Connect with Us

All posts tagged "Paskal Milo"

Politikë 22:36 - 12 Shkurt, 2020

Paskal Milo zbulon marrëveshjen e heshtur Rama-Basha

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, zbuloi mbrëmjen e sotme paktin e fshehtë Rama-Basha para marrëveshjes së vitit 2017. Sipas tij, krerët e dy partive...

Politikë 22:54 - 16 Janar, 2020

“Rama duhet t’i ketë dhënë diçka Bashës…”/ Aleati i Ramës zbulon çfarë fshihet pas tryezës së “Zgjedhores”

Aleati historik i partisë që drejton kryeministrit Edi Rama, Paskal Milo, tha mbrëmjen e sotme se pas uljes në tryezën e Reformës Zgjedhore të opozitës, fshihet...

Politikë 21:47 - 29 Tetor, 2019

Takimi Rama-Mitsotakis/ Ish Ministri i Jashtëm paralajmëron ngërçin në bisedimet mes dy vendeve

Historiani dhe ish-Ministri i Jashtëm Paskal Milo në një bisedë në studion e “Mbrëmje në ABC” ka komentuar takimin mes kryeministrit Rama me homologun e tij...

Politikë 20:47 - 10 Tetor, 2019

“Çfarë e pengon integrimin në BE?”/ Paskal Milo zbulon arsyet

I ftuar në studion e lajmeve në Ora News, politico-historiani Paskal Milo ka treguar se çfarë e pengon Shqipërinë drejt integrimit europian. Sipas Milos, mos përmbushja...

Aktualitet 21:47 - 8 Korrik, 2019

Paskal Milo nxjerr zbuluar Bashën/ “Pjesëmarrje e ulët, kauza shënon rënie”

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo i qenë prezent në studion e emisionit, “5 Pyetjet nga Babaramo”, komentoi protestën e sotme të opozitës. Sipas Milos,...

Aktualitet 23:44 - 2 Korrik, 2019

Rrëfimi i Paskal Milos/ Si nuk na lejuan ambasadorët të arrestonim Sali Berishën

Ish ministri i Jashtëm Paskal Milo i qenë prezent në studion e emisionit “Open” në TCH ka rrëfyer për herë të parë një histori. Milo zbuloi...

Paskal milo interviste
Aktualitet 22:43 - 14 Janar, 2019

Rama ministër i Jashtëm?/ Milo: Zgjedhje korrekte

Ish ministri i Jashtëm, Paskal Milo i ftuar në emisionin “Open” në TCH është shprehur se emërimi i Ramës në postin e ministrit të Jashtëm është...

Aktualitet 15:58 - 28 Nentor, 2018

Paskal Milo e thotë copë/ Rama nuk është diplomat, e papranueshme

Ish-ministri Paskal Milo i ftuar në emisionin “Top Talk” në Top Channel ka komentuar qëndrimin dhe deklaratat e kryeministrit Edi Rama, në Pejë në mbledhjen mes...

Aktualitet 19:21 - 24 Korrik, 2018

Zjarret në Greqi/ Habit historiani, zbulon arsyen pse Shqipëria nuk e ndihmon dot  

I ftuar në emisionin “45 Minuta” në Report TV, kryetari i PDS-së, Paskal Milo ka komentuar ndër të tjera tragjedinë në shtetin grek, si  pasojë e...

Aktualitet 21:42 - 14 Qershor, 2018

Deklaratat e Ramës për “Anadolu Agency”/ Lubonja: I ka furça për Erdoganin

Në emisionin ‘Studio e Hapur” në News24, ku po trajtohet tema “Shqipëria drejt Europës, por i shkelim syrin Turqisë”, i ftuar është analisti Fatos Lubonja dhe...

Paskal milo interviste
Aktualitet 18:01 - 24 Prill, 2018

“PD në ditët më të këqija”/ Paskal Milo tregon rrugën për ringritjen e saj

I ftuar në rubrikën “45 Minuta” në Report TV, kreu i PDS-së Paskal Milo, teksa ka folur për aktualitetin politik të ditëve të fundit dhe ngjarjet...

