Connect with Us

All posts tagged "parlament"

Sot 10 vite nga 21 Janari/ Meta hesht, çfarë deklaronte dy ditë pas vrasjes në Bulevard
Politikë 20:11 - 21 Janar, 2021

Sot 10 vite nga 21 Janari/ Meta hesht, çfarë deklaronte dy ditë pas vrasjes në Bulevard

Sot u bënë plot 10 vite nga ngjarja që ka lënë shenjë në historinë e Shqipërisë, pasi në protestën e 21 janarit të vitit 2011, në...

Krisje mes opozitës në Parlament?/ Korab Lita rikthehet me PD
Politikë 10:37 - 21 Janar, 2021

Krisje mes opozitës në Parlament?/ Korab Lita rikthehet me PD

Djegia e mandateve do vërë në provë opozitën jashtë parlamentare, të cilët kanë nisur mbledhjen e firmave për t’u regjistruar në KQZ për zgjedhjet e ardhshme...

Dendias trondit Shqipërinë/ 12 miljet në Jon na japin 13 000 km2 territor të ri
Aktualitet 13:17 - 19 Janar, 2021

Dendias trondit Shqipërinë/ 12 miljet në Jon na japin 13 000 km2 territor të ri

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias ka mbrojtur në Parlament projekt-ligjin e qeverisë së Mitsotakis-it për zgjerimin me 12 milje të Greqisë në detin Jon....

“Kemi një opozitë shumë të dobët”/ Kulluari i ashpër: Kemi një president të margjinalizuar
Aktualitet 11:10 - 19 Janar, 2021

“Kemi një opozitë shumë të dobët”/ Kulluari i ashpër: Presidenti është margjinalizuar

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri deklaron se Partia Demokratike është duke funksionuar shumë keq prej vitesh, që nga drejtimi i kryetarit të saj...

Politikë 22:08 - 13 Janar, 2021

“Partia ime është kundër “fenomenit” LGBT”/ Zotohet Ndoka: Sa të jem unë në parlament…

Kreu i partisë Demokristiane, Nard Ndoka është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Arena” ku u shpreh se partia e tij është kundër “fenomenit” LGBT....

Gjuzi i ‘rrëmben’ fjalën Ruçit/ Nxjerr të palarat, pse Rama e hoqi Xhaçkën nga Mbrojtja
Politikë 18:00 - 4 Janar, 2021

Gjuzi i ‘rrëmben’ fjalën Ruçit/ Nxjerr të palarat, pse Rama e hoqi Xhaçkën nga Mbrojtja

Deputeti Kujtim Gjuzi ka qenë i vetmi që mori fjalën sot në Kuvend pas miratimit të ndryshimeve në qeverinë Rama. Në nisje të seancës Gjuzi kërkoi...

Kritikat nga Kisha Ortodokse Serbe/ Gjukanoviq kthen në parlament amendamentet e Ligjit për liritë fetare
Kosova & Rajoni 08:41 - 3 Janar, 2021

Kritikat nga Kisha Ortodokse Serbe/ Gjukanoviq kthen në parlament amendamentet e Ligjit për liritë fetare

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq nuk i ka miratuar amendamentet e Ligjit mbi liritë fetare, ligj ky që është kritikuar nga serbët etnikë dhe...

Topalli flet pa dorashka/ Pse nuk ka mbajtur asnjëherë poste në qeveri
Politikë 22:26 - 25 Dhjetor, 2020

Topalli flet pa dorashka/ Pse nuk ka mbajtur asnjëherë poste në qeveri

Jozefina Topalli njihet si zonja e hekurt dhe si femra e parë që ka drejtuar Parlamentin shqiptar, por ajo nuk ka mbajtur asnjëherë asnjë post në...

“Bëra gjithçka…”/ Berisha: Kam kërkuar që Gërdeci të ishte vrasje shtetërore pa dashje
Politikë 22:22 - 22 Dhjetor, 2020

“Bëra gjithçka…”/ Berisha: Kam kërkuar që Gërdeci të ishte vrasje shtetërore pa dashje

Ish-kryeministri Sali Berisha në një lidhje me “Tempora” u shpreh se në Parlament ka kërkuar që të shpallet vrasje shtetërore pa dashje ajo e Gërdecit. “Në...

Afati i lejeve të qëndrimit në Greqi/ Ambasada shqiptare në Athinë jep lajmin e mirë
Sociale 20:52 - 18 Dhjetor, 2020

Afati i lejeve të qëndrimit në Greqi/ Ambasada shqiptare në Athinë jep lajmin e mirë

Shtyhet deri në datën 31 mars të vitit 2021, afati i lejeve të qëndrimit të shqiptarëve në Greqi. Mësohet se ky vendim është miratuar sot nga...

Politikë 11:30 - 10 Dhjetor, 2020

Raportuesja në PE prezanton draft-raportin/ Shqipëria të përmbushë të gjitha kushtet

Raportuesja për Shqipërinë në PE, Isabel Santos ka prezantuar draft-raportin për Shqipërinë sipas të cilës është fillestar dhe në vijim do të ndryshohet. Santos bën thirrje...

