Connect with Us

All posts tagged "pasagjere"

Aktualitet 19:19 - 19 Korrik, 2021

Udhëtimet nga aeroporti “Nënë Tereza”/ Vjen njoftimi i rëndësishëm për qytetarët

Aeroporti “Nënë Tereza” në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm për pasagjerët që udhëtojnë nga “Tirana International Airport”. Në njoftim theksohet se sugjerohet që paraqitja...

Aktualitet 12:29 - 14 Maj, 2021

“Vendimi i ri i Bashkisë së Korçës”/ Shoferët në protestë

Në qytetin e Korçës kanë dalë në protestë shoferët e furgonave dhe veturave taksi. Ata janë shprehur se nuk janë lejuar që të kthehen me pasagjerë...

Kronika 08:01 - 20 Prill, 2021

Aksident në qendër të Tiranës/ Plagosen katër pasagjerë të autobusit

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qendër të Tiranës. Sipas policisë, janë përfshirë në një aksident një mjet autobuz me një mjet tjetër. Si...

Aktualitet 08:48 - 13 Shkurt, 2021

Gara për ajrin/ Destinacionet e udhëtimit në vitin pandemik, si u nda tregu

Pandemia e ka goditur rëndë transportin ajror. Trafiku i pasagjerëve ra me 61% në 2020-n, duke zbritur në nivelin më të ulët që nga viti 2008....

Koncesioni i aeroportit të Rinasit kalon tek Kastrati/ Zgjatet afati nga 22 në 35 vjet
Aktualitet 19:14 - 27 Janar, 2021

TIA njofton uljen e tarifës së pasagjerit dhe ndryshime rrënjësore në infrastrukturë

Ditën e sotme, Tirana International Airport (TIA) ka njoftuar uljen e tarifës së pasagjerit dhe ka bërë të ditur një plan ambicioz investimesh në strukturën e...

Bota 12:27 - 9 Janar, 2021

Zhduket avioni me 50 pasagjerë pas ngritjes në Xhakarta

Një avion me 50 pasagjerë në bord është zhdukur pas ngritjes nga kryeqyteti indonezian Xhakarta ditën e sotme. Sipas mediave të huaja, aeroplani Sriwijaya Air u...

Udhëtimet post-pandemike/ Projektuesi italian tregon planet për krijimin e një taksie fluturuese
Teknologji 15:56 - 7 Nentor, 2020

Udhëtimet post-pandemike/ Projektuesi italian tregon planet për krijimin e një taksie fluturuese

Megjithëse bota është ende duke luftuar me koronavirusin , një dizajner italian po shikon drejt një bote post-pandemike për të ndihmuar udhëtarët të udhëtojnë të sigurt...

Konfirmohen 21 fluturime nga Rinasi/ Aeroporti i Tiranës njoftim të rëndësishëm për pasagjerët
Sociale 20:04 - 11 Tetor, 2020

Konfirmohen 21 fluturime nga Rinasi/ Aeroporti i Tiranës njoftim të rëndësishëm për pasagjerët

Nesër nga Tirana do të ketë 21 fluturime të konfirmuara. Tirana International Airport u kërkon pasagjerëve që të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet...

Bllokimi dy ditor i fluturimeve/ Sot rikthehet normaliteti në Aeroportin e Rinasit!
Sociale 22:52 - 9 Tetor, 2020

Konfirmohen 19 fluturime nga Rinasi/ Aeroporti i Tiranës njoftim të rëndësishëm për pasagjerët

Nesër nga Tirana do të ketë 19 fluturime të konfirmuara. Tirana International Airport u kërkon pasagjerëve që të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet...

Konfirmohen 23 fluturime për nesër/ TIA publikon listën
Sociale 21:56 - 27 Shtator, 2020

Konfirmohen 23 fluturime për nesër/ TIA publikon listën

Për ditën e nesërme, Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” ka konfirmuar 23 fluturime. TIA i bën thirrje passagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet...

Fluturimet në kohë pandemie/ Linjat ajrore parashikime pesimiste
Sociale 17:16 - 8 Shtator, 2020

Aeroporti “Nënë Tereza” publikon listën/ 25 fluturimet e konfirmuara për nesër

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” ka publikuar listën e fluturimeve që janë konfirmuar për ditën e nesërme. Mësohet se për ditën e nesërme janë konfirmuar 25 fluturime....

