Connect with Us

All posts tagged "parku"

Politikë 17:00 - 14 Mars, 2020

Pas fotove të nxjerra me dron nga CNA.al, mbyllet Parku i Liqenit

Megjithëse qeveria ka bërë apel vazhdimisht për të kufizuar lëvizjet duke ndërmarrë dhe masa drastike në mënyrë që të parandalohet përhapjen e Covid-19, Parku i Liqenit...

Politikë 15:26 - 11 Janar, 2020

Erion Veliaj përfshihet sërish në skandal/ Pazare dhe afera korruptive në Bashkinë e Tiranës?

Gjatë fushatës elektorale për pushtetin vendor në vitin 2015, Erion Velaj, i qenë në rolin e kandidatit garues të PS-së për kryetar bashkie i Tiranës zotohej...

Lajm i Rekomanduar 17:23 - 10 Gusht, 2019

Eunukët dhe dylberët e Erdoganit në Tiranë

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan, njihet si një person  me autoritet të fortë, por edhe një njëri që kërkon të jetë sulltani i ri i...

Aktualitet 20:08 - 25 Mars, 2019

Malltezi akuzon Klosin: Parku digjet, këta inagurojnë përlarjen e ca parave

Koordinatori për mjedisin në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi ka reaguar në lidhje me Parkun Kombëtar të Dajtit, për të cilën thotë se është kthyer në një...

zjarr ne parkun e viroit, zjarrfikeset ne vendngjarje
Aktualitet 17:29 - 25 Shkurt, 2019

Zjarr në parkun e Viroit/ Zjarrfikëset në vendngjarje

Një zjarr ka përfshirë parkun natyror të Viroit në qytetin e Gjirokastrës. Mësohet se nga zjarri rrezikohen pishat e këtij parku. Ndërkohë që ende nuk dihen...

Aktualitet 15:14 - 4 Dhjetor, 2018

Masakra në Parkun Kombëtar Shebenik Jabllanic/ Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrotjura përgënjeshtron BIRN

Agjencia BIRN disa ditë më parë, publikoi një lajm i cili denocnonte masakrën pyjore që sipas tyre po bëhej në Parkun Kombëtar Shebenik Jabllanic, zonë e...

Aktualitet 15:02 - 24 Nentor, 2018

Të gjitha vijat e kuqe të Lulit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një dalje për mediat ka thënë se “vija e kuqe” e Edi Ramës është Unaza e Madhe e Tiranës,...

Aktualitet 09:04 - 24 Gusht, 2018

Parku më i madh fotovoltaik i Ballkanit në Akërni/ Ja kur përfundon afati për ofertat e investitorëve

Në fillim të gushtit, Ministria për Infrastukturën dhe Energjinë njoftoi hapjen e garës për parkun më të madh fotovoltaik në vend me një kapacitet gjenerues të...

Aktualitet 21:15 - 27 Maj, 2018

Flakët përfshijnë Parkun e madh të lojrave në Gjermani (Video)

Mijëra njerëz janë evakuuar nga një park gjerman pas shpërthimit të një zjarri të përmasave gjigande. Zjarri përfshiu një pjesë të madhe të parkut të zbavitjes....

Aktualitet 16:08 - 9 Tetor, 2017

Parku i Pallatit të Brigadave, i hapur për publikun çdo fundjavë

Nëpërmjet një postimi në faqen e tij në rrjetet sociale, kryeministri Edi rama ka bërë të ditur një mesazh për publikun. Sipas kryeministrit Rama, prej kësaj...

Aktualitet 14:10 - 26 Shtator, 2017

Nis puna për Pyllin Orbital/ Veliaj: Ja si mund ta balancojmë raportin e ndotjeve

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka inspektuar punën për ndërtimin e Pyllit Orbital që do të rrethojë kryeqytetin me një brez të gjelbër me 2 milionë pemë, projekt...

Aktualitet 18:41 - 20 Gusht, 2017

Foto- Çfarë po ndodh në Parkun Kombëtar të Lurës?!/Kërkohet ndërhyrja urgjente

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë sot në Dibër, duke rrezikuar Parkun Kombëtar të Lurës. Mësohet se flakët po i afrohen Lurës, ndërsa kërkohet...

Aktualitet 16:08 - 2 Korrik, 2017

Leja te parku- Firma e ndërtimit nxjerr zbuluar Bashën/Prapaskenat me kunatin e tij

Kompania ndërtuese e kompleksit të pallateve tek Ish-Parku i Autobusëve i është përgjigjur në mënyrë urgjente ish-kryebashkiakut të Tiranës, Lulzim Basha. Ky i fundit theu sot...

Aktualitet 20:49 - 14 Maj, 2017

Foto-Lajm/Brenda parkut të pazakontë!

Rutina e përditshme na ka shndërruar të gjithë ne në robotë. Shumë prej nesh duan të arratisen prej saj dhe të kalojnë disa orë në natyrë....

Aktualitet 08:47 - 13 Shkurt, 2017

Lejuan të vidheshin objektet/Procedohet drejtori dhe punonjësi i Parkut Arkeologjik

Nga ana e policisë janë marrë masat për drejtorin dhe një punonjës të Parkut Arkeologjik të Apollonisë në Fier, pasi akuzohen për “shpërdorim detyre”. Burime nga...

Aktualitet 12:32 - 7 Tetor, 2016

Pseudo ambientalistët e Valbonës

Nje grush pseudo ambjentalistesh dhe disa kalemxhinj, prej ditesh po trumbetojne me te madhe mitin se ne Valbone, ndertimi i nje HeciI sezonal, do te sillkerka...

Aktualitet 18:51 - 23 Maj, 2016

Gjergj Bojaxhi denoncon shkatërrimin e Parkut të Liqenit/ Dy pyetje për Erion Veliajn

Ish-Kandidati për Kryetar të Bashkisë Tiranë, Gjergj Bojaxhi ka denoncuar një projekt-vendim të Këshillit Bashkiak, që sipas tij do sillte shkatërrimin e Parkut të Liqenit. Përmes...

Aktualitet 23:09 - 23 Mars, 2016

Dokumenti/ Ministria e Mjedisit: Këndi i Lojrave te liqeni, pa leje mjedisore

Ministria e Mjedisit zyrtarisht ka bërë me dije dhe ka konfirmuar atë që është artikuluar dhe denoncuar më parë, se Këndi i Lojrave që po ndërtohet...

Opinione 13:18 - 8 Korrik, 2015

Pse i bëjmë qytetarët budallenj???

Nga Artan FUGA Pse na ndodhin ngjarje pas Kongresit??? ————————————- Pse dilni jashtë teme merr jahu??? Me rastin e këtij konkursit për ato karabinatë që duan...

Art 19:22 - 8 Mars, 2015

Projekti i të rinjve për tu freskuar në stolat e parqeve

Një projekt i realizuar nga të rinjtë në SHBA, shfaq idetë e reja të arkitekturës në shërbim të qytetarëve. Projekti është realizuar nga studentë të universiteteve,...

Udhëtoni 22:00 - 5 Mars, 2015

Parku Qëndror –Zemra e New York

Parku Qëndror është një nga vëndet më të bukura qe ju duhet të kaloni nëse ju vizitoni New York. New York është një nga destinacionet turistike...

Politikë 09:34 - 24 Shkurt, 2015

Basha gjelbëron parkun te 21-dhjetori

Kryetari i Bashkisë së Tiranës ka lajmëruar ndryshimin e një parku në zonë e 21-dhjetorit duke e shëndruar atë në zonë të gjelbëruar . Basha tha se...