Sot 8 dhjetor/ Fjalimi i Sokol Olldashit një mesazh i fuqishëm dhe sot
Politikë 08:53 - 8 Dhjetor, 2020

8 dhjetori/ Fjalimi i Sokol Olldashit një mesazh i fuqishëm dhe sot

Fjalimet e ish-ministrit të ndjerë të Transportit, Sokol Olldashi, vijojnë të përcjellin mesazhe të forta edhe sot, shtatë vite pas ndarjes së tij nga jeta. Më...

“Nuk jam i kënaqur me qëndrimet e opozitës”/ Maliqi akuza Bashës dhe Kryemadhit
Politikë 17:21 - 3 Dhjetor, 2020

“Nuk jam i kënaqur me qëndrimet e opozitës”/ Maliqi akuza Bashës dhe Kryemadhit

Deputeti i opozitës në Parlament Lefter Maliqi ka kritikuar qëndrimin e opozitës se bashkuar  lidhur me qeverisjen e kryeministrit Edi Rama. Sipas tij kreu demokrat Lulzim...

Denaj: Vitin tjetër do të kemi rritje ekonomike 10.6%
Ekonomi 22:40 - 2 Dhjetor, 2020

Denaj: Vitin tjetër do kemi rritje ekonomike 10.6%

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, ka folur mbrëmjen e sotme për situatën ekonomike në vendin tonë. Denaj u shpreh optimiste për rritjen e ekonomisë,...

Diskutimet në parlament/ Patozi: Partitë më të lodhura dhe më të stërkonsumuara
Politikë 11:25 - 26 Nentor, 2020

Diskutimet në parlament/ Patozi: Partitë më të lodhura dhe më të stërkonsumuara

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka ironizuar seancën e sotme plenare dhe temat që kanë zgjedhur për të trajtuar, pesë muaj para zgjedhjeve të 25...

Një vit nga tërmetit tragjik/ Mirrizi: Me 420 milionë euro do ishin strehuar 14 mijë familje
Politikë 20:03 - 16 Nentor, 2020

Video-Sekretari i Bashës zv.ministër i Ramës/ Murrizi zbulon “lojën” politike: Këta bëjnë atë që s’thuhet

Deputeti Myslim Murrizi, ka mbajtur një fjalim të fortë ditën e sotme në Parlament, ku foli për lojën politike të partive kryesore në vend, duke marrë...

Topalli shuplakë Bashës/ Është në pazar me Ramën, e bëri mbret në Parlament
Politikë 21:42 - 10 Nentor, 2020

Topalli “shuplakë” Bashës/ Është në pazar me Ramën, i dha pushtet

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, deklaroi se misioni i opozitarizmit është kompromentuar dhe janë bërë pazare. Topalli tha se Basha ka bërë njerëzit të...

Skandalet e Grida Dumës/ Nga lidhja me Artan Santon tek videot si G.D
Politikë 11:49 - 7 Nentor, 2020

Skandalet pa përgjigje të Grida Dumës/ Nga lidhja me Artan Santon tek videot si G.D

Grida Duma është një personazh politik dhe mediatik që shkëlqimin e saj e pati pas vitit 2013 kur në disa dalje televizive bëri mbështetje publike të...

Mblidhet Konferenca e Kryetarëve/ Zbardhet porosia e Ruçit për deputetët
Aktualitet 10:46 - 4 Nentor, 2020

Mblidhet Konferenca e Kryetarëve/ Zbardhet porosia e Ruçit për deputetët

Konferenca e Kryetarëve është mbledhur ditën e sotme ku ka miratuar kalendarin e punimeve të Kuvendit për periudhën 3-javore, nga 9 deri në 27 nëntor 2020....

Mos i shkulni perdet zoti Frrok Çupi!
Politikë 16:52 - 30 Tetor, 2020

“Meta goditi në pikën më delikate”/ Frrok Çupi: Tashmë ndodhet jashtë funksionit

Analisti Frrok Çupi, ka folur për miratimin e ndryshimeve kushtetuese në Kodin Zgjedhor pa miratimin e opozitës joparlamentare dhe pa pritur opinionin e Komisionit të Venecias...

"Marrëveshje me Shqipërinë për në Hagë"/ Mitsotakis në parlamentin grek: Zgjerimi s’kushtëzohet
Aktualitet 22:47 - 25 Tetor, 2020

“Marrëveshje me Shqipërinë për në Hagë”/ Mitsotakis në parlamentin grek: Zgjerimi s’kushtëzohet

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka folur në parlament për marrëveshjen e Greqisë dhe Shqipërisë për të çuar çështjen e detit në Hagë Ai tha gjatë një...

Ivica Daçiç zgjidhet kryetar i Kuvendit të Serbisë
Kosova & Rajoni 17:53 - 22 Tetor, 2020

Ivica Daçiç zgjidhet kryetar i Kuvendit të Serbisë

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç është zgjedhur kryetari i parlamentit. Daçiq ka marr besimin e plotë të deputetëve për të udhëhequr këtë...

Afera 400 milionë euro e inceneratorëve/ Hajdari ngre tonet: Pasuron vetëm dy njerëz
Politikë 12:34 - 22 Tetor, 2020

Afera 400 milionë euro e inceneratorëve/ Hajdari ngre tonet: Pasuron vetëm dy njerëz

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari ka folur me tone mjaft të forta sot në seancën parlamentare, në lidhje me aferën e koncesionit të inceneratorëve. Hajdari theksoi se...