Connect with Us

All posts tagged "Paris"

Kosova & Rajoni 13:39 - 20 Mars, 2015

Kosova në panairin “Destinacionet e Natyrës” në Paris

Kosova ka marrë pjesë këtë vit, në panairin “Destinacionet e natyrës”, në Paris të Francës. Shefi i Agjencisë për Mbrojtjen e Mjedisit, Ilir Morina takoi me...

Fashion 16:00 - 11 Mars, 2015

Armina Mevlani dhe ditët e fundit në Paris

Ditët në Paris të Armina Mevlanit duket se kanë fluturuar pa u kuptuar. E fejuara e Shkëlzen Berishës, djalit të ish-Kryeministrit Berisha ndodhej në kryeqytetin e...

Uncategorized 16:11 - 9 Mars, 2015

Arrestohen katër të dyshuar për lidhje me Coulibaly, edhe një police

Policia franceze ka arrestuar katër persona të dyshuar se kanë pasur lidhje me Amedy Coulibaly, agresorin dhe pengmarrësin e supermarketit hebraik më 9 janar në Paris....

Fashion 20:15 - 8 Mars, 2015

Bomba Kim Kardashian

Kim Kardashian vazhdon të na çudis me veshjet e saj, gjatë javës së modës në Paris. Motra e saj Kendall Jenner, e ka veshur të tillë...

Uncategorized 17:46 - 7 Mars, 2015

Paris/ Kerry: Ende mosmarrëveshje me Iranin për programin bërthamor

Për negociatat me Iranin, SHBA ndan të njëjtin qëndrim me Francën, që do të thotë se kemi arritur progres, por mbeten ende mosmarrëveshje, deklaroi sot sekretari...

Fashion 09:09 - 7 Mars, 2015

Kim Kardashian vazhdon të mbetet transparente

Duket se java e modës në Paris nuk ka marrë vëmendjen e duhur, pasi të gjithë sytë kanë qenë te seksi Kim Kardashian. Në daljen e...

Fashion 16:30 - 5 Mars, 2015

E argjenda Kendall Jenner

Modelja më e kërkuar e momentit Kendall Jenner, është fotografuar në Paris aty ku po zhvillohet dhe java e modës. Me një look tejet të veçantë,...

Uncategorized 11:18 - 4 Mars, 2015

10 drone fluturojnë mbi Paris, shtohen pistat e Policisë

Dhjetë drone të tjerë janë pikasur duke fluturuar në Paris dhe ka raportime se policia po kërkon për katër persona të cilët i ka ndjekur në...

Kosova & Rajoni 10:12 - 2 Mars, 2015

Chopard:Parisi, gabim historik që njohu Kosovën

Parisi ka bërë “gabim historik” që ka njohur pavarësinë e Kosovës, ka thënë parlamentari evropian nga Franca, Emirique Chopard. Ai ka thënë se NATO, me luftën...

Kuriozitete 18:46 - 1 Mars, 2015

Paris, zbulohen mbi 200 skelete në një supermarket

Mbi 200 skelete janë zbuluar nën një supermarket në Parisin qendror, që dikur ishte vendndodhja e një spitali dhe varreze të shekullit të 12-të. Spitali ishte...

Fëmija 16:00 - 26 Shkurt, 2015

Disneyland në Paris ,bota shumëngjyrëshe e fëmijëve

Është e mrekullueshme të jesh fëmijë, veçanërisht në qoftë se ju mund të vizitoni vendet e filmave  tuaj  dhe librave tuaj të preferuar, mbretëritë  vërtetë të...

Uncategorized 09:44 - 26 Shkurt, 2015

Dronët mbi Paris, arrestohen tre gazetarë të al Jazeeerës

Tre gazetarë të Al Jazeeras janë arrestuar, pasi kanë komanduar ilegalisht një dron mbi Paris. Arrestimi është bërë pasi dronë të paidentifikuar kanë fluturuar mbi Kullën...

Kultura 21:55 - 25 Shkurt, 2015

Një mbrëmje muzikore me Tedi Papavramin në Paris

Fondacioni Louis Vuitton organizon një mbrëmje të veçantë koncertale në datë 27 shkurt  për një muzikë monumentale të repertorit : “6 Sonatat dhe Partitat” të Johan...

Uncategorized 10:14 - 25 Shkurt, 2015

Drona mbi Paris/Shtohet misteri i fluturimeve të natës

Avionë pa pilot janë shfaqur mbi vendet historike në kryeqytetin e Francës, Paris, për të dytën natë radhazi dhe policia nuk e ka idenë se kush...

Femra 20:28 - 20 Shkurt, 2015

Charlize Theron e vetme në Paris

Ylli i kinemasë Charlize Theron është fotografuar teksa kalon një ditë të bukur, në kryeqytetin më romantik në botë, Paris. E veshur “casual” me një palë...

Uncategorized 12:33 - 20 Shkurt, 2015

Kriza greke/Merkel, drekë pune me Hollande në Paris

Greqia e Ukraina janë në qendër të takimit të sotëm në Paris mes presidentit francez, Francois Hollande dhe kancelares gjermane, Angela Merkel. Merkel mbërriti në pallatin...

Kultura 22:23 - 18 Shkurt, 2015

10 filmat që do ju dashurojnë me Parisin

Parisi është i njohur për tërheqjen e dashamirësve të ushqimit ,modës dhe dashurisë. Një famë e tille ka tërhequr gjithashtu një numër të madh producentësh mbarëbotëror...

Uncategorized 17:58 - 15 Shkurt, 2015

Sulmet në Kopenhagë, frymëzimi vjen nga Parisi

Agjencia daneze e inteligjencës, PET, ka thënë se hetuesit kanë identifikuar të dyshuarin e sulmeve vdekjeprurëse në Kopenhagë dhe se ai është dikush që ka qenë...