Connect with Us

All posts tagged "pastrim parash"

“Neglizhenca ka kosto shumë të rënda”/ Meta jep mesazhin e fortë
Politikë 19:55 - 25 Qershor, 2020

“Shton rrezikun e pastrimit të parave”/ Meta kthen në Kuvend ligjin për “Bitcoin”

Presidenti Ilir Meta ka kthyer sot në Kuvend për rishqyrtim ligjin “Për tregjet financiare të bazuara në teknologjinë e regjistrave të shpërndarë”, ose i njohur ndryshe...

Kronika 23:03 - 3 Qershor, 2020

Video-Arrestohet kapoja shqiptar i bandës së trafikut të drogës dhe pastrimit të parave/ I sekuestrohen 40 mijë euro

Policia spanjolle ka arrestuar në Madrid një shqiptar të kërkuar ndërkombëtarisht. Media spanjolle “La Vanguardia” e cilëson shqiptarin si të rrezikshëm, ndërsa raporton se ndaj tij...

Politikë 13:32 - 22 Prill, 2020

Amnistia fiskale/ Shehi: Dështim, bëhet për të pastruar paratë e kriminelëve

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi, ka komentuar mënyrën sesi qeveria e ka menaxhuar deri më tani krizën e shkaktuar nga koronavirusi. Sa i përket masave të...

Vrasja e Hekuran Billës/ Gjykata lë në burg Viktor Markun
Bota 20:37 - 14 Dhjetor, 2019

Nën akuzë për pastrim parash/ Dënohet ish-Presidenti

Ish presidenti i Sudanit Omar al-Bashir, është dënuar me dy vjet në një institucion rehabilitimi për pastrim parash dhe korrupsion. Vendimi erdhi një vit pasi protestuesit...

Politikë 22:14 - 12 Dhjetor, 2019

Trondit ish-ministri/ Ndërtimi shpëlan paratë e pista

Ish-ministri i Mbrojtjes Gazmend Oketa, aktualisht anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “360 gradë”. Oketa...

Denoncim 18:41 - 17 Tetor, 2019

Raporti i TI-as/ Shqipëria, ndër vendet ku pastrohen paratë e kompanive ‘fantazmë’

Në mesin e vendeve të përfshira në raportin e Transparency International rezulton të jetë edhe Shqipëria. Në analizën e vlerësimeve të bëra nga Rregullatori botëror kundër...

Politikë 18:03 - 7 Gusht, 2019

Paralajmëron Taulant Balla/ Basha i përfshirë në pastrim parash, provat në shtator

“Basha do të përballet me prova të forta për përfshirje në pastrim parash dhe lobime të paligjshme.” Kështu deklaroi kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste,...

Aktualitet 17:59 - 2 Prill, 2019

Sekuestrohen valixhet diplomatike/ Mediat franceze: Po dërgoheshin në Shqipëri për pastrim parash

Sipas informacioneve valigjet kishin rreth 23 milion euro. Ndërkohë mediat franceze raportojnë se valixhet po dërgoheshin në Shqipëri, vendi ku pastrohen paratë e pista. “Burime nga...

Prela dyshohet per pastrim parash
Aktualitet 11:12 - 4 Shkurt, 2019

Lidhje me banda dhe pasuri në “të zezë”/ Orët e fundit të Donika Prelës si prokurore?

Drejtuesja e komanduar e Krimeve të Rënda Donika Prela, rrezikon shkarkimin nga Vettingu.  Të paktën sipas shkeljeve ligjore që janë ngritur së fundmi nga Opozita dhe...

Prela dyshohet per pastrim parash
Aktualitet 11:59 - 28 Janar, 2019

Fakte të rënda/ Donika Prela e përfshirë në pastrim parash

Drejtuesja Prokurorisë për Krime të Rënda Donika Prela, nesër do të njihet me vendimin e Komisionit të Pavarur të Kuliafikimit. Kujtojmë se Prela gjatë seancës dëgjimore...

