Connect with Us

All posts tagged "partia socialiste"

Politikë 16:36 - 3 Tetor, 2019

Akuza e fortë e Kryemadhit/ Degët e PS në qarqe drejtohen nga grupe kriminale

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një intervistë të dhënë për “A1 Report” deklaroi se në qeverinë e Ramës ka njerëz që nuk kanë as kontribut...

Politikë 20:42 - 5 Shtator, 2019

Vendimet që imponohen nga lart jo të efektshme/ Bushati flet për largimin nga PS

Së fundmi në media kanë qarkulluar zërat se ish Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, pas përplasjeve në mbledhjen e kryesisë do të largohet nga PS, për...

Lajm i Rekomanduar 16:21 - 28 Gusht, 2019

“Zgjedhja” e gabuar me rastin “Pjetri/ Juristët e PS, po e çojnë Ramën në zgjedhje të parakohshme

Ditë më parë CNA.al paralajmëroi që e vetmja rrugë që siguronte transferimin ligjor të pushtetit lokal në Shkodër dhe vazhdimësinë brenda kufijve të ligjit, ishte që...

Politikë 11:00 - 4 Gusht, 2019

Ekskluzive-Plas në PS/ Deputetët konfliktohen me ministrat

Partia Socialiste është përfshirë në një konflikt të brendshëm që sa vjen dhe thellohet. Lufta mes llojit, tregon krizën që ka përfsirë Partinë Socialistë, pavarësisht se...

partia socialiste selia qendrore
Politikë 13:36 - 29 Korrik, 2019

Sheiku i Partisë Socialiste/ Deputeti me mbi 30 biznese dhe miliarda lekë

Të jesh pjesë e politikës, duhet të jesh medeomos edhe i pasur. Kjo të vjen ndër mend, ndërsa shikon radhët e partive politike, që janë mbushur...

Aktualitet 16:30 - 12 Korrik, 2019

Rezultatet e 30 qershorit/ PS çon katër padi në Kolegjin Zgjedhor

Partia Socialiste ka dorëzuar në Kolegjin Zgjedhor katër padi për rezultatin e 30 qershorin. Mësohet se PS ka paditur 4 kryetarët e bashkive të Devollit, Urës...

Aktualitet 20:31 - 28 Qershor, 2019

Dhuna ndaj KZAZ në Shkodër/ Reagon Partia Socialiste

Dega e Partisë Socialiste në qytetin e Shkodrës ka reaguar pas incidentit të ndodhur në KZAZ nr.2 në këtë qytet. Në reagim thuhet se incidenti ka...

artan fuga shuplake opozites
Aktualitet 15:53 - 12 Qershor, 2019

28 vjetori i themelimit të PS-së/ Artan Fuga: E ka mbuluar gërmadha e gënjeshtrave zyrtare

Akademiku, Artan Fuga, në një postim në rrjetet sociale, ka reaguar për përvjetorin e themelimit të Partisë Socialiste. Sipas tij, një pjesë e atyre që hiqen...

shkarkimi i metes
Aktualitet 17:02 - 10 Qershor, 2019

Shkarkimi i Metës/ Ralf Gjoni i vë kushte PS-së

Deputeti i opozitës së re në Parlament, Ralf Gjoni përmes një postimi në rrjetet sociale  ka bërë me dije se vota e tij për shkarkimin e...

partia socialiste selia qendrore
Aktualitet 16:36 - 10 Qershor, 2019

Kërkesa e PS për debat/ Zbardhet dokumenti

Kreu i Grupit Parlamentar i PS, Taulant Balla i ka nisur kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi kërkesën për debat në seancën e të Enjtes, ku do...

Aktualitet 17:19 - 1 Qershor, 2019

Nën ritmet e “Ku Je”/ PS hap fushatën elektorale

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar Partia Socialiste ka çelur siparin e fushatës së zgjedhjeve të 30 Qershorit në Parkun Olimik në kryeqytet. Fushata është hapur nën ritmet...

Aktualitet 16:06 - 1 Qershor, 2019

Foto-Video/ Ja si e hap fushatën elektorale PS në Elbasan

Ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi në një postim në rrjetet sociale ka publikuar foto dhe video të cilat sipas tij janë hapja e fushatës së PS-së...

