Connect with Us

All posts tagged "pasaportat"

Blog 08:52 - 9 Janar, 2020

Si kanë ndryshuar pasaportat, dhe rreziqet e abuzimeve me të dhënat tona biometrike

Nga Matthew Longo “Politico.eu” * Shumë më shpejt nga sa mendoni, trupi juaj do të jetë në fakt pasaporta juaj. Skenari i syrit dhe kamerat speciale...

Kronika 19:52 - 28 Dhjetor, 2019

Gjyqtarëve u hiqen pasaportat “VIP”/ Ja kur hyn në fuqi vendimi

Nga janari 2020 gjyqtarët nuk mund të udhëtojnë jashtë vendit me pasaporta shërbimi. Nga ky vendim i qeverisë, preken gjyqtarët e shkallës së parë dhe ata...

Aktualitet 14:00 - 24 Shkurt, 2019

“Se mos na vjedhin dhe brekët”/ Revoltohet Erion Kristo

Pedagogu dhe gazetari njohur Erion Kristo, ka reaguar i revoltuar për dy skandalet që kanë ndodhur së fundmi. Vjedhja e pasaportave dhe vjedhja e armëve sipas...

Aktualitet 16:05 - 15 Janar, 2018

CityNews Albania paralajmëroi skandalin me Gjendjen Civile

Që në fillim të këtij viti (CNA) CityNews Albania ka paralajmëruar skandalin, se shqiptarët rrezikojnë të mbeten pa pasaporta, karta identiteti apo edhe certifikata. Kur kanë...

Aktualitet 15:30 - 2 Janar, 2018

Ekskluzive – SKANDALI/ Shqiptarët rrezikojnë të ngelen pa pasaporta

Qytetarët shqiptarë rrrezikojnë të ngelen pa dokumentat e tyre të identifikimit dhe pasaporta. Qeveria shqiptare duket se është përballë një fakti të pashmangshëm. Çdo ditë e...

Aktualitet 14:58 - 2 Prill, 2017

A e dini pse ekzistojnë vetëm katër ngjyra pasaportash në gjithë botën?

Në të gjithë botën ka 4 ngjyra kryesore të pasaportave dhe secili vend ka arsyet e veta për përzgjedhjen e ngjyrës. Ngjyra e pasaportës së shtetit...

Politikë 23:06 - 18 Gusht, 2015

Shenim nga Sali Berisha/ Nje shtet i degraduar!

Sherbim torturues per pasaporta per emigrantet dhe nxenesit e studentet me studime jashte vendi! Qindra mijera emigrante vijne çdo vit per te kaluar pushimet prane familjeve...