Connect with Us

All posts tagged "pazari i ri"

Aktualitet 17:27 - 15 Maj, 2019

Korça Folkfest Ballkan/ Dy netë në qytetin e kulturës

Në qytetin e Korçës, i cili ndryshe quhet edhe “Parisi i vogël”, do të mbahet edicioni i parë i “Korça Folkfest Ballkan”. Në këtë edicion, ku...

Aktualitet 21:46 - 19 Nentor, 2018

Veliaj ndez dritat te Pazari i Ri/ Shoqërohet nga personi që e kërcënoi me jetë

Pas ndezjes së dritave te “Fshati i Festave” në sheshin “Skënderbej, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ndezi sot edhe dritat e pemës te “Pazari i Ri”....

Aktualitet 17:15 - 27 Gusht, 2018

Video- Reshjet e shiut e bëjnë Korçën qytet me det

Në qytetin e Korçës u desh që të bindte jo më shumë, se një orë shi që zona e njohur, si Pazari  të përmbytej. “Pazari i...

Aktualitet 10:09 - 13 Shtator, 2017

Plagosja tek Pazari i Ri/ Autori: Po sqaronim sherrin e femijëve

“Me Pëllumb Gjokën u takuam për t’u sqaruar në lidhje me sherrin mes djemve tanë. Në debat e sipër situata më doli kashtë kontrollit. Nuk doja...

Aktualitet 11:00 - 15 Mars, 2017

Rama nis ditën me këtë foto/Mbresat që i la Pazari i Ri

Kryeministri Edi Rama ka nisur sot ditën me disa foto nga “Pazari i Ri” i kryeqytetit, i cili i përurua prej tij një ditë më parë....

Aktualitet 09:02 - 15 Mars, 2017

Video- Fjalimi i Veliajt që po bën xhiron e webit/Çfarë tha për Ramën

Kryebashkiaku Erion Veliaj ishte dje i pranishëm gjatë inaugurimit të “Pazarit të Ri”. Pjesë e këtij aktiviteti ishin dhe kryeministri Edi Rama dhe ish-ministri Saimir Tahiri....

Aktualitet 10:24 - 14 Mars, 2017

Rama “thumbon” opozitën/Ku ndryshon çadra e tyre nga çadra e tregtarëve

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij nga Pazari i Ri, i cili u përurua ditën e sotme pas rikonstruksionit. Gjatë fjalës së tij, kryeministri...

Aktualitet 16:48 - 21 Janar, 2017

Qytetarja i ankohet Ramës/ Njerëzit me pushtet politik po na kërcënojnë me jetë

Një qytetare nga Tirana i ka shkruar kryeministrit Edi Rama në lidhje me problemin e saj. Shtetasja Merita Bollati, e cila ka në pronësi një dyqan...

Aktualitet 21:48 - 25 Maj, 2016

AKU sekuestron mish pa certifikatë veterinare te Pazari i Ri

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka sekuestruar sot një sasi prej 115.5 kilogramësh pranë Pazarit të Ri në Tiranë, pasi tregtohej jashtë  kushteve dhe standarteve të parashikuara në ligj dhe...

Politikë 18:50 - 12 Gusht, 2015

Veliaj njoftoi nisjen e punimeve per rikonstruksionin e Pazarit te Ri

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj njoftoi nisjen e punimeve për projektin e Pazarit të Ri, për ta kthyer atë në një hapësirë tërheqëse turistike...