Connect with Us

All posts tagged "patenta"

Kronika 14:50 - 24 Janar, 2020

Policia rrugore me “dorë të hekurt”/ 905 leje drejtimi të pezulluara për 24 ditë

Në zbatim të planit të masave “Tispol 2020”, për shtimin e masave për parandalimin e aksidenteve rrugore, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë së jetës...

Kronika 15:33 - 20 Janar, 2020

Shkelja e rregullave rrugore/ Brenda 48 orësh arrestohen 25 shoferë

Policia Rrugore ka shtuar masat në të gjithë vendin, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore, në funksion të rritjes së parametrave të sigurisë së jetës në...

Kronika 08:48 - 19 Janar, 2020

“Në rastin më të keq ju pret aksidenti”/ Policia paralajmëron drejtuesit e automjeteve

Policia Rrugore ka forcon kontrollet gjatë fundjavës, për drejtuesit e automjeteve që  nuk zbatojnë rregullat e qarkullimit. Mësohet se në segmentin Sauk-Teg në Tiranë, gjatë natës,...

Kronika 15:47 - 13 Janar, 2020

Policia “ia mbledh” keq shoferëve/ Arrestohen 37 persona, pezullohen 98 patenta

Policia Rrugore e kryeqytetit, gjatë javës që lamë pas ka vijuar kontrollet parandaluese në të gjitha rrugët urbane dhe interurbane me risk të larte për ngjarjet...

Kronika 16:17 - 11 Janar, 2020

Shoferët me shpejtësi skëterrë në Tiranë/ Pezullohen 35 patenta

Në rrugët urbane të kryeqytetit, janë evidetuar të tjera raste kur drejtuesit e mjeteve ecin me shpejtësi skëterrë, pa menduaur se mund të bëhen burim aksidentesh....

Kronika 15:28 - 8 Janar, 2020

Policia rrugore bën “kërdinë”/ 75 patenta të pezulluara dhe qindra gjoba për shoferët

Vijon monitorimi me radar i rrugëve interurbane dhe urbane. Gjatë 24 orëve të fundit, në Tiranë, Durrës, Berat, Fier, Fushë-Krujë dhe Lezhë janë pezulluar 75 leje...

Kronika 16:41 - 7 Janar, 2020

Policia u bën ‘namin’ shoferëve në Tiranë/ 1150 masa ndëshkuese, hiqen dhe 48 patenta

Policia Rrugore, ka vijuar kontrollet kundër shoferëve problematikë, të cilët drejtojnë mjetin në gjendje të dehur dhe me shpejtësi tej normave të caktuara. Vetëm përgjatë 48...

Lajme 13:15 - 5 Janar, 2020

Policia rrugore “më dorë të hekurt” ndaj shoferëve/ Qindra gjoba dhe patenta të pezulluara

Policia rrugore ka shtuar masat në të gjitha rrugët urbane, interurbane, por edhe ato rurale për parandalimin e aksidenteve rrugore. Në Tiranë, Lezhë, Durrës, Fier, Elbasan,...

Lajme 08:57 - 5 Janar, 2020

Shpejtësi “skëterrë” në Sauk-Mullet/ Policia u heq patentat 4 shoferëve

Vijon kontrolli me radar i rrugëve urbane e interurbane, për të parandaluar aksidentet rrugore qe vijnë si pasojë e shpejtësisë mbi normat e lejuara, veçanërisht në...

Sociale 10:00 - 10 Dhjetor, 2019

Policia bën “kërdinë” në Tiranë/ Arrestohen 21 shoferë, pezullohen dhe 89 leje qarkullimi

Policia Rrugore e kryeqytetit ka vijuar kontrollet parandaluese për evidentimin dhe procedimin e shkeljeve që janë burim për aksidente rrugore. Gjatë javës që kaloi janë arrestuar...

Kronika 10:02 - 24 Nentor, 2019

Video-Me shpejtësi skëterrë nën efektin e alkoolit/ Policia i heq patentat 6 shoferëve

Policia Rrugore ka pezulluar 6 patenta brenda 5 orëve për tejkalim shpëjtësie dhe në rrugën Sauk-Teg-Kashar. 5 prej tyre pas testit të alkoolit rezultuan se po...

