Connect with Us

All posts tagged "pasuria"

Zëvendësoi të shkarkuarin e Vettingut/ Gjyqtari, që gjithë pasurinë e ka dhuratë
Vetingu 09:44 - 22 Nentor, 2020

Zëvendësoi të shkarkuarin e Vettingut/ Gjyqtari, që gjithë pasurinë e ka dhuratë

Procesi i Vettingut menjëherë pas startimit i zbrazi gjykatat nga jugu në veri. Pasuria e dyshimtë, probleme me pastërtinë e figurës apo shkeljet e ligjit gjatë...

Problem me pasurinë/ Vettingu i “pret kokën” një tjetër gjyqtari
Vetingu 10:22 - 31 Tetor, 2020

Nga Fieri në Akuzën e Tiranës/ Pasuria e prokurores që hetoi anëtarin e KLP

Prokurorja Marjeta Zaimi është vënë në hetim nga Vettingu që në Mars të vitit 2019, dhe para se të kalojë në KPK, dosja e saj profesionale...

Nga dosja e tërmetit tek pasuria/ Gjyqtarja që iu bëri “dush të ftohtë” prokurorëve
Vetingu 12:59 - 30 Tetor, 2020

Nga trashëgimitë tek paga/ Gjyqtari i çunit të Fahriut blen veliere

Gjyqtari i Faktit në Tiranës, Kreshnik Omari është në pritje të përballjes me Vettingun. Omari karrierën e ka të përqëndruar në Tiranë, ku kaluar nëpër duar...

Nga Fieri në Akuzën e Tiranës/ Pasuria e prokurores që hetoi anëtarin e KLP
Vetingu 10:34 - 30 Tetor, 2020

Nga Fieri në Akuzën e Tiranës/ Pasuria e prokurores që hetoi anëtarin e KLP

Prokurorja Marjeta Zaimi është vënë në hetim nga Vettingu që në Mars të vitit 2019, dhe para se të kalojë në KPK, dosja e saj profesionale...

OFL “troket” më Tiranë/ I kërkon deklarimin e pasurisë tre të dënuarve
Kronika 15:22 - 29 Tetor, 2020

OFL ndalet në Tiranë dhe Elbasan/ Në “sitë” vrasës, hajdutë dhe trafikantë

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

Nga Fieri në Akuzën e Tiranës/ Pasuria e prokurores që hetoi anëtarin e KLP
Vetingu 11:08 - 29 Tetor, 2020

Shpenzuar miliona në patundshmëri/ Hije dyshimi mbi pasurinë e prokurorit të Tiranës

Nuk ka të mbaruar çuditë me njerëzit e drejtësisë. Së fundmi kreu i KLP-së, Gnet Ibrahimi e quajti bilanc lufte, shkarkimin e dhjetra prokurorëve për mos...

Ullishte, troje, apartamente e makina/ Si ndryshoi në 15 vite pasuria e gjyqtares Enkela Bajo?
Vetingu 10:19 - 29 Tetor, 2020

Ullishte, troje, apartamente e makina/ Si ndryshoi në 15 vite pasuria e gjyqtares Enkela Bajo?

Gjyqtarja e Faktit Enkela Bajo, që prej një viti po hetohet nga Komisioni i Vettingut. Bajo me një karrierë të gjatë në drejtësi,  dhe në disa...

OFL “troket” më Tiranë/ I kërkon deklarimin e pasurisë tre të dënuarve
Kronika 11:59 - 28 Tetor, 2020

OFL zbarkon në Vlorë/ Në shënjestër vrasës dhe trafikantë

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

I dha mandatin Kajmakut të PS/ Gjyqtarja, u blen apartamente dhe makina fëmijëve
Vetingu 10:58 - 28 Tetor, 2020

I dha mandatin Kajmakut të PS/ Gjyqtarja, u blen apartamente dhe makina fëmijëve

Njerëzit e drejtësisë jo vetëm i kanë parë gjykatat dhe prokuroritë si miniera parash, por edhe si merimanga për të pushtuar institucionet shtetërore. Në deklaratat e...

OFL “zbarkon” në Përmet dhe Gjirokastër/ Kërkon deklarimin e pasurisë për 2 të dënuar
Kronika 12:14 - 27 Tetor, 2020

OFL troket në Gjirokastër dhe Përmet/ Kush është shënjestra e radhës

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

Prokuroria e Tiranes
Vetingu 11:09 - 27 Tetor, 2020

“Turne” nëpër prokurori/ Isa Jata me dy paga, dy apartamente

Isa Jata, ishte prokurori që nxori nga ngërçi, Prokurorinë e Apelit për Krime të Rënda, pasi shpata e Vettingut e kishte boshatisur institucionin. Në Korrik të...

