Connect with Us

All posts tagged "pazare"

Sociale 11:18 - 31 Mars, 2020

Kriza ekonomike nga koronavirusi/ Gratë më të shqetësuara se burrat

Rreth 70 për qind e shqiptarëve kanë pritshmëri negative sa ai takon ndikimit që do të ketë panemia e COVID-19 në financat e tyre për shkak...

murrizi sulmo qeverine
Politikë 21:59 - 10 Shkurt, 2020

“Rusët po vijnë vërdallë”/ Myslim Murrizi bën denoncimin e fortë: Qeveria po bën pazare nafte

Deputeti, Myslim Murrizi, ka reaguar në lidhje më protestën e më shumë se 850 punëtorëve naftëtarë të rafinerisë së Ballshit. Në një deklaratë për mediat, Murrizi...

Politikë 18:48 - 14 Janar, 2020

Valbona Mezini nxjerr në shesh “të palarat”/ Pazaret Rama-Basha

Valbona Mezini e Bindjes Demokratike nuk është kursyer ndaj Lulzim Bashës dhe Edi Ramës, për të cilët thotë se vunë në plan të parë interesat e...

Kronika 10:38 - 10 Janar, 2020

“Albert Veliu u akomodua në PD”/ Salianji, pazare me përgjime fiktive

Ish deputeti demokrat Ervon Salianji është dënuar me një vit nga Gjykata Penale e Tiranës në lidhje me dosje “Babale”. Sipas Gjykatës, rezultoi e provuar që...

Kronika 17:27 - 11 Shtator, 2019

Pazaret për Gjykatën e Lartë/ Hije dyshime mbi përzgjedhjen e baxhanakut të Ben Blushit

Sot, Këshilli i Lartë i Gjyqësor ka publikuar listën me 8 kandidatë që kalojnë në fazën e dytë të garës për një vend në Gjykatën e...

Aktualitet 11:31 - 16 Prill, 2019

Nga Partia Socialiste tek KLP/ Bixhoz dhe pazare me Prokurorin e Përgjithshëm

Me 19 Mars 2019, Këshilli i Lartë Prokurorisë, hapi zyrtarisht garën për Prokuror të Përgjithshëm.  Kur po bëhen gati një muaj, nga hapja e garës, ende...

Monika Kryemadhi perballe gazetareve
Aktualitet 16:52 - 10 Prill, 2019

Nga makinat tek tepsia e pushtetit/ “Djali” i Monika Kryemadhit pazare me votat

Ish-deputetët e PD dhe LSI, ndonëse dolën me vullnet të plotë nga Parlamenti, nuk kanë hequr dorë nga pagesat dhe lukset që iu ofron posti që...

Aktualitet 10:36 - 10 Prill, 2019

Rama ka bërë pazare, PS nuk funksionon/ Dade popozon kandidatin për kryeministër

Arta Dade, ka komentuar situatën politike në Kuvend, duke dhënë edhe zgjidhjen se si mund të dilet nga kjo situatë. Sipas saj, kryeministri Edi Rama duhet...

Aktualitet 18:35 - 9 Mars, 2019

Marrëveshje me opozitën?/ Spiropali: Nuk bëjmë pazare

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka folur rreth vendimit të opozitës për djegien e mandateve dhe kërkesave të bëra nga opozita për...

partia socialiste selia qendrore
Aktualitet 18:06 - 4 Mars, 2019

Dialog jo pazare/ PS i bën thirrje opozitës

Kreu i grupit Parlamentar i PS-së Taulant Balla i ka bërë thirrje opozitës që të mos dhunojë institucionet gjatë protestës së nesërme. Balla sqaroi se Parlamenti...

Aktualitet 15:26 - 4 Mars, 2019

Para, shtëpi, tendera/ Zbardhen pazaret me kandidatët e Opozitës

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani deklaron se mazhoranca po bën pazare me kandidatët e Opozitës, që janë në lista pritëse në mënyrë...

