Connect with Us

All posts tagged "paskuqan"

Lajme 15:28 - 29 Janar, 2020

Reshjet e shiut në Tiranë/ Paskuqani “noton” në ujë

Reshje të dendura shiu kanë përfshirë mesditën e sotme Tiranën. Kanë mjaftuar disa minuta shi që rrugët e Paskuqanit të mbushen plot me ujë. Rrugët u...

Kronika 13:17 - 17 Janar, 2020

I vrau mizorisht gruan”/ Bashkëshorti i Enkeledës kërkon varje në litar për vëllain

Ka folur për herë tëparë bashkëshorti i Enkeleda Çapokut e cila u vra nga kunati i saj në mënyrë makabre në Paskuqam. “Dënim me vdekje dhe...

Kronika 17:06 - 10 Janar, 2020

Vrasja makabre në Paskuqan/ Zbardhet dëshmia e autorit të dyshuar

Zbardhet dëshmia e Erdet Çapokut i dyshuar për vrasjen e kunatës së tij Enkeleda Çapoku në Paskuqan 34 vjeçari është shprehur se ka pasur gjithmonë mosmarrëveshje...

Kronika 09:16 - 10 Janar, 2020

“I preu damarët dhe fytyrën”/ Rrëfimi shokues i nënës së viktimës, çfarë ndodhi mbrëmë në Paskuqan

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me krimin tronditës të mbrëmjes së djeshme në Paskuqan, ku Eredet Çapoku vrau me sende të forta...

Kronika 08:23 - 10 Janar, 2020

Kunati vret kunatën me shkop druri në sy të familjes/ Policia jep detajet tronditëse

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë të mbrëmjes së djeshme në Paskuqan, ku një 38-vjeçare është vrarë nga kunati...

Aktualitet 15:06 - 9 Mars, 2019

Basha thirrje qytetarëve/ Më 16 mars, në sheshin e protestës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë një takimi që ka zhvilluar sot me banorë të Paskuqanit tha se Edi Rama nuk mbajti asnjë nga premtimet...

Aktualitet 11:18 - 9 Mars, 2019

Basha takime në Paskuqan/ Së bashku do të ndryshojmë të ardhmen

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po zhvillon sot takime në paskuqan, ku ka ftuar qytetarët ti bashkohen protestës së 16 marsit. Ndërkohë, gjatë një bashkëbisedimi...

proteste, opozita kamez
Aktualitet 16:46 - 8 Shkurt, 2019

Protestë në Pakuqan/ Banorët bllokojnë rrugën

Opozita së bashku me banorët e Pakuqanit kanë zhvilluar pasditen e sotme një protestë. Ata kanë bllokuar rrugën e vetme hyrëse në njësinë të cilës i...

Aktualitet 21:33 - 23 Qershor, 2018

Makina përplas këmbësorin / Plagoset rëndë i riu

Një aksident është regjistruar pak minuta më parë në Paskuqan, Tiranë, ku një makinë ka përplasur rëndë një këmbësor. Nga të dhënat e para mësohet se...

Aktualitet 20:28 - 29 Mars, 2017

Takimi në Paskuqan/Tahiri: Jo koalicion për vota, por koalicion për punë

Kryetari i Partisë Socialiste të Tiranës, Saimir Tahiri, gjatë një takimi me banorët e Paskuqanit ka shigjetuar edhe një herë tjetër Lëvizjen Socialiste për Integrim. Duke...

Aktualitet 10:35 - 10 Dhjetor, 2016

Grabitje në Paskuqan

Rreth orës 02:56, në Paskuqan 2, pranë një karburanti, tre persona të dyshar të armatosur me armë zjarri, kanë hyrë në banesën e shtetasit K. P....

Aktualitet 14:33 - 6 Tetor, 2016

Debat në Kuvend – Dogjani: Nxënësit të droguar në spital/ Nikolla: Nxënësit u helmuan me gaz

Ndërkohë që mediat raportuan se disa nxënës në një shkollë në Paskuqan u helmuan nga acidi, deputeti Asllan Dogjani denoncoi se ishin helmuar nga droga. Nga...

Aktualitet 14:18 - 6 Tetor, 2016

Pastuesja lan shkollën me acid/ Sëmuren 8 nxënës, shkojnë urgjent në spital

Shtatë nxënës të shkollës “Jashar Hoxha” në Paskuqan janë çuar në spital pasi kanë shfaqur probleme me shëndetin. Ato janë dërguar ugjent në repartin e toksikologjisë....

Politikë 14:20 - 16 Qershor, 2015

Incidenti në Paskuqan/ Xhelal Mziu: Votat nuk merren me armë dhe miell

Kandidati i Partisë Demokratike në Kamzë, Xhelal Mziu, ka folur mbi incidentin elektoral, të ndodhur ditën e sotme në Paskuqan. Sipas kandidatit Mziu, incidenti me armë...

Aktualitet 12:11 - 16 Qershor, 2015

Incidenti elektoral në Paskuqan/ Policia: Konflikt mes disa personave

Një incident me armë zjarri e që dyshohet të ketë pasur në sfond motive politike është verifikuar paraditen e sotme në Paskuqan. Ngjarja ka ndodhur në...

Politikë 21:39 - 9 Qershor, 2015

BASHA: ME VOTË DO TA NDALIM TË KEQEN, ME VOTË DO T’I KTHEJMË VENDIT SHPRESËN NJERËZVE PUNËN DHE DINJITETIN

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar turin e takimeve elektorale në Vorë dhe në Paskuqan. Shqiptarët, tha zoti Basha po presin me një padurim...

Politikë 10:36 - 12 Maj, 2015

Basha: Qeveria prish banesat e qytetarëve, ndërsa ministrat ngrenë vila e saraje

Kreu i PD dhe njëherësh kryetari i Bashkisë  së  Tiranë s ka zhvilluar sot takime me banorët e Paskuqanit. Lideri i opozitës akuzoi qeverinë  se nuk...