Aktualitet 20:03 - 9 Prill, 2018

Lashë futbollin për “Zërin e Popullit”/ Paskal Milo flet për njohjen me gruan, hyrjen në politikë dhe ndarjen me Skënder Gjinushin

Paskal Milo, ashtu siç nuk e keni parë kurrë. Një bisedë pa doreza në shtëpinë e tij, për rininë, futbollin pasionin e tij të madh, njollën...

Sociale 21:58 - 28 Mars, 2018

Milo: Botime librash pa doganë dhe pa asnjë vlerë

I ftuar në emisionin e “Arena” në Ora News, historiani i njohur Paskal Milo duke folur mbi historinë e Shqipërisë ka thënë se në vendin tonë...

Aktualitet 20:02 - 20 Janar, 2018

Negociatat Shqipëri-Greqi/ Milo: Hiqet ligji i luftës, por mbetet pa zgjidhur çështja e kufirit detar

Ish ministri i jashtëm, historiani Paskal Milo tha në emisionin “Përballë” në RTSH 1 se negociatat që po zhvillohen mes Shqipërisë dhe Greqisë mund t’i japin...

Aktualitet 21:51 - 16 Nentor, 2017

Deklarata e ish-ministrit të Jashtëm/ Ambasadorët na bënin presion për të mos arrestuar Berishën

Ish- ministri i Jashtëm, Paskal Milo tha  në emisionin “Të Paekspozuarit” në News 24, ka thënë se qeveritë shqiptare gjithmonë kanë qenë të ndikuar nga ambasadorët...

Aktualitet 21:33 - 16 Nentor, 2017

Paskal Milo: Ambasadorët rol vendimtar në zgjidhjen e problemeve

I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në News 24, ish-ministri I Punëve të Jashtme Paskal Milo, ka komentuar rolin e Ambasadorëve në Shqipëri në periudha të...

Aktualitet 18:45 - 6 Shtator, 2017

PD protestë kundër Ruçit?!/Paskal Milo flet prerë: Artificiale!

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, e cilëson të habitshme dhe artificiale protestën e parashikuar për t’u mbajtur në seancën e parë plenare të këtij...

Aktualitet 17:40 - 6 Shtator, 2017

Paralajmëron ish-aleati i Ramës/Kryemadhi do t’i japë LSI-së rol të ri

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, ka komentuar aktualitetin politik në vend. Ish-aleati i Edi Ramës është ndalur dhe tek opozita, e cila këtë sezon...

Aktualitet 11:38 - 5 Korrik, 2017

“Frikëson” ish-aleati i Ramës/Gjithë pushteti në duart e kryeministrit, çfarë rrezikojmë

Kryetari i partisë Demorkacia Sociale, Paskal Milo, i është rikthyer sërish rezultatit të zgjedhjeve të 25 qershorit, duke e cilësuar të frikshme fitoren e thellë të...

Aktualitet 17:52 - 25 Maj, 2017

Tradhtoi Ramën/Paskal Milo deklaratë të fortë: PS-PD bashkë pas 25 qershorit

Kreu i PDS, Paskal Milo, ka komentuar mundësinë e një marrëveshjeje mes dy forcave kryesore politike në vend, PS dhe PD. Milo tha në studion e...

Aktualitet 14:28 - 25 Maj, 2017

E plotë/Konferenca e përbashkët e Petrit Vasilit dhe Paskal Milos

Konferenca e përbashkët për shtyp e Kryetarit të LSI-së, z. Petrit Vasili dhe Kryetari të PDS-së, z. Paskal Milo Fjala e z. Petrit Vasili Sot patëm...

Aktualitet 14:12 - 25 Maj, 2017

Paskal Milo një gënjeshtër elektorale

Në zgjedhjet e 2013 referuar rezultatit zyrtar të KQZ, partia Demokracia Sociale e Paskal Milos ka marrë 11.891 vota në rang vendi, nga të cilat 2.388...

Aktualitet 10:22 - 25 Maj, 2017

Aleati braktis Ramën/PDS i kalon votat LSI

Aleati i kryeministrit, Edi Rama në takimin që zhvilloi ditën e sotme me kreun e LSI, Petrit Vasili vendosi që të nënëshkruajë një marrëveshje me këtë...