Connect with Us

All posts tagged "pastrim"

Opinione 12:34 - 5 Shkurt, 2020

Nga Armir Shkurti: A është Rama në një skemë pastrimi parash?

Në vitin 1988 Bashkimi Sovietik lejoi krijimin e kooperativave të prodhimit të filmit. Menjëherë këto kooperativa u kthyen në mekanizëm të shkëlqyer të pastrimit të parave,...

Politikë 17:52 - 4 Gusht, 2019

S’ka pushime për punonjësit e Bashkisë Durrës/ Aksion për pastrimin e qytetit

Bashkia e Durrësit ka ndërmarrë një aksion për pastrimin e qytetit. Lajmin e ka bërë të ditur kryebashkiakja e re e Valbona Sako, përmes një postimi...

akull ne fytyre, per lekure te bute
Aktualitet 20:45 - 30 Mars, 2019

Kaq pak? Pastrimi i fytyrës me këtë produkt do t’ju kursejë

Sekreti i ri i femrave koreane që na rrëfejnë është fuqia e ujit të gazuar, i cili gjen përdorim në shumë mënyra dhe ka shumë veti...

forma e kerthizes
Life Style 13:25 - 30 Mars, 2019

Çfare duhet të dini për pastrimin e kërthizës? Zbuloni disa fakte interesante

Papastërtitë ne zonën e kërthizës vijnë në formën e qelizave të vdekura, sekrecioneve të yndyrshme apo baktereve që krijon trupi. Përveç aromave të pakëndshme dhe jo...

basha premtimet
Aktualitet 20:12 - 25 Mars, 2019

Aleati i çadrës thirrje Bashës/ Dorëhiqu që të pastrosh biografinë dhe partinë

Nga Kreshnik Spahiu – Kjo çfarë po i ndodh Lulzim Bashës nuk është fundi i botës, madje janë eksperienca që gjithë bota i ka provuar përpara...

pastrimi i syzeve optike
Aktualitet 20:40 - 13 Mars, 2019

Si të zhdukni gërvishtjet nga syzet optike sa hap e mbyll sytë

Syzet optike janë një objekt shumë i nevojshëm për një numër të madh njerëzish, të cilët kanë probleme me shikimin. Mirëpo duke qenë se përdoren shpesh...

Aktualitet 18:38 - 5 Mars, 2019

 Rama në Itali/ Vasili: Për të pastruar pisllikun që ka bërë vetë

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka folur për  raportimet që kanë bërë mediat e huaja lidhur me vizitën e Ramës në Itali. Me...

pastrimi i shtepise demton sa 20 cigare
Aktualitet 22:20 - 26 Shkurt, 2019

Studimi/ Pastrimi i shtëpisë po ju dëmton aq sa 20 cigare.

Sipas një studimi të kryer së fundmi,pastrimi i shtëpisë mund të jetë shumë i rrezikshëm, sa i takon dëmtimit të rrugëve të frymëmarrjes.  Shkencëtarët kanë dalë...

Aktualitet 17:23 - 20 Shkurt, 2019

Tenderat e rrugëve/ Ish-drejtuesit e ARRSH-së në hetim për pastrim  parash

Prokuroria e Elbasanit ka nisur një tjetër hetim ndaj dy ish-drejtorëve të rrugëve Dashamir Xhika  dhe  Andi Toma me akuzën për pastrim parash, raporton Shqiptarja.com Ndaj...

Aktualitet 20:15 - 15 Shkurt, 2019

A e dinit që mund të pastroni me kripë? Ja si ta përdorni

Pastrimi i shtëpisë nuk është diçka që të gjithë kanë qejf ta bëjnë, por është e domosdoshme. Sidoqoftë, askush nuk do të shpenzojë shumë kohë dhe...

zemer atak
Aktualitet 16:00 - 24 Janar, 2019

Këto ushqime pastrojnë arteriet dhe shmangin atakun kardiak

Akumulimi i tepërt i substancave të ndryshme në muret arteriale i ngushton ato dhe me kalimin e kohës kjo shpie në një sëmundje që njihet si...

foto burre duke pastruar
Aktualitet 23:57 - 16 Janar, 2019

Burrat që pastrojnë janë më të lumtur, e thotë studimi

E lexuat  mirë titullin e artikullit, po është e vërtetë, burrat që pastrojnë shtëpinë janë më të lumtur, të paktën kështu thotë një studim i kryer...

