Connect with Us

All posts tagged "patos"

Kronika 16:01 - 1 Mars, 2020

Aksident në Patos/ Plagosen tre gra dhe një fëmijë 2 vjeç

Një makinë ka dalë nga rruga mesditën e sotme pranë stadiumit “Alush Noga”, në Patos. Nga informacionet paraprake, raportohet se kanë mbetur të plagosur 4 persona,...

partia socialiste selia qendrore
Denoncim 20:25 - 22 Janar, 2020

“Paratë duhet të mbeten brenda sojit”/ Administratori i komunës fiton tender 500 milion lekë

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik mesazhin e një qytetari i cili shkruan se adimistratori i komunës Sharrëz, në Patos, Arben Semanjaku ka fituar një...

Kronika 09:16 - 3 Janar, 2020

Vrasja e dyfishtë në Patos/ Shkrumbohet shtëpia e autorit

Një zjarr ka përfshirë një banesë në fshatin Kuqar të Patosit. Sipas BW, zjarri ka rënë në shtëpinë e autorit të krimit të ndodhur në qendrën...

Kronika 11:44 - 2 Janar, 2020

Qëlluan me armë 60-vjeçarin në Patos/ Arrestohen dy autorët

Policia zbardh ngjarjen e ndodhur në datë 30.12.2019 në fshatin Dukas të Patosit, ku dy shtetas qëlluan me armë zjarri në drejtim të një shtetasi tjetër....

Kronika 17:14 - 19 Dhjetor, 2019

Nga ngacmimi i të motrës tek kallëzimi në polici/ Detaje të reja nga vrasja e dyfishtë në Patos

Zbardhen detaje të tjera nga krimi i dyfishtë që tronditi Patosin ditën e sotme. Dyshohet se 22-vjeçari M. S., vrau me armë M.R., dhe E.K., afër...

Kronika 12:50 - 19 Dhjetor, 2019

Një i vrarë dhe një i plagosur në Fier/ Policia zbardh detajet e ngjarjes së rëndë

Policia ka dhënë të tjera detaje në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur reth mesditës së sotme në Fier, ku pas një përplasje me armë...

Kronika 17:46 - 14 Gusht, 2019

Zjarr i madh në Patos/ Përfshihet nga flakët një ullishte

Temperaturat e larta që kanë përfshirë vendin tonë, janë bërë shkak edhe për vatra zjarri në zona të ndryshme përgjatë vendit. Kështu, mësohet se një tjetër...

Kronika 18:06 - 28 Korrik, 2019

Flakët përfshijnë shkurre e ullinjë në Patos/ Rrezikohen banesat

Kodrat e fshatit Ruzhdije në Patos janë përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Si pasojë e erës së fortë flakët janë përhapur me shpejtësi duke djegur...

Aktualitet 09:45 - 1 Korrik, 2019

Rezultatet pëfundimtare edhe në tre bashki/ Kandidatët fitues  

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave edhe në tre Bashki, konkretisht në Delvinë, Patos dhe Vau i Dejës. Edhe në këto tre bashki, kandidatët fitues...

partia socialiste selia qendrore
Aktualitet 13:17 - 12 Shkurt, 2019

Kreu i PS-së përfshihet në skandal/ Zbulohen provat

Ish kryeministri Sali Berisha ka nxjerrë një denoncim në të cilin thuhet se një qytetar ka tre vite që nuk shkon dot në pronën e tij....

arrestohet nga policia
Aktualitet 08:33 - 10 Shkurt, 2019

Plagosi me thikë 46-vjeçarin/ Arrestohet autori në Fier

Policia e Fierit ka arrestuar personin që plagosi me thikë ditën e djeshme një 46-vjeçar. Ngjarja ka ndodhur në Patos të Fierit ku pas një sherri...