Aktualitet 11:17 - 19 Maj, 2019

Nga trafikimi i drogës tek shpërdorimi i detyrës/ Kandidati socialist i mbytur në akuza

Klement Ndoni do të kandidojë sërish nën siglën e PS  për Bashkinë e Këlcyrës. Ai rikandidon për herë të tretë në këtë bashki, por gjatë kohës...

Edi rama kryetar i PS
Aktualitet 18:28 - 10 Maj, 2019

Zgjedhjet lokale/ Edi Rama mbledh Kryesinë e PS-së

Kryeministri Edi Rama njëkohësisht edhe kryetari Partisë Socialiste ka mbledhur Kryesinë dhe krerët e degëve të PS-së në rrethe për të diskutuar rreth kandidatëve në zgjedhjet...

partia socialiste selia qendrore
Aktualitet 21:34 - 9 Maj, 2019

Deputetët lenë PS për bashkitë/ Ja kush i zëvendëson

Pasditen e djeshme Partia Socialiste zhvilloi mbledhjen e Kryesisë ku në fokus të bisedimeve ka qenë diskutimi i kandidatëve për zgjedhjet lokale. Ditën e shtunë pritet...

Aktualitet 13:26 - 8 Maj, 2019

Zgjedhjet lokale/ PS mbledh kryesinë

Partia Socialiste do mbledh sot kryesinë në kuadër të zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. Mbledhja e kryesisë do të bëhet në orën 18:00 ku do të...

partia socialiste selia qendrore
Aktualitet 19:27 - 7 Maj, 2019

Zbulohen kandidatët e PS në Qarkun e Fierit

Janë afërsisht dy muaj nga 30 Qershori, data zyrtare e mbajtjes së zgjedhjeve lokale. Socialistët po përgatisin fushatën dhe mbyllin listat e kandidatëve, ndërkohë  që opozita...

Aktualitet 20:28 - 5 Maj, 2019

Zbulohen kandidatet e PS-së për Qarkun Korçë

Zbardhet lista me kandidatët e Partisë Socialiste në Qarkun Korçë. Nga burime zyrtare  CNA.al mëson se për Bashkinë Korçë, kandidon për herë të tretë Sotiraq Filo. Ai...

Aktualitet 16:26 - 5 Maj, 2019

Emri surprizë/ Zbulohet kandidati i PS-së në Kolonjë

Partia Socialiste është duke përmbyllur procesin e caktimit të 61 kandidatëve të saj për bashkitë. Por mesa duket ka vendosur të na surprizojë me emrat e...

Aktualitet 16:46 - 1 Maj, 2019

Zgjedhjet lokale/ Zbardhen emrat e kandidatëve të PS-së

Partia Socialiste është duke përmbyllur procesin e caktimit të 61 kandidatëve të saj për bashkitë. Kryesia e Partisë do të mblidhet përpara 13 majit për të...

Aktualitet 11:18 - 29 Prill, 2019

Partia Socialiste me kandidat për Kryeprokuror/ I kundërpërgjigjet Vjollca Hoxhës dhe Ben Blushit

Shqipëria zyrtarisht është pa Prokuror të Përgjithshëm. KLP ka hapur garën e e cila përfundon me 30 Prill 2019. I pari që ka kandiduar për postin...

spiropali
Aktualitet 22:04 - 24 Prill, 2019

Mbledhja e Kryesisë së PS/ Spiropali: Nuk hyjmë në zgjedhje pa opozitën

Ministrja e Shtetit për Mardhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali në mbyllje të mbledhjes së Kryesisë së PS-së foli rreth asaj çka u diskutua në këtë mbledhje....

Kryeministri Rama tek selia e PS
Aktualitet 18:18 - 24 Prill, 2019

Zgjedhjet lokale/ Rama mbledh Kryesinë e PS-së

Kryeministri Edi Rama, që është njëkohësisht edhe kryetar i Partisë Socialiste, ka mbledhur para pak çastesh Kryesinë e kësaj partie, që do të ketë në fokus...