Skandali/ Etlida Gjonaj, bën avokaten e noteres së kapur në falsifikim
Vetingu 10:01 - 27 Tetor, 2020

Dyqane, pastiçeri, kafene/ Pasuria e gjyqtares që la në burg Rezart Taçin

Gjyqtarja e Faktit në Tiranë, Fahrije Stringa, është vënë nën hetim nga Vettingu ne Qershor të këtij viti. Stringa e cila karrierën e ka të përqëndruar...

OFL “troket” më Tiranë/ I kërkon deklarimin e pasurisë tre të dënuarve
Kronika 13:24 - 26 Tetor, 2020

“Vrasje dhe pjesëmarrje në organizatë terroriste”/ OFL në shënjestër dy “të fortët” e radhës

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

Nga Fieri në Akuzën e Tiranës/ Pasuria e prokurores që hetoi anëtarin e KLP
Vetingu 10:45 - 26 Tetor, 2020

Dyqane, lokal dhe tre apartamente/ Financat e mjegullta të prokurorit Kasem Berberi

Prokuroria e Tiranës jo më kot quhet prokuroria e milionerëve. Kryqyteti ka pasuruar jo vetëm ata që kanë punuar që në kohën e komunizmit në Tiranë...

25 vjet me kredi për një shtëpi/ Vettingu i gjyqtares më të varfër në Tiranë
Vetingu 10:35 - 26 Tetor, 2020

25 vjet me kredi për një shtëpi/ Vettingu i gjyqtares më të varfër në Tiranë

Gjyqtarja e Gjykatës së Shkallës së Parë në Tiranë, Blerina Muço, mund të thuhet se është e vetmja gjyqtare që posedon pasuri të patundshme, vetëm një...

basha
Vetingu 11:03 - 25 Tetor, 2020

Gati një vit nën hetim nga Vettingu/ Prokurori “ngec” në borxhin për apartamentin

Po bëhet gati një vit që kanë nisur hetimet për rivlerësimin e prokurorit të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor, Tiranë, Hysni Mulaj nga Komisioni i Vettingut. Në...

Rrëzimi i helikopterit ushtarak në Shkodër/ Granit Shahu, shpalli fajtor të vdekurit
Vetingu 10:41 - 25 Tetor, 2020

Nga X5, tek Range Roveri e Ford Fiesta/ Pasuria e prokurorit që garoi me Arta Markun

Prokurori Granit Shahu, me një përvojë pune prej 15 vitesh, u bë objekt në media në vitin 2017, kur konkuroi për postin e Prokurorit të Përgjithshëm....

Vetingu 14:27 - 24 Tetor, 2020

Prokurori i “listës së zezë”, së Tahirit/ Mbi 80 000 euro apartament dhe 15 000 makinë

Në vitin 2016, Ministri i Brendshëm  në atë kohë  Saimir Tahiri i dërgoi Presidentit Bujar Nishani, një listë me 29 prokurorë dhe 16 gjyqtarë, të cilët...

Nga dosja e tërmetit tek pasuria/ Gjyqtarja që iu bëri “dush të ftohtë” prokurorëve
Vetingu 10:25 - 24 Tetor, 2020

Nga PD tek trafikimi i narkotikëve/ Pasuria e gjyqtares që mori dosjen e bashkëpunëtorit të Bashës

Institucionet e drejtësisë janë parë nga prokurorë dhe gjyqtarë si vend për të përfituar ekonomikisht. Të paktën kështu rezulton nga pasuritë e tyre. Po duket se...

OFL “troket” më Tiranë/ I kërkon deklarimin e pasurisë tre të dënuarve
Kronika 13:00 - 23 Tetor, 2020

OFL zbarkon në Korçë/ Në shënjestër tre të “fortët” e radhës

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

Nga Fieri në Akuzën e Tiranës/ Pasuria e prokurores që hetoi anëtarin e KLP
Vetingu 09:43 - 23 Tetor, 2020

Tre apartamente, njëri dhuratë rreth 100 000 euro/ Si ndryshoi pasuria e prokurorit Genci Qana ?

Me 15 Maj 2020, Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar  projekt –aktin  e vlerësimit në kuadër të rivlerësimit  kalimtar për prokurorin Genci Qana. Tashmë pritet...

OFL ndalet në Fier dhe Tiranë/ Ultimatum për pasurinë katër të dënuarve
Kronika 13:51 - 22 Tetor, 2020

Vjedhje me pasojë vdekjen, grup i strukturuar kriminal, trafik droge/ Kush është shënjestra e radhës e OFL-së

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

Nga Fieri në Akuzën e Tiranës/ Pasuria e prokurores që hetoi anëtarin e KLP
Vetingu 11:33 - 22 Tetor, 2020

Prokurori që u kërcënua në sallën e gjyqit/ Shpenzon 7 000 euro në një vit

Prokurori i Prokurorisë Rrethit Gjyqësor në Tiranë, Gjon Kodra është vënë nën hetim nga Vettingu që në muajin Dhjetor të vitit 2019. Prokurori shkodran Kodra, karrierën...