Connect with Us

All posts tagged "partia demokratike"

Nga Astrit Patozi/ Janë edhe më qesharakë, seç i dinim
Opinione 18:59 - 9 Korrik, 2020

Nga Astrit Patozi/ Janë edhe më qesharakë, seç i dinim

Hahaha. E kam pritur me durim këtë ditë, sepse e dija që do të vinte më shumë se një vit përpara. Që kur nisën sulmet e...

Rushaj në krye të fushatës së PD-së
Politikë 18:14 - 1 Korrik, 2020

Rushaj në krye të fushatës së PD-së

Ndonëse na ndajnë shumë muaj nga zgjedhjet vendore, Partia Demokratike ka nisur përgatitjet. CNA.al mëson se kryetari demokrat i ka besuar drejtimin e fushatës elektorale Alfred...

“Ishte si minë me sahat”/ Topalli i xjerr të palarat Bashës: Një dështak, manipulator si Enver Hoxha!
Politikë 16:55 - 23 Qershor, 2020

“Ishte si minë me sahat”/ Topalli i nxjerr të palarat Bashës: Një dështak, manipulator si Enver Hoxha!

Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli, ka reaguar ashpër pas videos së shpërndarë sot nga Republika e Re, e cila tenton të shesë para qytetarëve një propagandë që...

Afera korruptive me aksin Milot-Fier/ PD “zgjohet” pas denoncimit të CNA.al
Politikë 16:18 - 2 Qershor, 2020

PD dorëzon në SPAK padinë për Ramën dhe Veliajn/ Ja lista me veprat penale që akuzohen

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në SPAK, padi për shembjen e Teatrit Kombëtar. Përmes një deklarate për mediat, ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi deklaroi se është...

Politikë 23:28 - 28 Maj, 2020

“Nuk vihet në pushtet me molotov”/ Sejamini kapet keq me Grida Dumën

Ish deputetja e PD-së, Grida Duma është përplasur ashpër mbrëmjen e sotme në “Open” me analistin Neritan Sejamini. Debati nisi kur Sejamini i tha Dumës se...

Afera korruptive me aksin Milot-Fier/ PD “zgjohet” pas denoncimit të CNA.al
Politikë 16:32 - 18 Prill, 2020

“Qytetarët presin përgjigje”/ PD vijon replikat me MSH-në: Publiko kontratën e blerjes së materialeve mjekësore

Partia Demokratike vijon replikat me Ministrinë  e Shëndetësisë duke kërkuar që të japë përgjigje konkrete për shumën që është paguar për të blerë maskat, veshjet spitalore...

Politikë 22:13 - 19 Mars, 2020

PD e pakënaqur nga plani financiar/ “Është i pamjaftueshëm”

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me planin financiar të qeverisë për të përballuar situatën e krijuar nga koronavirusi. Nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale, PD thotë...

Politikë 20:20 - 13 Mars, 2020

“Alo, Edi jam”/ PD nxjerr videon: Dikur na akuzonte për panik, tani bërtet se jemi në luftë!

Partia Demokratike ka publikuar nje video te kryeministrit Rama me qëndrime të ndryshme të tij lidhur me situatën nga koronavirusi. PD i kujton kryeministrit masat që...

Politikë 20:54 - 12 Mars, 2020

PD i nxjerr videon Ramës/ Çfarë deklaronte para dhe pas konfirmimit të koronavirusit

Partia Demokratike i ka publikuar një video kryeministrit Edi Rama lidhur me deklaratat që ky i fundit ka bërë për koronavirusin para se të konfirmoheshin raste...

Jozefina-Topalli duke folur para mediave
Politikë 17:14 - 7 Mars, 2020

Videoja e CNA.al/ Topalli bën “për ujë të ftohtë” Bashën për listat e deputetëve dhe katandisjen e PD

Ditën e sotme CNA.al ka publikuar një video të deputetëve të listave të kryetarit të PD-së Lulzim Bashës, me gafat që ata kanë bërë në Kuvend....

Politikë 20:44 - 2 Mars, 2020

Edith Harxhi ngre alarmin/ “PD po vdes, ngrihuni demokratë”

Ish anëtarja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Edith Harxhi ka ngritur alarmin se partia më e madhe opozitare po vdes. Me anë të një postimi...

