Connect with Us

All posts tagged "patozi"

Mediu sfidë Bashës: Koalicion me Topallin dhe Patozin, ndryshe nuk fitojmë
Politikë 17:54 - 14 Janar, 2021

Mediu sfidë Bashës: Koalicion me Topallin dhe Patozin, ndryshe nuk fitojmë

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu i cili ndryshe nga aleatët e tjerë, nuk është ende i vendosur për një koalicion me PD, i ka vënë...

Në listën e Bashës/ Shehi zbulon në cilin qark do kandidojë, fton Topalli e Patozin
Politikë 13:04 - 14 Janar, 2021

Në listën e Bashës/ Shehi zbulon në cilin qark do kandidojë, fton Topallin e Patozin

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi, ka arritur sot marrëveshje me Lulzim Bashën për të kandiduar brenda listës së Partisë Demokratike. Shehi ka zbuluar se në zgjedhjet...

Patozi: Gati të bëjmë koalicion edhe me republikanët
Politikë 13:57 - 9 Janar, 2021

Patozi: Për ata që janë shqetësuar vetëm për tenderat e KQZ-së

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi thotë se po shikon shqetësime për tenderat e teknologjisë, që do të përdoret në zgjedhjet e 25 prillit. Patozi ngre...

Politikë 13:53 - 7 Janar, 2021

Protestat e dhunshme në SHBA/ Patozi: Pas Amerikës vjen zoti

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar lidhur me protestat e djeshme në SHBA. Sipas Patozit, ne jemi shumë të vegjël dhe ndoshta të fundit...

Opinione 19:53 - 6 Janar, 2021

Analiza e mandateve/ LISTA BASHA-LSI, një humbje për PD-në

Janë dy mënyra sesi PD dhe LSI mund të paraqiten në zgjedhje. Më listë të përbashkët ose më dy lista, ku PD të këtë në krah...

Sondazhet e PS - PD, LSI drejt shkërmoqjes
Politikë 10:21 - 20 Dhjetor, 2020

Sondazhet e PS – PD, LSI drejt shkërmoqjes

Partitë politike kanë filluar fushatën e tyre, PD kryesisht mediatike, PS pasi ka mbyllur një tur në terren i është rikthyer lëvizjeve mediatike por edhe kok...

Politikë 15:21 - 16 Dhjetor, 2020

Patozi lë të hapur mundësinë e bashkëpunimit me PD, por me disa kushte

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka lënë të hapur mundësinë për të bashkëpunuar me Partinë Demokratike të Lulzim Bashës, pas zgjedhjeve të 25 prillit. Nëse...

Nga Astrit Patozi/ Pse duhet të turpërohemi përpara Qazim Rashës
Opinione 13:08 - 15 Dhjetor, 2020

Nga Astrit Patozi/ Pse duhet të turpërohemi përpara Qazim Rashës

Qazim Rasha me siguri që nuk ka dashur kurrë të jetë personazh publik. Aq më shumë në këto rrethana të vështira, si baba i një 25...

Patozi: Gati të bëjmë koalicion edhe me republikanët
Politikë 13:30 - 14 Dhjetor, 2020

Bastisja e selisë së PS-së në Shkodër/ Patozi kundër Ademit: Nuk bashkohem me qasjen që ajo ka

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi teksa foli për protestat gjatë ditëve të fundit në vend, se opozitat, në pushtet kanë ardhur kur kanë hequr dorë...

Nga Astrit Patozi/ Është viti i shqiptarëve të lirë dhe kurajozë
Politikë 12:15 - 14 Dhjetor, 2020

Protestat në vend/ Patozi komenton situatën: Jam kundër dhunës!

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka komentuar situatën në vend pas vrasjes së të riut, Klodian Rasha nga një efektiv policie. Patozi shprehet se është...

Patozi: Është logjike që protesta të shkojë përtej vrasjes së Klodianit
Politikë 14:16 - 11 Dhjetor, 2020

Patozi: Është logjike që protesta të shkojë përtej vrasjes së Klodianit

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi thotë se është jashtë çdo dyshimi se protesta e ashpër e këtyre ditëve në Tiranë dhe gjetkë shkon përtej vrasjes...

Nga Astrit Patozi/ Është viti i shqiptarëve të lirë dhe kurajozë
Politikë 10:01 - 8 Dhjetor, 2020

30 vite nga 8 dhjetori historik/ Patozi tregon çfarë ja zbeh rëndësinë asaj Lëvizje

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka kujtuar 8 dhjetorin e 1990 ndërsa thekson se nuk është aspak kalimi i viteve, ajo që ia zbeh rëndësinë...

