Connect with Us

All posts tagged "Paris"

Aktualitet 11:08 - 19 Janar, 2017

Ja pse gënjen Veliaj për udhëtimin me charter në Paris/Fluturimi vetëm dy orë

Partia Demokratike akuzoi dje kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj se kishte fluturuar me një charter privat drejt Parisit, ditën e hënë në datë 16 janar. Sipas...

Showbizz 22:00 - 18 Dhjetor, 2016

Anderson në Paris

  U bë e famshme me rolin e saj si bukuroshja sexy tek seriali i shumëpërfolur Baywatch. Pamela Anderson u fotografua para pak castesh në aeroportin...

Aktualitet 14:47 - 8 Dhjetor, 2016

Ne Paris, transporti urban eshte falas/Mase per te ulur ndontjen e ajrit, me te madhen ne 10 vitet e fundit

Parizienet mund te perdorin transportin publik falas, si mase per te ulur ndotjen e ajrit duke mos perdorur makinat personale. Qyteti eshte duke vuajtur ndotjen me...

Aktualitet 19:39 - 4 Korrik, 2016

Në Paris takimi i tretë për Ballkanin

Proçesi i Berlinit, kryeministrat e rajonit në tryezë me Hollande e Merkel. Pritet miratimi i tre projekteve të reja për hekurudhat në Shqipëri, Kosovë e Serbi...

Aktualitet 23:15 - 10 Qershor, 2016

Ndocaj: Rama hardiset për shtatë palë qejfe në Paris me paratë e shqiptarëve

Deputeti Eduart Ndocaj ka deklaruar se Kryeministri Edi Rama është hardisur për shtatë palë qejfe në Paris me paratë e shqiptarëve. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...

Life Style 13:45 - 6 Mars, 2016

Jessica Alba shkëlqen në Paris

Jessica Alba ka shkëlqyer në Javën e Modës në Paris, në koleksionin vjeshtë- dimër 2016 nga Balmain, të enjten mbrëma. Veshja e aktores bukuroshe tregoi një...

Showbizz 19:40 - 22 Nentor, 2015

Celine Dion do të këndojë për nder të viktimave në Paris

Këngëtarja Celine Dion do ti nderojë viktimat e sulmeve në Paris gjatë ceremonisë së Çmimeve Muzikore Amerikane (AMA), që mbahet sonte në Los Anxhelos. Produkcionet muzikore...

Aktualitet 10:39 - 22 Nentor, 2015

Sulmet në Paris, arrestohen 3 persona në Turqi

Autoritetet turke kanë arrestuar 3 persona të dyshuar për lidhje me sulmin terrorist të 13 nëntorit në Paris, që la të vdekur 130 persona. Njëri prej...

Bota 22:03 - 18 Nentor, 2015

Sa i kushtuan ISIS-it sulmet terroriste në Francë?

Sulmi i shumëfishtë i ISIS në Paris mund të kenë qenë i sofistikuar dhe shkatërrimtar, por jo shumë i shtrenjtë. I gjithë operacioni i mundshëm nuk...

Bota 22:15 - 17 Nentor, 2015

“OK, jemi gati”/ Mesazhi në telefonin e njërit prej terroristëve në Paris

Hetuesit në Paris kanë thënë për CNN se kanë gjetur një telefon celular për të cilin besojnë se i përkiste një prej terroristëve që shkaktoi sulmet...

Showbizz 10:43 - 15 Nentor, 2015

​Me kë është Fjolla Morina në Paris?!

Këngëtarja para disa ditëve ishte përsëri pjesë e shkrimeve rozë, kjo vetëm për faktin e fotografisë që postoi në rrjetin social SnapChat. Në imazh shihet e...

Bota 22:29 - 14 Nentor, 2015

Francë/ Rezulton fals alarmi për bombë në hotelin “Pulman”

Ka rezultuar fals alarmi për bombë në hotelin “Pulman” në kryeqytetin francez. Pas verifikimeve është deklaruar se nuk ka asnjë rrezik, ndërsa u evakuuan 900 persona,...

Aktualitet 20:50 - 14 Nentor, 2015

Tubim solidariteti në Tiranë për viktimat e sulmeve në Paris (Foto)

Qytetarë të shumtë në kryeqytet kanë ndezur qirinj pranë Këmbanës në Paqes tek Piramida, në homazh për viktimat e sulmeve terroriste që ndodhën mbrëmjen e djeshme...

Bota 20:03 - 14 Nentor, 2015

FOTO/ Monumentet botërore ndriçohen me ngjyrat e flamurit francez

Shtetet kanë ndriçuar monumentet e tyre me ngjyrat e flamurit francez, në solidaritet me Francën pas sulmeve të shumta terroriste të ndodhura në Paris. E gjithë...

Aktualitet 19:02 - 14 Nentor, 2015

Atentatet terroriste në Paris/Dyshimet atentatorët ishin belgë, 5 të arrestuar në Bruksel

Kur kanë kaluar më shumë se 12 orë nga atentatet që tronditën Francën e më gjerë, ende nuk ka informacione të sakta mbi atentatorët. “Ishin të...

Bota 15:35 - 1 Tetor, 2015

Paris, gjobe 68 euro per ata qe hedhin bishtat e cigareve

Në Paris kanë hyrë në fuqi masa të rrepta për të ndaluar njerëzit që të hedhin bishtat e cigareve në rrugë. Njerëzit që kapen duke bërë...

Showbizz 16:34 - 29 Shtator, 2015

Selena Gomez del në Paris me pizhama (Foto)

Këngëtarja Selena Gomez është në një turne të vogël për media në Evropë dhe ajo këtë fundjavë i ka shtuar një veshje të re stilit të...

Kuriozitete 20:30 - 5 Shtator, 2015

Tё jetosh nё njё dhomё 8 m2 me tё gjitha kushtet

Vetёm 8 metra katrorё. Po po: Një shtëpi që në të gjithë sipërfaqen e saj është ve[ tetë metra katrorë. Por brenda saj mund tё kesh...

Bota 15:37 - 24 Qershor, 2015

Paris, autoritetet i kerkojne llogari ambasadores amerikane

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Paris, Jane Hartly është thirrur në takim për të shpjeguar prentendimet se SHBA ka spiunuar zyrtarë francezë, veprime këto që...

Showbizz 11:00 - 9 Qershor, 2015

Pitt me familjen në Paris

  Pavarësisht axhendës së tyre të ngarkuar, ata gjejnë gjithmonë kohë për familjen. Bukuroshët e famshëm Angelina Jolie dhe Brad Pitt u fotografuan duke udhëtuar me...

Ekonomi 17:00 - 8 Qershor, 2015

Thaçi, takime ne Paris, fton investitoret franceze

Zëvendëskryeministri i parë Hashim Thaçi, ka nisur vizitën e tij zyrtare në Paris me një takim me senatorin Alain Richard, përfaqësues i qeverisë franceze për marrëdhëniet...

Kosova & Rajoni 18:17 - 7 Qershor, 2015

Thaçi në Paris, diskutohet per liberalizimin e vizave per Kosoven

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar për në Paris, ku do të pritet nga homologu i tij...

Kuriozitete 17:16 - 22 Maj, 2015

Paris, protesta e stafit kundër vjedhjeve, mbyll monumentin

Kulla Eiffel në Paris është mbyllur për disa orë, për shkak të protestës së stafit. Punëtorët kanë protestuar kundër vjedhjeve nga bandat, që bëhen në zonën...