Connect with Us

All posts tagged "pavaresi"

Amerika feston pavarësinë. A janë ndarjet pjesë e ADN-së së saj?
Bota 21:59 - 4 Korrik, 2020

Amerika feston pavarësinë/ A janë ndarjet pjesë e ADN-së së saj?

Amerikanët e festojnë Ditën e Pavarësisë në një kohë të trazuar. Ndërsa shumë njerëz debatojnë nëse duhet apo jo të mbajnë maska në publik, pandemia e...

Me pozat s*ksi me bikini dhe flamurin amerikan në krah/ Moderatorja shqiptare uron pavarësinë e SHBA
Showbizz 12:22 - 4 Korrik, 2020

Me pozat s*ksi me bikini dhe flamurin amerikan në krah/ Moderatorja shqiptare uron pavarësinë e SHBA

4 Korriku është festa më e madhe kombëtare në SHBA. Sot amerikanët festojnë pavarësinë e tyre dhe e kremtojnë atë në oborret e shtëpive të tyre,...

Yuri Kim nënshkruan grantin/ SHBA jep rreth 800,000 dollarë për monumentet e dëmtuara nga tërmeti
Politikë 10:31 - 4 Korrik, 2020

Festa e Pavarësisë së SHBA/Yuri Kim mesazh shqiptarëve: Do të qëndrojmë krenarë krah jush

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, i ka përcjellë një mesazh qytetarëve shqiptarë ditën e sotme, në Ditën e Pavarësisë së Shteteve të...

Lajme 10:09 - 4 Korrik, 2020

Hajdari publikon foton me flamurin amerikan/ Krenare që jam rritur dhe edukuar në SHBA

Deputetja Rudina Hajdari ka uruar ditën e pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Hajdari thotë se ndihet krenare që...

Blog 09:42 - 4 Korrik, 2020

4 Korriku/ Çfarë nuk dini mbi Ditën e Pavarësisë së SHBA-së

Ishte 4 korriku i vitit 1776 kur Shtetet e Bashkuara shpallën pavarësinë e tyre nga perandoria e Britanisë së Madhe. 4 Korriku është festa më e...

Politikë 08:35 - 4 Korrik, 2020

Meta i uron Trump 4 korrikun/ Ky përvjetor mbërrin në një kohë shumë të vështirë

Presidenti Ilir Meta, përmes një letre i ka uruar presidentit të SHBA, Donald Trump, 244-vjetorin e pavarësisë së Shteteve të Bashkuara. Meta thekson se ky përvjetor...

Dita e pavarësisë së SHBA/ Trump vizitë në monumentin gjigant
Bota 18:57 - 3 Korrik, 2020

Dita e pavarësisë së SHBA/ Trump vizitë në monumentin gjigant

Presidenti Donald Trump pritet të vizitojë të mërkurën monumentin gjigant “Mount Rushmore” në Dakotën e Jugut duke shënuar fillimin e festimeve me rastin e Ditës së...

Kosova ka ditur të tregojë maturi”/ Basha: Pavarësia, sovraniteti dhe tërësia territoriale të pacënueshme
Politikë 21:10 - 30 Qershor, 2020

Kosova ka ditur të tregojë maturi”/ Basha: Pavarësia, sovraniteti dhe tërësia territoriale të pacënueshme

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha ka pritur sot në zyrë ish-nënkryetarin e Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti dhe ish zv.kryeministrin e ministrin e jashtëm...

Kuriozitete 18:40 - 27 Prill, 2020

Nuk heqin dorë nga liria e tyre për dashuri/ Shenjat më të pavarura të horoskopit

Bricjapi Do të hiqni dorë nga liria juaj për dashuri por pasi të kryqëzoheni, do të pendoheni sepse individualiteti juaj do të jetë i pari. Binjakët...

Lajme 10:27 - 28 Nentor, 2019

107 vjetori i Pavarësisë/ Rudina Hajdari: Na gjeti të mbërthyer në dhimbje

Deputetja e opozitës Rudina Hajdari ka përkujtuar 107-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Hajdari shprehet se ky përvjetor e gjeti vendin tonë të mbërthyer në dhimbje. “Kujtime...

Aktualitet 16:40 - 18 Mars, 2019

Pas marrjes së detyrës/ Muhamet Rrumbullaku kërkon “pavarësinë” nga Lleshaj

Dy muaj më parë ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj riktheu në detyrë ish oficerin e karrierës në polici, Muhamet Rrumbullaku, i cili mori postin e drejtorit...