Aktualitet 19:39 - 9 Shkurt, 2019

Plagosja e 46 vjeçarit/ Policia shoqëron autorin

Pak çaste më parë pas një sherri me thika në qytetin e Patosit u plagos rëndë shtetasi Eduart Haxhia 46 vjeç. Policia në një njoftim zyrtar...

Aktualitet 18:37 - 9 Shkurt, 2019

Sherr me thika/ Plagoset rëndë 46 vjeçari

Një sherr me thika ka ndodhur pak çaste më  mes dy personave në qytetin e Patosit ku për pasojë është plagosur një person Mësohet se i...

Aktualitet 12:10 - 29 Nentor, 2018

Foto ekskluzive – U arrestua me 13 kg drogë, zgjidhet në krye të PD-së

Në kuadër të riorganizimit të Partisë Demokratike, të filluar nga Lulzim Basha, në Patos dy ditë më parë janë zhvilluar zgjedhjet për kreun e degës. Ndryshe...

Aktualitet 15:04 - 2 Tetor, 2018

Skandali/ I dënuari për vjedhje emërohet shef komisariati

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon të publikojë denoncimet e qytetarëve, nëpërmjet postimeve në rrjetet sociale. Sot Berisha ka publikuar mesazhin e një ish-oficeri, sipas të cilit një...

Aktualitet 16:38 - 28 Shtator, 2018

Nuk ka paqe për Shqipërinë/ Regjistrohet një tjetër vatër zjarri

Ditët e nxehta në Shqipëri ja kanë lënë vendin zjarreve. Pas Lezhës, Kavajës dhe Pukës, është shënuar një vatër zjarri në Patos. Mësohet se një sipërfaqe...

Aktualitet 11:53 - 29 Gusht, 2018

Skandal-Denoncimi shokues i nënës/ Policia ndalon në rajon fëmijën 18-muajsh

Një ngjarje shokuese është denoncuar sot nga ish-Kryeministri Sali Berisha. Referuar një qytetareje, thuhet se policia e Patosit me urdhër të drejtuesit ka mbajtur në rajon...

Aktualitet 16:32 - 15 Korrik, 2018

ISHP ngre alarmin/ Banorët e Patos-Marinzës në rrezik për jetën

Banorët e Patoz-Marinzës në Fier janë në rrezik të vazhdueshëm për jetën. Në këtë zonë naftëmbajtëse prej 160 km katror, ku ka vetëm 417 familje, është...

Aktualitet 11:00 - 14 Maj, 2018

Vodhi kabullin e ndriçimit të rrugës/ Në pranga 36 vjeçari

Policia e Fierit ka vënë në pranga një shtetas nën akuzën e vjedhjen. Policia bën me dije se në pranga ka rënë shtetasi me iniciale K.L,...

Aktualitet 08:42 - 2 Nentor, 2017

Aksident i rëndë/ Humb jetën pasagjerja 23-vjeçare, plagoset shoferi

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi dhe plagosjen e një tjetri ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm tek Kthesa e...

Aktualitet 13:19 - 24 Tetor, 2017

Abuzimi me tenderat/ Fitues shpallet ofertuesi me çmimin më të lartë

Vazhdojnë abuzimet me tenderat. Për një tender të publikuar nga Albpetrol Sha, Patos, nga tre ofertuesit që janë paraqitur, fitues është shpallur kompania me çmimin më...

Aktualitet 12:39 - 8 Tetor, 2017

Zjarr në Patos / Forcat zjarrfikëse po luftojnë me flakët

Një zonë e mbjellë me ullishte në fshatin Margellicë të Patosit, është përfshirë nga flakët ditën e sotme. Sipas raportimeve nga vendi i ngjarjes, mësohet se...

Aktualitet 17:29 - 7 Shtator, 2017

Zjarret rrezikojnë sërish vendin/Digjen qindra rrënjë ulliri në Patos

Zjarret në vend vijojnë të jenë prezente, ndonëse temperaturat kanë pësuar një rënie të ndjeshme ditët e para të shtatorit. Një zjarr i përmasave të mëdha...