Connect with Us

All posts tagged "pasuri"

Vetingu 14:26 - 6 Korrik, 2020

Gjyqtarja në sitën e vettingut/ Si u tetë-fishua pasuria e Alkelina Gazidede nga viti 2003-2017

Gjyqtarja Alkelina Gazidede e Gjykatës Administrative të Apelit do të përballet të martën më 6 korrik me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Trupa gjykuese që po...

Skandali në Zimbabve/ Dorëzohet në SPAK kallëzim penal për aferën e incineratorëve
Kronika 11:38 - 4 Korrik, 2020

Trafikonin drogë nga Amerika Latine në Amsterdam/ SPAK sekuestron pasurinë e 4 personave

SPAK sekuestron e pasurinë e 4 personave; Ilirjan Memia, Adriatik Memia, Arif Memia dhe Lindita Memia, pasi ka dyshime se jane produkt i aktivitetit kriminal. Mësohet...

KPA lë në fuqi vendimin/ Ngec në vetting ish-kryetari i Prokurorisë së Apelit
Politikë 18:26 - 3 Korrik, 2020

KPA lë në fuqi vendimin/ Ngec në vetting ish-kryetari i Prokurorisë së Apelit

Kolegji i Posaçëm i Apelimit lë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për Artan Bajramin, ish-kryetarin e Prokurorisë së Apelit për Krime të...

“Deklaroni pasurinë!”/ OFL ultimatum katër “të fortëve” në Durrës
Kronika 12:58 - 3 Korrik, 2020

OFL ndalet në Tiranë dhe Durrës/ Ultimatum “të fortëve të radhës”

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit. Në kuadër të zbatimit të...

“Deklaroni pasurinë!”/ OFL ultimatum katër “të fortëve” në Durrës
Kronika 15:03 - 2 Korrik, 2020

OFL “hedh grepat” në Vlorë / Ultimatum 4 shënjestrave të radhës

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit. Në kuadër të zbatimit të...

“Deklaroni pasurinë!”/ OFL ultimatum katër “të fortëve” në Durrës
Kronika 14:11 - 1 Korrik, 2020

“Deklaroni pasurinë!”/ Kush janë katër “të fortët” në rrjetën e OFL

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

Ish-kryegjyqtarja që shpëtoi Metën del para vettingut/ Probleme me dorëzimin e formularëve
Vetingu 09:51 - 1 Korrik, 2020

Ish-kryegjyqtarja që shpëtoi Metën del para vettingut/ Probleme me dorëzimin e formularëve

Ish-kryetarja e Gjykatës së Lartë Shpresa Becaj, po zhvillon sot një seancë dëgjimore para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Mësohet se Becaj, e cila aktualisht është...

“Deklaroni pasurinë!”/ OFL ultimatum katër “të fortëve” në Durrës
Kronika 12:06 - 24 Qershor, 2020

“Deklaroni pasurinë!”/ OFL ultimatum katër “të fortëve” në Durrës

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit. Në kuadër të zbatimit të...

“Deklaroni pasurinë!”/ OFL ultimatum katër “të fortëve” në Durrës
Kronika 13:35 - 23 Qershor, 2020

Ultimatum për deklarimin e pasurisë/ Kush janë shënjestrat e radhës të OFL

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit. Në kuadër të zbatimit të...

Skandali në Zimbabve/ Dorëzohet në SPAK kallëzim penal për aferën e incineratorëve
Kronika 11:10 - 17 Qershor, 2020

11 kërkesat e SPAK për konfiskim pasurie/ Mes tyre blindi i Lul Berishës dhe resorti i Hajrajve

SPAK ka depozituar 11 kërkesat e para për konfiskim pasurie, në kuadër të operacionit forca e ligjit. Mësohet se një nga 11 kërkesat është për sekuestrimin...

Vetingu 09:14 - 17 Qershor, 2020

Gjyqtarja e Apelit në “sitën” e Vettingut/ KPK jep vendimin

Komisioni i Pavarur i Kulaifikimit ka konfirmuar në detyrë gjyqtaren e Apelit në Tiranë, Edlira Petri. Gjyqtarja e Apelit të Tiranës, Edlira Petri u përball të...