Kryesore Show Biz 10:40 - 18 Shkurt, 2019

E veshur si Elvana Gjata, Luana feston pavarësinë e Kosovës me Florin dhe djemtë e ThreeDots!

Luana Vjollca e ka pritur festën e pavarësisë në një koncert në Zvicër, ku të pranishëm ishin edhe djemtë e ThreeDots. Moderatorja shqiptare ka ndarë më...

Kryesore Show Biz 10:25 - 15 Dhjetor, 2018

Epike! Miss-i shqiptar harron datën e pavarësisë në transmetim live

Producenti i njohur i spektakleve të bukurisë Petri Bozo bashkë me miss-et e përzgjedhura për kalendarin fotografik të vitit 2019 ishit të ftuarit e ditës së...

Aktualitet 19:46 - 2 Dhjetor, 2018

Diploarkiva/ Zbulohen fjalët e Ismail Qemalit pas shpalljes së pavarësisë

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka ndërmarrë një nismë për të informuar opinionin publik on-line mbi ngjarjet historike, dokumentet arkivore përmes rubrikës së re...

Aktualitet 21:08 - 29 Nentor, 2018

Video- Deputetja kanadeze flet shqip në Parlament

Gjatë seancës Parlamentare  në Kanada, deputetja Julie Dabrusin ka uruar vendin tonë për Festën e Pavarësisë. “Sot është Dita e Pavarësisë së Shqipërisë”, – tha deputetja...

Aktualitet 12:53 - 28 Nentor, 2018

Si të vishni të kuqen për festën e Pavarësisë, pa u dukur si një flamur njerëzor

Mos dilni nga shtëpia nesër dhe pasnesër, pa veshur diçka në ngjyrë të kuqe! Epo, një apo dy ditë në vit mund t’ia dedikojmë edhe ngjyrave...

Aktualitet 11:49 - 28 Nentor, 2018

Veliaj nuk ndalet as ditën e Pavarësisë/ Tirana do Unazën e Madhe

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj nga sheshi “Skënderbej” uroi festën e Pavarësisë dhe përcolli nderime për figurat e shtetit shqiptar, të cilët me sakrificë...

Aktualitet 10:54 - 28 Nentor, 2018

Ambasadori i BE-së uron shqiptarët/ Gëzuar Ditën e Pavarësisë Shqipëri!

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, ka uruar të gjithë shqiptarët për festën e Pavarësisë. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Soreca...

Aktualitet 10:33 - 28 Nentor, 2018

Pavarësia e Shqipërisë/Ngjarjet kryesore të 28 Nëntorit

Sot data shënon 28 nëntor. Më poshtë do ju njohim me ngjarjet kryesore, cilat figura publike kanë lindur dhe kanë vdekur në këtë datë. 28 nëntori është dita...

Aktualitet 10:32 - 28 Nentor, 2018

Basha homazhe te ‘Dëshmorët e Kombit’/ Nderim atyre që dhanë jetën për pavarësi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zgjodhi që ditën e Flamurit ta festojë duke bërë homazhe te varrezat e ‘Dëshmorëve të Kombit’. Duke folur për median...

ambasada amerikane ne shqiperi
Aktualitet 09:48 - 28 Nentor, 2018

Urimi i Ambasadës amerikane për Pavarësinë/ Keni bukë, kripë, zemër e kafe në çdo cep

Ambasada amerikane ka zgjedhur t’i urojë shqiptarëve ditën e pavarësisë në një mënyrë mjaft interesante. Stafi i saj ka përgatitur një poster ku tregon disa vlerësime...

Aktualitet 15:25 - 18 Nentor, 2018

Shpallja e pavarësisë/ Gazetari tregon të pathënat e udhëtimit të Ismail Qemalit

Gazetari Ilir Ikonomi ka treguar të pathënat e udhëtimit të Ismail Qemalit drejt Shqipërisë për shpalljen e pavarësisë. Në një postim në rrjetet sociale Ikonomi ka...

Kosova & Rajoni 16:11 - 17 Shkurt, 2018

DW: Kosova 10 vjet e pavarur, jo shumё pёr tё festuar

Kosova feston 10 vjet pavarёsi: Por problemet nuk janё pakёsuar. Vendi ka nevojё pёr reforma. Impulset pёr to duhet tё vijnё nga brenda dhe nga jashtё...