Kronika 15:22 - 19 Nentor, 2019

Pezullohen 9 patenta te Tuneli i Krrabës/ Policia: Nuk është pistë avioni

Policia Rrugore vijon kontrollet e rrepta në aksin Tiranë-Tuneli i Krrabës dhe anasjelltas. Sipas njoftimit të policisë, prej orë 07:00 të mëngjesit janë pezulluar 9 patenta...

Sociale 10:40 - 15 Gusht, 2019

Shpejtohen procedurat për 7 shërbime/ Nga sot patenta për 30 minuta

Do aplikoni për kartonin, dublikat, rinovim apo hera e parë pasi ke marrë provimet? Që nga dita e sotme, lëshimi i kartonit të ri të Leje...

Aktualitet 12:12 - 1 Qershor, 2019

Ndryshon testi për marrjen e patentës/ DPSHTRR bën njoftimin e rëndësishëm

Duke nisur nga dita e hënë, Testi Teorik për marrjen e provimit të patentës, do të pësojë disa ndryshime. Sikurse bën të ditur Drejtoria e Përgjithshme...

Levizja socialiste per integrim selia
Aktualitet 18:18 - 14 Mars, 2019

Foto-Skema e fajdeve/ Arrestohet ish-Drejtori i LSI tek Patentat

Operacioni “Maranaj” për skemën e fajdeve në qytetin e Shkodrës solli 12 arrestime nga Policia, si dhe shpalljen në kërkim të katër personave. Mes të arrestuarve...

Aktualitet 08:48 - 25 Nentor, 2018

Video- Policia bën ‘kërdinë’/ Arreston një 25-vjeçar dhe pezullon 21 patenta

Gjatë natës policia ka pezulluar 21 patenta, ndërsa i ka vënë prangat një 25-vjeçari, i cili  drejtonte mjetin në gjendje të dehur. Në njoftimin e policisë...

Kuriozitete 13:25 - 6 Nentor, 2018

Të mençurit dështojnë më shumë në marrjen e patentës së shoferit

Ata që kanë një diplomë, ose një kualifikim parauniversitar, kanë shumë mundësi që të kenë një numër të madh të dështimit të marrjes së patentës, se...

Aktualitet 16:52 - 31 Korrik, 2018

Lajm i mirë për shoferët/ Nis njohja e patentave mes Shqipërisë dhe Greqisë

Qeveria shqiptare vendosi njohjen e lejeve të drejtimit mes Shqipërisë dhe Greqisë. Vendimi u mor ditën e sotme në mbledhjen e Këshillit të Ministrave. Ky ndryshim...

Aktualitet 08:37 - 30 Qershor, 2018

Me shpejtësi ‘skëterrë’ në autostradë/ Policia pezullon 18 leje drejtimi

Në vijim të punës për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe ndëshkimin e drejtuesve të mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit, policia e Tiranës në rrugën interurbane...

Aktualitet 20:10 - 10 Qershor, 2018

Skandal/ Shqiptarët më shumë se 6 muaj pa patenta

CNA.al ka denoncuar prej rreth 2 muajsh skandalin e mungesës së kartonëve për pajisjen me leje drejtimi, por ndërsa kanë kaluar më shumë se 6 muaj...

Kuriozitete 23:30 - 5 Qershor, 2018

Më në fund!/ Arabia Saudite shpërndan patentat e para për gratë

Arabia Saudite sapo lejoi që femrat të merrnin patentën e makinës pas shumë vitesh kërkesë. Dhjetë femra bënë testin e makinës përpara se të pajiseshin me...

Aktualitet 21:10 - 3 Nentor, 2017

Zbulohet shuma e saktë e parave sekuestruar në Elbasan sëbashku me patentat e Saimir Tahirit

Në saktësim të lajmeve lidhur me shumën e parave të sekuestruara në automjetin e shtetasit Orest Sota, nga ana e policisë së Elbasanit, burime konfidenciale i...

Aktualitet 18:34 - 20 Korrik, 2017

“Spiuni” rrugor kap mat shoferët/ Pezullon 19 patenta

Një ditë më parë të gjithë drejtuesit e mjeteve u njoftuan se Policia Rrugore ka vënë në përdorim disa radarë të sofistikuar të cilët fotografojnë shkeljet e...