Aktualitet 16:32 - 2 Tetor, 2018

Pastrimi i parave/ Gjykata sekuestron pasurinë e 50 vjeçarit

Gjykata e Fierit ka vendosur sekuestro preventive ndaj shtetasit Vangjel Ziaj 50 vjeç. Sipas burimeve të policisë, pasuria e sekuestruar kap vlerën e 1 milion eurove....

spartak ngjela
Aktualitet 17:21 - 10 Shtator, 2018

Ngjela ia thotë copë Opozitës/ “Keni pastruar para, doni t’i shpëtoni drejtësisë”

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24 ka folur për çështjet e fundit të aktualitetit dhe aksionin opozitar. Ngjela është shprehur se opozita...

Aktualitet 19:21 - 31 Gusht, 2018

Skema për pastrimin e parave/ Rama dhe Veliaj kapen mat

Partia Zgjidhja, me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka reaguar në lidhje me rritjen me 65% të lejeve të ndërtimit në krahasim me 6...

Aktualitet 08:36 - 16 Gusht, 2018

Ndërkombëtarët përgatiten për goditje të bujshme/ Politikanët në panik

Ndërkombëtarët kanë nisur përgatitjet për arrestime në nivele të larta. Bashkimi Europian ka kërkuar të ngrihet SPAK dhe të ketë arrestime pushtetarësh. Por teksa prokuroria deri...

Aktualitet 17:29 - 18 Korrik, 2018

Deputeti demokrat “i nxjerr të palarat” Qeverisë/ Zbulon skemën e pastrimit të parave

Deputeti demokrat, Florion Mima, ka shprehur shqetësimin për rritjen e prezencës së pastruesve të parave. Në një intervistë për “News24”, Mima u shpreh se të gjitha...

Aktualitet 11:40 - 2 Qershor, 2018

Një i arrestuar për pastrim parash, 2 të shpallur në kërkim, 2 detyrim paraqitjeje

Policia e Fierit ka vënë në pranga një shtetas, ka shpallur në kërkim 2 dhe për 2 të tjerë ka dhënë masën e sigurisë “Detyrim paraqitje”,...

Aktualitet 14:52 - 26 Mars, 2018

Pastrim parash në fushatë zgjedhore?/ 13 politikanë në verifikim

Fushatat  zgjedhore, përveç qëllimit kryesor shfrytëzohen rëndom edhe për pastrim parash. Por, sipas kreut të Drejtorisë së Parandalimit të Pastrimit të parave, Arlind Gjokutaj në fushatën...

Politikë 15:43 - 22 Shkurt, 2018

Paralajmëron Marku nga Elbasani: 40 dosje do të rihapen

Kryeprokurorja Arta Marku ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në prokurorinë e Elbasanit, ndërsa ka zhvilluar një bisedë për 30 minuta me drejtuesin e prokurorisë...

Aktualitet 18:44 - 17 Dhjetor, 2017

Ilir Meta, Petrit Vasili dhe Monika Kryemadhi të përfshirë në pastrim parash

Tre drejtuesit e lartë të subjektit politik Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI), p/rkatësisht ish kryetari i saj Ilir Meta, aktualisht president i Republikës, ish kryetari zëvendësues...

Aktualitet 22:24 - 21 Nentor, 2017

Ish-zv.ministri i Financave: Projekti 1 miliard i qeverisë, skemë pastrimi parash

Ish-zv.ministri i Financave, Florion Mima, i ftuar në studion e emisionit “360 gradë”, ka komentuar situatën aktuale politike në vend si dhe projektin 1 miliard të...

Aktualitet 14:31 - 21 Nentor, 2017

Akuzohen për pastrim parash/ Në pranga dy persona në kërkim ndërkombëtar

Në kuadër të punës për arrestimin e personave të shpallur në kërkim, policia e Tiranës ka bërë të mundur arrestimin e dy personave të shpallur në...

Aktualitet 20:05 - 12 Nentor, 2017

Denoncimi/ Kompania e transportit “lavatriçe” e parave të pista të një qeveritari

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar denoncimin e radhës të qytetarit digjital. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Berisha poston denoncimin e një qytetari, i...

Aktualitet 11:20 - 24 Tetor, 2017

BE alarm për pastrimin e parave në Shqipëri/ Grup ekspertësh në Tiranë

Bashkimi Europian ka nisur të marrë masa sa i takon pastrimit të parave në vendin tonë. Ndërkombëtarët janë vënë në lëvizje për të përgatitur të gjithë...