Connect with Us

All posts tagged "pasurine"

Politikë 23:22 - 17 Tetor, 2019

Denoncimi në “Fiks Fare”/ Përmbaruesi zhbllokon pasurinë pas “ryshfetit” 6 milionë lekë

Emisioni”Fiks Fare” denoncoi mbrëmjen e së enjtes një skandal me zyrat e përmbarimit, ku pasi qytetari i paguan përmbaruesit 6 milionë lekë nën dorë, prona e...

Aktualitet 12:52 - 11 Korrik, 2019

Gënjeu për pasurinë/ Gjyqtari Ilir Mustafaj kapet mat nga Vettingu

Gjyqtari Ilir Mustafaj, ka dalë sot para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për t’u njohur me gjetjet e hetimeve. Në seancën e parë dëgjimore, Mustafaj pati...

Aktualitet 13:22 - 30 Maj, 2019

Vettingu në duar të njerëzve të dyshimtë/ Hije skandali mbi pronat e Brunilda Bekteshit

Një numër jo i vogël gjyqtarësh dhe prokurorësh janë shkarkuar nga Vettingu për pasurinë. Kanë bërë deklarim të rremë, nuk e kanë justifikuar dot dhe në...

Aktualitet 21:43 - 14 Mars, 2019

I përmend pasurinë 1 milionë euro/ Alfred Peza sherr me Gazmend Bardhin

Sekretari i Përgjishëm i PD-së Gazmend Bardhi në lidhje direkte me emisionin “Opinion” zhvilloi një debat të ashpër me gazetarin Alfred Peza. Teksa Bardhi sqaronte aferën...

Aktualitet 08:51 - 3 Mars, 2019

100 mijë dollarë në llogari të kryegjyqtarit/ Si tentoi të fshihte pasurinë Arben Zefi?

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, më 10 janar të 2018, vendosi të shkarkonte nga detyra kryetarin e Gjykatës së Shkodrës, Arben Zefi. Trupa gjykuese e përbërë...

Aktualitet 12:17 - 9 Janar, 2019

Shtëpia në Surrel/ PD zbulon pasurinë e çiftit kryeministror

Deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, në një deklaratë për mediat, ka akuzuar kryeministri Edi Rama për shtëpinë në Surrel. Deputetja demokrate nxorri dokumentat që vërtetojnë...

Aktualitet 17:35 - 17 Korrik, 2018

Fatos Lulo nuk justifikoi pasurinë/  KPA rrëzon gjyqtarin e Kushtetueses

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK-së, që shkarkoi nga detyra gjyqtarin e Kushtetues Fatos Lulo. Vendimi është bërë publik, sot...

Aktualitet 12:29 - 3 Maj, 2018

Çuni i Fahriut mashtron me pasurinë/ Zbardhen faktet

Profili “politik” i çunit të Fahriut është i mangët, pa përfshirë deklarimin e pasurisë së tij. I katapultuari i Lulzim Bashës, Klevis Balliu, ka braktisur  luksin...