Aktualitet 21:50 - 28 Shkurt, 2019

Akuzat ndaj eurodeputetëve/ Kryemadhi: Kanë bërë pazare me Shqipërinë

E ftuar sot në emisionin “Të Pa Ekzpozuarit” në News 24, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi hodhi disa akuza ndaj ndërkombëtarëve për pazare për të shtyrë...

avokati zbulon marreveshjen
Aktualitet 18:34 - 23 Shkurt, 2019

Kërcënon Basha/ Flet për pazare me Ramën

Kryetari PD-së Lulzim Basha, menjëherë pas mbledhjes me kolegjin e kryetarëve të rretheve të PD-së, në një prononcim për mediat bëri publike datat e protestave. Gjatë...

Aktualitet 12:33 - 21 Korrik, 2018

Skandal/ Komisioni i Vettingut i përfshirë në pazare korruptive?

Çdo ditë tashmë është bërë normale që të shkarkohen gjyqtarë dhe prokurorë. Ky fakt nuk çudit më askënd, pasi situata dihej  edhe më herët, por ajo...

Aktualitet 23:51 - 8 Korrik, 2018

Gjunkshi, pazare në PD e Dibrës ?/ Largohet sekretari i degës

Shtohen dita-ditës pakënaqësit në radhët e Partisë Demokratike dhe së fundmi në degën Dibër. Sekretari i Partisë Demokratike në Dibër është hequr padrejtësisht nga puna, edhe...

Aktualitet 17:34 - 20 Maj, 2018

“Babai” i Lulzim Bashës, në pazar me ministrat e Edi Ramës/ Zbulohet i radhës

Babai shpirtëror i Lulzim Bashës është Fahri Balliu. Këtë tashmë e di e gjithë Shqipëria, të gjithë e shohim, e ndjekim dhe e dëgjojmë dhe nga...

Aktualitet 20:30 - 27 Korrik, 2017

Klevis Balliu sulmon Lulzim Bashën, por bën gafën e radhës!

Lulzim Basha zhvilloi ditën e djeshme mbledhjen e parë me grupin e ri parlamentar të Partisë Demokratike. Mbledhja ishte e “vakët” dhe ku nuk merrnin pjesë...

Aktualitet 18:55 - 26 Korrik, 2017

Luan Rama i përgjigjet PD/Çlirohuni nga makthet e pazareve!

Nënkryetari i LSI, Luan Rama, ka reaguar pas akuzave nga kryetari i këshilltarëve të djathtë, Leonard Olli, se anëtarët e partisë së tij në këshillin bashkiak...

Aktualitet 08:42 - 4 Korrik, 2017

Çfarë pazaresh po “gatuan” Basha?!/Flet publikisht dhe Ristani: Nuk është pjesë e moralit tim

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, ka vijuar kritikat e tij ndaj kreut të PD, Lulzim Basha, dhe mbështetësve të tij, referuar situatës së...

Aktualitet 12:11 - 2 Maj, 2017

Cilët janë pazaret e pista politike?!/Basha zbulon prapaskenat

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, foli me tone të ashpra në ditën e 74 të protestës. Nga çadra e PD, Basha tha se ky bashkim i...

Aktualitet 10:32 - 16 Janar, 2017

Shënim/Vicklat e Ilir Metës, presion dhe pazare

Eksponentë të LSI po përplasen fort me qëndrimet zyrtare të qeverisë. Skenari i Ilir MEtës, presion për pazar, vazhdon të thellohet çdo ditë publikisht. Ylli Manjani...

Aktualitet 12:05 - 3 Gusht, 2016

Pazaret/ A do të pranojë Rama të lëshojë Ministrinë e Brendshme për atë të Drejtësisë?

Një nga pazaret që mund të zhvillohet mes Kryeministrit Edi Rama dhe Kryetarit të Kuvendit Ilir Meta është ai për postin e ministrit të Brendshëm. Duke...

Aktualitet 14:29 - 19 Korrik, 2016

Pazaret/A po bën Ilir Meta lojë të dyfishtë me Bashën dhe Ramën?

Kryetari i Kuvendit, njëherëz edhe i LSI-së, Ilir Meta duket se po bën një lojë të dyfishtë sa me kreun e PD-së, Lulzim Basha, aq edhe...