Aktualitet 23:00 - 13 Janar, 2019

Përdorime alternative të kripës së gjellës/ Nga pastrimi i shtëpisë, tek kujdesi trupor

Pastrimi i shtëpisë Kripa është e njohur prej shumë vitesh si një agjent pastrues natyral. Kështu që nëse po mendon të përdorësh produkte jo toksike për...

Aktualitet 20:20 - 8 Janar, 2019

Studimi/ Maniakët e pastërtisë jetojnë më gjatë

Që manjakët e pastërtisë jetojnë më gjatë, nuk është një fakt i nxjerrë nga spoti publicitar i një kompanie pastrimi. Në fakt ky përfundim u arrit...

Aktualitet 11:54 - 3 Janar, 2019

Ja si ta pastroni organizmin për tre ditë pas festave

Sezoni të festave i erdhi fundi, por për t’u pastruar ‘nga mëkatet’ e ëmbla na duhet pak kohë ! Edhe nëse nuk jeni fans i të...

Aktualitet 03:35 - 1 Janar, 2019

Ja se si ta pastroni trupin nga toksinat pas festave të fundvitit

Të gjithë e teprojmë me pijen ose ushqimin natën e Vitit të Ri. Megjithatë është e nevojshme që kur festat kalojnë, të konsumojmë ushqime detoks për...

Life Style 12:26 - 19 Dhjetor, 2018

Produktet natyrale që ndihmojnë në pastrimin e enëve të gjakut

Enët e bllokuara të gjakut janë arsyeja kryesore për shumë probleme të rrezikshme të zemrës. Arterioskleroza cilësohet si sëmundja gjatë të cilës muret e enëve të...

Aktualitet 12:31 - 17 Dhjetor, 2018

KE shuplakë Ramës/ Korrupsioni dhe krimi i organizuar po pastrojnë paratë

MONEYVAL, mekanizimi i Këshillit të Europës kundër pastrimit të parave, i ka bërë thirrje autoriteteve shqiptare të shtojnë përpjekjet e tyre në ndjekjen e pastruesve të...

Kuriozitete 11:22 - 27 Shkurt, 2018

Halli që kanë të gjithë/ Si ti mbajmë atletet e bardha

Nëse ka diçka që na stopon në blerjen e atleteve të bardha, pavarërisht se sa bukur duken është fakti se bëhen aq shpejt pis, sa mezor...

Aktualitet 11:07 - 1 Janar, 2018

Kjo është metoda më e shpejtë dhe efektive për të pastruar bizhuteritë e floririt

Nëse në dorën tuaj të majtë gjendet një unazë floriri të cilën e mbani në gisht prej më shumë se 20 vjetësh, ju ftojmë që ta...

Aktualitet 19:00 - 5 Gusht, 2016

Vlorë/Nis aksioni i FA për pastrimin e territorit

Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura nisën aksionin për pastrimin e territorit si dhe sensibilizimin e qytetarëve. Ky vendim vjen për shkak të një emergjence...

Aktualitet 18:32 - 14 Korrik, 2016

Skandali/ Zbulohet kompania që fiton tenderat me letra fallse

Kompania “Korsel”, në pronësi të shtetasit Maksim Fejzulla, e cila ka fituar tenderat e pastrimit të qytetit të Korçës, Tiranës dhe Kavajës, rezulton se nuk plotëson...

Teknologji 16:30 - 2 Korrik, 2016

Çfarë ia ul vlerën makinës?

Nëse nuk doni që makina juaj të humbasë vlerën e saj, shmangini këto  gabime mirëmbajtjeje. Lënia mënjanë e kontrollit të vazhdueshëm Kontrolli i rregullt i makinës,...