Connect with Us

All posts tagged "pasuria"

OFL troket në Tiranë dhe Berat/ Në shënjestër trafikantë dhe hajdutë
Kronika 12:25 - 25 Shtator, 2020

OFL troket në Tiranë dhe Berat/ Në shënjestër trafikantë dhe hajdutë

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularin e vetëdeklarimit të pasurisë pesë shtetasve, njëri prej të cilëve banues në Tiranë, ndërsa të tjerët në Berat....

Vetingu 10:51 - 25 Shtator, 2020

Nga refuzimi i vizës amerikane te pasuria e dyshimtë/ Kush është Donika Prela, gruaja që “ha” burra

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka vendosur sot shkarkimin nga detyra të prokurores Donika Prela. KPA ka vendosur shkarkimin me arsyetimin se Prela nuk justifikon apartamentin...

Aktualitet 15:05 - 18 Shtator, 2020

Një përgjigje për avokatin e tij/ Pse i intereson opinionit publik e vërteta e Ben Blushit

Avokati i Ben Blushit, Lulzim Alushaj, në një qëndrim të tij dhënë gazetares së BIRN, Aleksandra Bogdani ka thënë se pyetjet e shtruara prej saj nuk...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimi ka shkarkuar nga detyra prokurorin e Tiranës, Alket Mersini. Alket Mersini pati ditën e hënë me KPK dhe gjatë seancës dëgjimore u pyet për burimet financiare për dy apartamente dhe një vlerë 40 mijë euro që një kompani ndërtuese kishte depozituar në llogarinë bankare të bashkëshortes së tij. Dy çështet më të rëndësishme për opinionin publik që Prokurori ka pasur në dorë, kanë të bëjnë me atë të dosjeve të dëmtimeve nga tërmeti i 26 nëntorit dhe i falsifikimeve të biletave të autobusëve.
Aktualitet 10:46 - 16 Shtator, 2020

Pasuria “fundos” një tjetër gjyqtar/ KPK e shkarkon nga detyra

Komisioni i Pavarur i Kualifikimi ka shkarkuar nga detyra prokurorin e Tiranës, Alket Mersini. Alket Mersini pati ditën e hënë me KPK dhe gjatë seancës dëgjimore...

Pasuria marramendëse e Monika Kryemadhit/ Pse duhet të ketë frikë nga SPAK
Opinione 20:40 - 15 Shtator, 2020

Pasuria marramendëse e Monika Kryemadhit/ Pse duhet të ketë frikë nga SPAK

Nga Adriatik Doci Çdo njeri normal do ta kishte frikë SPAK-un dhe do merrte qetësues për të fjetur natën po të ishte në vendin e Monika...

Kronika 10:16 - 8 Shtator, 2020

OFL zbarkon në Durrës/ Në shënjestër “të fortët” e radhës

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularët e vetëdeklarimit të pasurisë, tre shtetasve banues në Durrës. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat...

Ndryshimi nuk mund të vijë nga Monika Kryemadhi/ Pse SPAK duhet t’i “tundë prangat”
Politikë 11:14 - 4 Shtator, 2020

Ndryshimi nuk vjen nga LSI/ A duhet SPAK t’i “tundë prangat” Monika Kryemadhit?

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi së fundi po zhvillon një sërë takimesh me të rinjtë, nën moton “Të bëheni pjesë e ndryshimit”. Në...

MacKenzie Scott
Bota 14:05 - 3 Shtator, 2020

Ish gruaja e themeluesit të Amazon përfiton nga Covid- 19/ Shtohet pasuria e saj marramendëse

Pas divrocit nga themeluesi i Amazon korrikun e kaluar ish-gruaja e Jeff Bezos,  MacKenzie Scott konsiderohet gruaja më e pasur në botë. Aksionet e Amazon kanë...

OFL “troket” në Tiranë/ Në shënjestër trafikantë dhe hajdutë
Kronika 11:54 - 3 Shtator, 2020

OFL “troket” në Tiranë/ Në shënjestër trafikantë dhe hajdutë

Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin e vetëdeklarimit të pasurisë katër shtetasve, banues në Tiranë. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat...

OFL “troket” në Tiranë/ Në shënjestër trafikantë dhe hajdutë
Kronika 10:18 - 2 Shtator, 2020

OFL zbarkon në Korçë/ Në “sitë” katër trafikantët e drogës

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularin e vetëdeklarimit të pasurisë, katër shtetasve, banues në Korçë. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat...

Pas Violeta Sulkajt, Ben Blushi “fundos” një tjetër zyrtare?/ Zbulohet pse u shkarkua drejtoresha në Korçë
Politikë 12:18 - 31 Gusht, 2020

Ekskluzive-Skandali me falsifikimin/ Zbulohet kallëzimi i plotë për noteren Violeta Sulkaj dhe vajzën e Ben Blushit

CNA.al për disa muaj me radhë ka raportuar në lidhje me pasuritë marramendëse t ëish-politikanit të kthyer në menaxher media, Ben Blushit. Pasuri marramendëse, llogari bankare,...

