Connect with Us

All posts tagged "parkimi"

Ekonomi 08:09 - 24 Dhjetor, 2019

Parkimi në Tiranë/ Në 2020 përdoruesit e automjeteve do paguajnë 5 milionë euro

Të gjesh një vend parkimi në Tiranë është kthyer në një mision të pamundur. Edhe në rast se ke fat të hasësh në një hapësirë bosh,...

Aktualitet 14:48 - 13 Mars, 2019

Foto-Gati parkimi i tretë nëntokësor në kryeqytet

Një parkim i tretë nëntokësor është pothuajse gati në Tiranë. Pas dy parkingjeve të para nëntokësore, atij në Sheshin “Skënderbej”dhe atij te ish-stacioni i trenit, Bashkia...

Aktualitet 10:56 - 2 Mars, 2019

Veliaj zhvat qytetarët/ Parkimi në Tiranë, çdo minutë, dy gjoba

Investigimi zbulon se gjatë vitit 2018 numri i gjobave të marra për shkak të parkimit të gabuar në Bashkinë e Tiranës shkoi në 74,191 nga vetëm...

Aktualitet 08:48 - 4 Qershor, 2018

Qytetarët e Tiranës paguan 2.7 milionë euro për të parkuar makinat

Të parkosh në Tiranë është një mision shumë i vështirë. Vështirësia e parë qëndron në gjetjen e një parkimi sidomos në rrugët kryesore. Problemi i dytë...

Sociale 09:57 - 26 Mars, 2018

Parkimi me pagesë në Tiranë/ Ja si mund të shmangni tarifat e larta

Prej datës 16 Mars ka nisur tarifimi i vendparkimeve në disa rrugë të tjera që janë përcaktuar si pjesë përbërëse e Zonës B në kryeqytet. Por...

Aktualitet 13:05 - 13 Shtator, 2015

Foto-Ben Blushi parkon në trotuar/ Policia bën sehir

Deputeti socialist Ben Blushi vazhdon te shkele rregullat e qarkullimit. Mjeti i tij me targe TR 0611L eshte fotografuar prane nje qendre biznesi te nje miku...