Connect with Us

All posts tagged "pasur"

Aktualitet 11:10 - 3 Korrik, 2019

2 milion dollarë për sezon/ 15 vjeçarja më e pasur se aktorët e njohur, zyrtarisht një miliardere

Tashmë atë e njohin të gjithë si aktorja kryesore e serialit “Stranger Things”. Por Millie Bobby Brown është shndërruar në një prej aktoreve më të paguara...

Aktualitet 12:25 - 4 Qershor, 2019

Reperi i parë më i pasur në botë/ Forbes shpall listën dhe publikon emrin

Revista “Forbes” ka publikuar së fundmi listën e reperëve më të pasur në botë. Dhe surpriza e kësaj liste është reperi i famshëm i cili njihet...

Aktualitet 12:25 - 22 Maj, 2019

Mund të bëheni të pasur/Libri i rrallë i “Harry Potter” në ankand me shumën marramendëse

A i mbani mend librat e Harry Poter të autores së famshme JK Rowling, të cilët ishin të preferuarit e fëmijërisë tuaj? Së fundmi botimi i...

Aktualitet 12:00 - 9 Maj, 2019

Me restorant në plazh dhe makinë luksoze/ Si ka ndryshuar pasuria e prokurorit që bën zëdhënësin

Që në vitin 2016, Hipoteka nisi verifikimin e pasurive të paluajtshme për të gjithë gjyqtarët dhe prokurorët në vend. Verifikimi në kuadër të procesit të Vettingut,...

Prokuroria per krime te renda perfshihet ne skandal
Aktualitet 12:07 - 22 Prill, 2019

Protected: Djalin tek Krimet e Rënda, gruan në Universitet/ Prokurori blen tre makina në një vit

There is no excerpt because this is a protected post.

Kuriozitete 15:40 - 20 Mars, 2019

A e dini cila është ngjyra që na bën të dukemi të pasur?

Për të gjitha femrat që po vdesin nga kurioziteti për ta zbuluar, ju bëjmë me dije se është ngjyra kafe dhe të gjitha nuancat e saj...

akull ne fytyre, per lekure te bute
Life Style 17:00 - 11 Mars, 2019

Sa i pasur je? Ja si mund ta kuptoni nga fytyra juaj

Një studim i ri i publikuar në Journal of Personality and Social Psychology të tregon se mund të dallosh një person nëse është i pasur apo...

Kryesore Show Biz 12:53 - 2 Mars, 2019

Brenda vilës së njeriut më të pasur në botë, pamjet e saj të lënë pa frymë

Bill Gates është një ndër njerëzit më të pasur në botë. Të gjithë e kemi pyetur veten qoftë edhe një herë të vetme se si duket shtëpia...

Kuriozitete 13:40 - 26 Janar, 2019

A e dinit? Shteti më i pasur në Europë nuk ka aeroport dhe as trena

Sipërfaqja e tij është vetëm 160 kilometra katror, por është shteti më i pasur në Europë. Fjala është për Lihteshtajnin, i cili ka 300 vite që...

Kryesore Show Biz 11:25 - 11 Janar, 2019

Jo dhe aq i pafajshëm! Burri më i pasur në botë tradhtonte bashkëshorten prej 8 muajsh me miken e familjes!

CEO i Amazon, i njohur ndryshe si njeriu më i pasur në botë, Jeff Bezos, deklaroi divorcin e martesës së tij 25-vjeçare nëpërmjet një postimi në...

Kuriozitete 13:53 - 9 Nentor, 2018

11 lodrat e viteve ’90-të që do t’ju bëjnë të pasur nëse i keni akoma

Kur kemi qenë fëmijë të gjithë kemi pasur lodrat tona të preferuara, dhe pasi kemi blerë të reja i kemi ndërruar ato. Por nëse prindërit tuaj...

Aktualitet 13:53 - 4 Nentor, 2018

Kanë frikë nga lufta bërthamore, të pasurit bëjnë gati vendin sekret

Komuniteti më i madh i bunkerëve privatë në botë, ku 1%-ëshi i më të pasurve ka në plan t’i mbijetojë fundit të botës, ndodhet në Dakotën...

Aktualitet 12:53 - 20 Dhjetor, 2017

Po ju “shqepen xhepat”, ja miliarderët që u pasuruan edhe më shumë gjatë 2017-ës

2017-ta mund të ketë qenë një vit shumë i keq për shumicën prej nesh, por për ta duket se kanë qenë 12 muajt të bekuar. Sipas...

Aktualitet 14:20 - 15 Dhjetor, 2017

A e dini kush është familja më e pasur në histori?

Familja Rothschild është familja më e pasur e të gjitha kohërave , ka pasur sasi të mëdha parash dhe kanë qenë në qendër të momenteve më...

Aktualitet 14:00 - 13 Dhjetor, 2017

Fëmijët milionerët “pushtojnë” Snapchat-in, harrohet Instagram

Me gjasë e keni vënë re se tashmë ka një konkurrencë të “heshtur” në rrjetet sociale për fotot që secili publikon. Deri më tani është rrjeti...

Aktualitet 21:40 - 18 Gusht, 2017

Foto/6 VIP-a të pasur që duken si të varfër

Kush do të kishte menduar se disa VIP-a  të pasur pëlqejnë të jetojnë një jetë jo aq luksoze? Këto 6 të famshëm duket se dëshirojnë ta...

Showbizz 17:55 - 29 Shtator, 2015

Familja Beckham më e pasur se Mbretëresha

Familja e famshme britanike Beckham mund të krenohet me veten, pasi pasuria e tyre është më e madhe se e Mbretëreshës Elizabeth. Victoria dhe David Beckham,...

Kuriozitete 09:20 - 10 Qershor, 2015

Njeriu më i pasur në botë i të gjitha kohërave

A keni dëgjuar për Mansa Musa? Në një video të re të postuar në kanalin YouTube TED-Ed, Jessica Smith tregon historinë e tij. Mansa Musa në shekullin...

Kuriozitete 21:02 - 8 Prill, 2015

(Video) Në fillim paraqitet si njeri i varfër dhe refuzohet nga restoranti, pastaj vjen me Ferrari…

Kjo video tregon se si restorantet ofrojnë shërbime me dy standarte duke i diferencuar klientët. Një eksperiment i tillë është provuar kur një djalë shkon në...