Nga Astrit Patozi/ Është viti i shqiptarëve të lirë dhe kurajozë
Sociale 10:21 - 4 Dhjetor, 2020

Ndarja nga jeta e Marko Bellos/ Patozi rrëfen marrëdhënien e veçantë

Koordinatori Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta t ëish deputetit Marko Bello. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Patozi...

Diskutimet në parlament/ Patozi: Partitë më të lodhura dhe më të stërkonsumuara
Politikë 11:25 - 26 Nentor, 2020

Diskutimet në parlament/ Patozi: Partitë më të lodhura dhe më të stërkonsumuara

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka ironizuar seancën e sotme plenare dhe temat që kanë zgjedhur për të trajtuar, pesë muaj para zgjedhjeve të 25...

Donald Trump “Qytetar Nderi” në Kamëz!/ Ironia e Patozit: Mos e tregoni shumë foton e Lulit…
Politikë 19:27 - 7 Nentor, 2020

Donald Trump “Qytetar Nderi” në Kamëz!/ Ironia e Patozit: Mos e tregoni shumë foton e Lulit…

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë zgjedhur sot presidentin e 46, ku kandidati Joe Biden siguroi mbi 270 vota elektorale, duke mundur kështu kundërshtarin e tij,...

English 17:29 - 4 Nentor, 2020

“We will enter on this election as a third alternative”/ Patozi: We are created for a better alternative for the country

The creation of the Democratic Belief party, has often been accused of being a party seeking to divide the opposition. But the coordinator of this party,...

“Synojmë prishjen e binomit Rama-Basha”/ Kulluri tregon formulën e rrëzimit të qeverisë
Aktualitet 09:42 - 1 Nentor, 2020

“Synojmë prishjen e binomit Rama-Basha”/ Kulluri tregon formulën e rrëzimit të qeverisë

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar në PD, Edvin Kulluri tha se është pro bashkimit të forcave të djathta, pra bashkimi i Bindjes Demokratike të Astrit Patozit...

“Patriark për Shqipërinë e disa gjeneratave”/ Patozi mesazh ngushëllimi për humbjen e Koço Devoles
Aktualitet 09:47 - 30 Tetor, 2020

Astrit Patozi: Me këtë kurs stalinist, kam frikë se Basha do të ketë probleme edhe me aleatët e vet

Koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi u shpreh i prerë se nuk do të formojë koalicion me partitë kryesore ën vend, PS-PD-LSI. Gjatë një interviste për...

“Ne nuk ofrojmë rotacion, por ndryshim”/ Topollaj: Duhet përmbysur sistemi
Politikë 08:56 - 30 Tetor, 2020

“Ne nuk ofrojmë rotacion, por ndryshim”/ Topollaj: Duhet përmbysur sistemi

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ka theksuar sot se partia tek e cila bën pjesë nuk ka për qëllim të sjellë thjeshtë...

“Luftë doni, luftë do të ketë!”/ Patozi sqaron deklaratat: PD e ka fushatën me ne
Politikë 16:12 - 28 Tetor, 2020

“Luftë doni, luftë do të ketë!”/ Patozi sqaron deklaratat: PD e ka fushatën me ne

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, është i ftuar pasditen e sotme në “Top Talk” ku mes të tjerave ka sqaruar dhe deklaratat e tij ndaj...

“Vendimet në PD dhe PS i merr një njeri i vetëm”/ Patozi: Basha është humbësi i zgjedhjeve
Politikë 16:02 - 28 Tetor, 2020

Sulmet e RD ndaj partive të reja/ Patozi: Ky është skandal! Basha e di partinë pronë të trashëguar

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka komentuar sulmet publike, që gazeta Rilindja Demokratike, ka bërë ndaj tij, Jozefina Topali, Myslim Murrizit dhe Rudina Hajdarit. Patozi...

“Ju “k*rva” dhe kopilë të ish-sigurimit”/ “Shpërthen” Murrizi: Emrin bëjeni shtëpi publike me turne
Politikë 14:09 - 28 Tetor, 2020

“Ju “k*rva” dhe kopilë të ish-sigurimit”/ “Shpërthen” Murrizi: Emrin bëjeni shtëpi publike me turne

Deputeti Myslim Murrizi ka reaguar me tonë mjaft të forta në lidhje me një shkrim të publikuar në gazetan Rilindja Demokratike, ku sulmohen Patozi, Topalli, Murrizi...

Politikë 13:19 - 28 Tetor, 2020

Sulmi i RD ndaj partive të reja/ Ironizon gazetari: Duket si burri që përflet ish-bashkëshorten

Gazetari Fatos Hakorja, ka reaguar në lidhje me sulmet publike, që gazeta Rilindja Demokratike, ka bërë ndaj Jozefina Topali, Astrit Patozit, Myslim Murrizit dhe Rudina Hajdarit....