“Parlamenti të miratojë Kodin e ri Zgjedhor”/ PD thirrje Ruçit: Ushtro përgjegjësitë si Kryetar Kuvendi
Politikë 18:51 - 20 Shkurt, 2020

PD i del në mbrojtje Metës/ Çmontoi tentativën kriminale të Ramës për kapjen e Kushtetueses

Pas publikimit të fakteve të reja nga presidenti Ilir Meta për kapjen e Gjykatës Kushtetuese, ka ardhur edhe reagimi nga Partia Demokratike. Sekretari i Përgjithshëm i...

deputeti i partise demokratike enkelejd alibeaj
Politikë 20:55 - 7 Janar, 2020

“Drejtësia në nivele tiranie”/ Alibeaj: Të shpëtohet reforma nga manipulimet

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka folur në studion e Ora News për reformën në drejtësi, duke theksuar se meqenëse kjo reformë është ende...

Politikë 22:05 - 6 Janar, 2020

Rritja e numrit të emigrantëve/ Shehi: Rama punon vetëm me biznesmenët e mëdhenj

Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi, i ftuar në studion e Report tv, ka folur në lidhje me situatën në Shqipëri përgjatë vitit 2019, ku edhe u...

Politikë 18:33 - 2 Janar, 2020

Banorët në Thumanë lajmërojnë grevë urie/ 4 kërkesat e PD për qeverinë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, pas një takimi me banorët e Thumanës, është autorizuar në emër të PD që t’i drejtohet qeverisë për...

Politikë 10:50 - 24 Dhjetor, 2019

“I gatshëm për tryezë me PD”/ Rama mesazh Bashës

Pas mbledhjes së sotme të Kryesisë së Partisë Socialiste, Kryeministri Edi Rama ka folur ndër të tjera mbi ndikimin që ka pasur në politikë largimi i...

Politikë 20:26 - 23 Dhjetor, 2019

“Alkooli i Aleksandër Gjokës vs kokaina e Ramës”/ Paloka: I turpshëm njoftimi për këngëtarin

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar kundrejt njoftimit publik të policisë së shtetit mbi arrestimin e këngëtarit Aleksandër Gjoka, i cili u gjet duke...

Politikë 18:04 - 21 Dhjetor, 2019

PD krah prokurorit të Vlorës/ “Ndëshkim të shpejtë dhe shembullor për autorët e eksplozivit”

Partia Demokratike e Shqipërisë ka reaguar për eksplozivin që i është vendosur makinës së prokurorit të Vlorës Albert Kuliçit. PD deklaron se është thellësisht e shqetësuar...

Politikë 15:28 - 21 Dhjetor, 2019

Rama krah i idesë neo-millosheviçiane/ Shehu: Shqipëria duhet të ndjekë Kosovën

Ish Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ka reaguar kundër minishengenit dhe samiteve të kryera nga Kryeministri Rama dhe Krerëve të Serbisë, Maqedonisë së Veriut dhe...

Politikë 12:30 - 21 Dhjetor, 2019

“OSHEE është e paaftë”/ Bozdo: Shqipëria, e fundit në sektorin energjitik

Anëtari i Kryesisë së PD, Eno Bozdo, në një deklaratë për shtyp ka folur mbi politikat e qeverisë Rama në lidhje sektorin energjitik. Bozdo u shpreh...

Politikë 14:34 - 17 Dhjetor, 2019

“Po na nxin imazhin ndërkombëtarisht”/ Vokshi godet Ramën: Hiq dorë nga censura

Ish deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi, përmes një deklarate për shtyp i ka dalë kundër Paketës së Censures së mediave, të propozuar nga Qeveria. Vokshi...

Politikë 13:06 - 17 Dhjetor, 2019

Opozita nuk heq dorë nga sistemi zgjedhor/ Hajdari mesazh të fortë Partive politike

Pasi doli nga Komisioni për Reformën Zgjedhore, Kryetarja e grupit Parlamentar Demokrat Rudina Hajdari në një deklaratë për mediat ka shprehur qëndrimin e saj në raport...

Politikë 15:09 - 16 Dhjetor, 2019

“Rama ka sjellë një dimër ekonomik”/ Çfarë propozon Tabaku si zgjidhje

Ish Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku shprehu shqetësimet e saj mbi gjendjen aktuale të bizneseve në Shqipëri, duke marrë si shembull një biznes fason me...