Shënim/ Po Ilir Metës kur do t’i sekuestrohen pasuritë ?!
Politikë 10:52 - 27 Gusht, 2020

Shënim/ Po Ilir Metës kur do t’i sekuestrohen pasuritë ?!

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë sot në fuqi vendimin për sekuestrimin e pasurive të trafikantit të drogës, arrestuar në Turqi dhe hetuar në Itali,...

OFL “troket” në Tiranë/ Në shënjestër trafikantë dhe hajdutë
Kronika 10:18 - 25 Gusht, 2020

OFL hedh “grepat” në Fier/ Kush është shënjestra e radhës

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularin e vetëdeklarimit të pasurisë tre shtetasve, banues në Fier. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat...

OFL zbarkon në Elbasan / I kërkon të deklarojnë pasurinë 5 trafikantëve
Kronika 10:32 - 21 Gusht, 2020

OFL hedh “grepat” në Tropojë/ Ultimatum pesë “të fortëve” të radhës

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularët e vetëdeklarimit të pasurisë pesë shtetasve, banues në Tropojë. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat...

Pikëpyetje mbi pasurinë e deklarim i paplotë/ Komisioneri Ballhysa do të ngelte në Veting
Vetingu 16:58 - 20 Gusht, 2020

Pikëpyetje mbi pasurinë e deklarim i paplotë/ Komisioneri Ballhysa do të ngelte në Veting

Komisioneri Publik, Florian Ballhysa, është treguar tejet “pedant” me gjyqtarët e prokurorët të konfirmuar nga shkalla e parë e Vetingut, dhe për të cilët ai ka...

OFL “troket” në Tiranë/ Në shënjestër trafikantë dhe hajdutë
Kronika 11:59 - 19 Gusht, 2020

OFL “troket” në Shkodër/ Kush është shënjestra e radhës

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularët e vetëdeklarimit të pasurisë dy shtetasve, banues në Shkodër. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat...

Denoncim 12:34 - 18 Gusht, 2020

Si dhe pse i sulmon këta biznesmenë Ben Blushi?!

Ka disa emra biznesmenësh, të cilët njihen në tregun shqiptar, në kryeqytet, por edhe një tjetër i cili është më pak i njohur, që prej disa...

Pasuri e çmendur, grabitje pronash nga Korça në Vlorë, e falsifikim firme/ Kur do të flasë Ben Blushi për skandalet e tij?
Politikë 13:12 - 17 Gusht, 2020

Pasuri e çmendur, grabitje pronash nga Korça në Vlorë, e falsifikim firme/ Kur do të flasë Ben Blushi për skandalet e tij?

Prej disa kohësh, CNA.al ka publikuar një sërë materialesh investigative në lidhje me pasurinë e ish-politikanit Ben Blushi, të kthyer në menaxher mediash. CNA.al ka publikuar...

Pasuri e çmendur, grabitje pronash nga Korça në Vlorë, e falsifikim firme/ Kur do të flasë Ben Blushi për skandalet e tij?
Denoncim 10:49 - 7 Gusht, 2020

Skandali-/ Ben Blushi bëri vajzën pronare duke i falsifikuar firmën (fakte dhe dokumente)

Ish-deputeti socialist dhe ish-kreu i LIBRA-s, Ben Blushi, sot drejtor i Top Channel, është përfshirë në një skandal. Falsifikohet firma e vajzës së tij në transaksionin...

Dosja e SPAK: Si i vuri pasuritë Ylli Ndroqi?
Politikë 14:17 - 6 Gusht, 2020

Dosja e SPAK/ Si i vuri pasuritë Ylli Ndroqi?

Gjurmët e pasurive të Ylli Ndroqit, sipërmarrësit mediatik që me vendim gjykate iu sekuestruan 26 pasuri nisin me biznesin YLDON. Sipas dokumentacionit të SPAK të dorëzuar...

Ben Blushi padit Vajza i bëhet pronare me firmë të falsifikuar/ Dokumentet që zbulojnë manipulimet e Ben Blushitpor duhet të hetohet vetë nga SPAK
Politikë 11:58 - 5 Gusht, 2020

Ekskluzive-Zbulohen të tjera dokumente/ Si gënjeu Ben Blushi për pronën 500 milionëshe, vjehrri e nxjerr “zbuluar”

CNA.al dje për herë të parë ka publikuar dokumentet në lidhje me një pasuri e cila me vlerën e tregut shkon rreth 500 milionë lekë, ndërkohë...

272 pyetje publike apo ditë burgu për Ben Blushin?!
Politikë 14:07 - 4 Gusht, 2020

Ekskluzive-Zbulohen dokumentet/ Si Ben Blushi bleu për 30 mijë euro, pronën 500 milionëshe

CNA.al sjell për herë të parë dokumentet eksklzuive pas disa shkrimeve investigative dhe denoncuese në lidhje me një pasuri të blerë ne qendër të qytetit të...

SPAK po heton pasurinë e një trafikanti, jo të gazetarëve
Politikë 11:43 - 4 Gusht, 2020

SPAK po heton pasurinë e një ish-trafikanti, jo të gazetarëve

Dje Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar nëpërmjet një njoftimi theksoi se kishte kryer hetimet dhe kishte marrë vendimin e GJKKO në lidhje...