Connect with Us

All posts tagged "patate"

Life Style 16:41 - 18 Maj, 2019

Zhduk rrudhat dhe lufton diabetin/ Njihuni me perimen që bën “mrekulli” në organizmin tuaj

Patatja e ëmbël është një lloj i veçantë i patates dhe mund ta gjeni në ngjyrë krem, të verdhë, portokalli dhe ngjyrë vjollcë. Kjo patate është...

themeluesi i partise Bindja Demokraitke
Aktualitet 16:09 - 28 Dhjetor, 2018

Nga Astrit PATOZI/ MINISTRA MË TË LIRË SE PATATET

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi në një postim në rrjetet sociale, ka ironizuar ndryshimet më të fundit në qeveri. “Më pyeti një mik se si...

Aktualitet 23:20 - 13 Dhjetor, 2018

 I riu mbipeshë, ha vetëm patate për një vit, humb 50 kg

Ngjarja ka ndodhur në Australi, Andrew Flinders, vuante nga obesiteti dhe peshonte 150 kg. Ai vendosi të ndiqte një dietë dhe jo një dietë do si...

Aktualitet 13:53 - 21 Tetor, 2018

Maskë me limon dhe patate, ideale për çdo fytyrë të lodhur

Netët e gjata pa gjumë, rutina e keqe dhe zgjimi herët ndonjëherë bëjnë që fytyra të duket e lodhur. Për këtë po ju tregojmë një maskë...

Aktualitet 23:14 - 2 Shtator, 2018

Video- Të etur për patate/ Grekët hyjnë në librin Guinness për së dyti

Grekët kanë thyer rekordin e skqujes së patateve, duke hyrë sërish në librin Guinnes. Prodhuesit e Bashkimit të Kooperativave bujqësore në ishullin Naxos, arritën të skuqnin...

Aktualitet 17:52 - 24 Nentor, 2017

E premtja e zezë : Gruaja blen 11 patate në vend të Iphone 6 për 100$

Një grua pretendon se është ‘mashtruar’ pas blerjes së një iPhone 6 në një marrëveshje të së premtes së zezë dhe ka përfunduar duke marrë një...

Aktualitet 22:56 - 10 Korrik, 2017

Shkencëtarët japin alarmin/ Patatet e skuqura dyfishojnë rrezikun e vdekjes!

Sipas një studimi të ri nëse ju konsumoni patate të skuqura më shumë se dy herë në ditë atëherë rreziku i vdekjes dyfishohet. Njerëzit në Mbretërinë...

Aktualitet 17:15 - 7 Korrik, 2017

Vendosni feta patatesh mbi bark/Rezultate surprizë pas 10 minutash

Patatet janë plot me vitamina dhe minerale që ruajnë shëndetin tuaj të përgjithshëm. Përveçse për t’i ngrënë, ju mund t’i përdorni gjithashtu edhe për të përmirësuar...

Femra 15:25 - 6 Mars, 2017

Patate dhe portokalle për lëkurë të papastërt  

E keni menduar ndonjëherë se për ti dhënë  një ton natyral lëkurës, mund t’ju shërbejë një patate? Jo vetëm kaq, por edhe portokalli dhe miell gështenjash....

Aktualitet 18:06 - 21 Maj, 2016

Braçe-ambasadorëve: Hapni kufijtë, nuk po shesim hashash!

Kryetari i Komisionit parlamentar të Ekonomisë, njëherazi deputeti socialist Erjon Braçe i ka bërë apel ambasadorëve të BE-së që të hapin kujfijtë për prodhimet shqiptare, të cilat...

Aktualitet 19:15 - 16 Mars, 2016

Kushërinjtë u plagosën për shitjen e patateve/ Detaje të reja nga plagosja në Korçë

Policia e Korçës ka zbuluar detaje te reja lidhur me plagosjen e dy kushërinjve, ngjarje e ndodhur pasditen e sotme në fshatin Orman. Sipas burimeve të forcave...

Kuriozitete 19:30 - 26 Korrik, 2015

Bima e çuditshme, prodhon domate dhe patate

Ditët e fundit është zbuluar një bimë e veçantë, e cila prodhon domate dhe patate në një rrënjë të vetme.   Kjo bimë është zbuluar nga...

Shëndeti 23:20 - 4 Korrik, 2015

Të mirat e patates së ëmbël

Patatja e ëmbël është një lloj i veçantë patateje, që mund të gjendet në ngjyrë krem, të verdhë, portokalli dhe ngjyrë vjollcë. Patateja është e pasur...

Kuriozitete 23:00 - 10 Qershor, 2015

6 gjërat që nuk i dini për patatet e skuqura

Padyshim që patatet e skuqura bëjnë pjesë në grupin e ushqimeve që konsumohen më shumë në të gjithë botën. Në mënyrë universal ato janë cilësuar si...

Shëndeti 22:09 - 17 Prill, 2015

Aftësitë shëruese të lëngut të patates

Sipas një studimi të bërë nga një grup shklencëtarësh britanikë, u arrit në konkluzionin se lëngu I patates ka aftësi në shërimin e problemeve të stomakut....

Aktualitet 16:45 - 16 Prill, 2015

Ulçera tashmë mund të luftohet edhe me lëngun e patates

Lëngu i patateve është një produkt i cili mendohet se ka efekte shëruese në shërimin e aciditetin të stomakut, madje dhe ulçerën. Sipas një studimi të...

Aktualitet 19:45 - 10 Prill, 2015

Burri që dehet me patate të skuqura

Në fillim Nick Hess nuk e dinte se çfarë po ndodhte. Sapo hante ushqime të pasura me karbohidrate ai bëhej vulgar. Sipas kërkuesit Anup Kanodia, ishte...

Kryesore 23:05 - 9 Prill, 2015

Burri që dehet me patate të skuqura

Në fillim Nick Hess nuk e dinte se çfarë po ndodhte. Sapo hante ushqime të pasura me karbohidrate ai bëhej vulgar. Sipas kërkuesit Anup Kanodia, ishte...

Kuriozitete 16:24 - 27 Mars, 2015

(Video) Qeni jep sqarime pasi u ushqye me lëkurat e patates

Një qen Haski shfaqet në video duke u qortuar nga pronari i ti, pasi ishte ushqyer me lëkurat e patateve. Në video shfaqet pronari që po...