Vetingu 13:55 - 15 Qershor, 2020

Fatmira Hajdari përlotet para KPK/ Ju jap fjalën e nderit që kam qenë gjyqtarja më e pastër

Gjyqtarja e gjykatës së Apelit të Tiranës, Fatmira Hajdari ka dalë sot në seancë dëgjimore përballë trupës së Komisionit të Pavarur të Kualifikimit të Vettingut për...

Life Style 11:48 - 15 Qershor, 2020

U pasuruan falë Instagramit/ Çifti zbulon shifrën marramendëse që shpenzoi për vilën luksoze

Tashmë është një fakt që rrjetet sociale janë një burim të ardhurash për shumë njerëz. Blogerë dhe personazhe të famshëm marrin shumë para falë marketingut që...

Life Style 15:35 - 13 Qershor, 2020

Çudit balerina: “Meshkujt blejnë atletet e mia me ‘erë të keqe’”

Ish balerina Yaela Vonk nga Hollanda i ka habitur të gjithë me rrëfimin e saj. Ajo nisi të bënte para në fillimet e saj duke realizuar...

Kronika 09:56 - 13 Qershor, 2020

I dënuar për trafik droge dhe prostitucion/ 51-vjeçarit i sekuestrohen pasuri me vlerë 2 milionë euro

Policia e Durrësit bën të ditur se ka sekuestruar pasuri me vlerë 2 milionë euro të dyshuara si të përfitura nga veprimtaria kriminale në fushën e...

Politikë 23:01 - 11 Qershor, 2020

Kryeministri Rama ende me kredi/ Të ardhurat kryesore i sjell bashkëshortja

Deklarimi fillestar i pasurisë së Kryeministrit Rama nis në vitin 2013, kohë kur ai posedonte një apartament parafabrikat të fituar nga privatizimi si dhe një studio...

Politikë 21:43 - 11 Qershor, 2020

Pasuritë e politikanëve/ Artan Hoxha: Deklaratën ja plotësonte ai që duhet tja kontrollonte

Gazetari Artan Hoxha ka folur lidhur me pasuritë e politikanëve dhe deklarimet e tyre. Sipas Hoxhës, deklarimet e pasurive të politikanëve plotësohen nga vetë punonjësit e...

Skandali në Zimbabve/ Dorëzohet në SPAK kallëzim penal për aferën e incineratorëve
Kronika 15:03 - 4 Qershor, 2020

SPAK “rrëzon” OFL-në dhe Policinë/ Heq sekuestron për 48 pasuri

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, ka vlerësuar të ligjshme sekuestrot e bëra nga Policia e Shtetit për 72 pasuri, nga të cilat...

“Bomba” amerikane publikon videon e nxehtë/ Zbulon “hallin e madh” gjatë karantinës dhe i vë qëllimin vetes
Showbizz 10:50 - 2 Qershor, 2020

Forbes e “zhveshi” nga titulli i miliarderes/ Nuk do ta besoni shifrën marramendesë që ka shpenzuar Kylie Jenner muajt e fundit

Biznesmenia Kylie Jenner, 22 vjeç, thuhet se ka shpenzuar mbi 130 milionë dollarë muajt e fundit. Para pandemisë ajo bleu një Global Express Jet, i cili...

Showbizz 11:51 - 30 Maj, 2020

Revista e njohur e akuzon se ka gënjyer për pasurinë e saj/ Kylie Jenner reagon e revoltuar: Nuk kam kërkuar titull miliardereje

Një nga revistat më të njohura Forbes, publikoi një artikull një vit më parë ku tregonte se Kylie Jenner ishte një miliardere, e “bërë vetë”. Por...

Showbizz 09:50 - 30 Maj, 2020

Meshkujt i ofrojnë shuma marramendëse për një natë/ Kjo është modelja që u pasurua falë Instagramit

Natalia Garibotto ka rrëfyer se fiton më shumë se 300 mijë euro në vit vetëm falë fotove që shpërndan në rrjetin social. 26-vjeçarja tregon që merr...

“Deklaroni pasurinë!”/ OFL ultimatum katër “të fortëve” në Durrës
Kronika 12:55 - 20 Maj, 2020

OFL zbarkon në Fier/ Ultimatum për 4 trafikantët e drogës

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

“Deklaroni pasurinë!”/ OFL ultimatum katër “të fortëve” në Durrës
Kronika 14:05 - 18 Maj, 2020

OFL vijon aksionin/ Ultimatum për deklarimin e pasurisë 4 vlonjatëve

Vijon Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special...