Transporti në rënie edhe në korrik/ Bien me mbi 60% pasagjerët që udhëtuan me avionë e tragete
Ekonomi 22:40 - 27 Gusht, 2020

Transporti në rënie edhe në korrik/ Bien me mbi 60% pasagjerët që udhëtuan me avionë e tragete

Ndonëse korriku ishte një muaj kur aktiviteti ekonomik dhe lëvizjet rifilluan më me hov, pas karantinës tremujore, të dhënat e INSTAT tregojnë se ato ishin shumë...

Lirohen masat/ Njoftim i rëndësishëm për shqiptarët që duan të fluturojnë drejt Turqisë
Ekonomi 08:38 - 12 Gusht, 2020

Kodi Ajror/ Ligji i ri saktëson shumën minimale të mbulimit të sigurimit për pasagjerët, risitë e tjera

Kodi i Ri Ajror është publikuar së fundmi në Fletoren Zyrtare dhe pritet të hyjë në fuqi brenda muajit gusht, duke sjellë kështu një sërë risish...

Masat e reja kufizuese/ Ndërpritet transporti publik në Kosovë
Sociale 10:15 - 24 Qershor, 2020

Rinis transporti publik në Korçë/ Shoferët: Nëse situata vazhdon kështu, pezullojmë punën

Punonjësit e transportit në Korccë kanë filluar punën prej orës 4 të mëngjesit. Mësohet se po punohet me 70% të kapacitetit, ndërsa të gjithë pasagjeret dhe...

Sociale 14:35 - 11 Maj, 2020

Rikthimi i lundrimve për pasagjerët/ Drejtoria e Përgjthshme Detare mohon lajmin: Nuk ëshë e vërtetë!

Drejtoria e Përgjthshme Detare dhe Autoriteti Portual Durrës, kanë dhënë një sqarim lidhur me lajmin e komunikuar nga Kompania e trageteve “Ventouris Ferries” mbi rikthimin e...

Lajme 12:16 - 10 Mars, 2020

Italia “zonë e kuqe”/ Balluku: Do të mbyllim të gjitha udhëtimet përveç transportit të mallrave

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku lajmëron se pasi Italia u shpall e gjitha “zonë e kuqe” do të anulohen të gjitha udhëtimet drejt shtetit fqinj. Balluku...

1.18 miliardë euro për aksin Milot-Fier/ Balluku: Do bëhet me paratë e privatit
Sociale 12:05 - 10 Mars, 2020

Balluku thirrje shtetit italian/ Dërgoni avionë ose tragete bosh për të tërhequr shtetasit nga Shqipëria

Ministrja e Infrastrkturës dhe Energjisë Belinda Balluku ka bërë me dije se sot ndërpriten fluturimet dhe lundrimet Shqipëri- Itali dhe anasjelltas. Ajo bën me dije se...

Kronika 21:18 - 26 Shkurt, 2020

Foto/ Përplasen dy tragete me pasagjerë në portin e Durrësit

Dy tragete janë përfshirë në një aksident mbrëmjen e sotme në Portin e Durrësit. Një prej trageteve bën linjën Ankona-Durrës dhe në momentin që ka qënë...

Politikë 18:51 - 13 Janar, 2020

“Është bërë Kabul”/ Zhvendosja e terminalit të autobusëve drejt Kamzës shton ankesat e pasagjerëve

Një javë më parë, nëpërmjet një materiali propagandistik të shpërndarë në media dhe rrjete sociale, kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj paralajmëroi zhvendosjen e stacioneve...

Bota 08:35 - 24 Dhjetor, 2019

Aksident tragjik në Indonezi/ Humbin jetën 26 persona

Të paktën 26 persona kanë humbur jetën në Indonezi, kur një autobus u përplas dhe u rrëzua nga 150 metra lartësi, duke përfunduar në lum. Autoritetet...

Aktualitet 20:25 - 3 Qershor, 2019

Avioni më i veçantë në botë në formë “V”/ Është komod dhe ekonomik

Delft Technology University në Holandë ka krijuar një nga avionët më të veçantë në botë. Avioni ka formë V dhe është një projekt 3D i financuar...

Aktualitet 18:40 - 17 Tetor, 2018

Makinë me dy shoferë/ “Fiks Fare” publikon gafën e Policisë Rrugore

Emisioni investigativ, “Fiks Fare” do të paraqesë sonte një gafë të policisë rrugore. Kjo e fundit ka gjobitur si shoferë të mjetit, edhe drejtuesin e saj...

Aktualitet 10:44 - 1 Gusht, 2018

E rëndë/ Rrëzohet avioni me 101 pasagjerë

Vetëm pak minuta nga ngritja e tij në fluturim, avioni me 101 pasagjerë në bord, është rrëzuar duke lënë 85 persona të plagosur dhe 2 të...