Connect with Us

All posts tagged "pastrimi"

Politikë 11:04 - 22 Shtator, 2019

Bashkia e Korçës aksion për pastrimin e qytetit/ Filo thirrje për ndërgjegjësim

Bashkia e Korçës ka ndërmarrë një aksion sensibilizues për pastrimin e qytetit. Ky aksion u organizua në dy zona periferike; ato te ish vilat dhe ish...

Politikë 08:42 - 4 Shtator, 2019

Video-“Zhul ishte, e zhul është”/ Ish-ministri i Ramës i “nxjerr bojën” Veliajt

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka rikthyer në vëmendje një deklaratë të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj të katër viteve më parë....

Politikë 17:31 - 17 Gusht, 2019

“Jo më punonjës si turistë politik”/ Rama tregon se kush do largohet nga puna nga ish-bashkitë e PD-së

Kryeministri Edi Rama ka folur sërish për kryebashkiakët e dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, ku disa prej tyre zunë vendin e ish kryebashkiakëve të djathtë....

boja te kryeministria
Aktualitet 18:21 - 14 Prill, 2019

Pastrimi i Kryeministrisë/ Berisha: Mund të lajnë mermerin por jo fytyrën e Ramës

Ish kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një foto ku po lahet muri i Kryeministrisë i bërë me bojë të zezë...

monika kryemadhi akuza per abi bank
Aktualitet 21:48 - 1 Shkurt, 2019

Kryemadhi akuza ndaj “Abi Bank”/ Futi në lojë pastrimin e parave

Kryetarja e LSI-së e qenë prezente në emisionin “Java” në Rtsh ka folur rreth çështjes së “Abi Bank”, e cila është përfolur për lidhjet e saj...

Aktualitet 18:34 - 23 Janar, 2019

Pastrimi i parave/ Politikanët 10 vjet nën vëzhgim

Raporti i Moneyval për Shqipërinë, lidhur me masat ndaj parandalimit të pastrimit të parave, tërhiqte vëmendjen në një sërë aspektesh për qeverinë shqiptare. Në vlerësimin në...

Aktualitet 14:43 - 17 Dhjetor, 2018

Euro në minimumin e dekadës/ Sa ndikon pastrimi i parave

Monedha e përbashkët europiane e ka nisur javën e nënçmuar përkundrejt monedhës vendase. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro është këmbyer sot me...

Aktualitet 08:28 - 21 Nentor, 2018

Kosto e trajtimit të mbetjeve, 41 euro për familje në vit

Kosto vjetore e trajtimit të mbetjeve për 1 banorë llogaritet në 1329 lekë në vit  ose 10.4 euro sipas një metodologjie tashmë të miratuar nga Këshilli...

Aktualitet 18:16 - 22 Gusht, 2018

Pastrimi në pikën kufitare të Morinit/ Klosi thekson rëndësinë e projekteve mjedisore

Të rinjtë e Smile Albania, kanë pastruar sot zonën në të dyja anët e pikës kufitare të Morinit. I pranishëm në aktivitet ishte edhe Ministri i...

Aktualitet 14:17 - 24 Nentor, 2017

Klosi: Përpjekje e përbashkët, për të ndryshuar faqen e kombit tonë

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Z. Blendi Klosi lançoi sot fillimin e operacionit “Pastrojmë Shqipërinë që duam” në Qesarakë të Tiranës. Së bashku me ministrin Klosi...

Aktualitet 14:14 - 24 Korrik, 2016

Dhjetë prokurorët që do të pastrojnë drejtësinë. A ka nisur përzgjedhja?

Janë 30-35 vjeçarë, me pak përvojë në sistemin e drejtësisë, trajnohen tre muaj në SHBA dhe nisin punën në nëntor me dosjet e korrupsionit që tashmë...

Aktualitet 19:51 - 19 Nentor, 2015

Bashkia Korçë bën punën e privatit/Ku shkojnë milionat e pastrimit?

Bashkia Korçë ka njoftuar në rrjetet sociale se nesër do ndërmarë një aksion si në kohën e diktaturës, ku qytetarët dhe institucionet do dalin “vullnetarisht” për...

Aktualitet 13:01 - 7 Gusht, 2015

Veliaj: Në 4 shtator aksion popullor

Bashkia e Tiranës prej ditësh ka ndërmarrë aksionin për pastrimin e kryeqytetit në çdo cep, ndërsa është njoftuar aksioni qytetar me 4 shtator, ku do të...

Aktualitet 09:12 - 3 Gusht, 2015

Veliaj fushate per pastrimin e Tiranes

Bashkia e Tiranës ka nisur sot luftën e saj me papastërtinë në qytet. Që në orët e para të ditës së sotme, kreu i Bashkisë së...

Aktualitet 12:49 - 16 Prill, 2015

Kukës, fillon puna për pastrimin e liqenit të Fierzës

Prefekti i Kukësit Safet Gjici ka bërë me dije se ka filluar puna për pastrimin e liqenit të Fierzës nga mbetjet urbane. Gjici tha se pastrimi...