Connect with Us

All posts tagged "Paris"

Aktualitet 14:07 - 28 Dhjetor, 2018

Media italiane/Korça është xhevahiri i fundvitit, e dinë të gjithë

Shkrimi i mëposhtëm është përshtatur nga Vado in Albania Që Korça është një xhevahir, kjo tashmë është e qartë për të gjithë, qyteti njihet ndryshe edhe...

Aktualitet 15:18 - 18 Dhjetor, 2018

Tiranë, Paris, Budapest/ Gjysma e Europës në protesta

Në Hungari njerëzit dalin në rrugë kundër një ligji, në Shqipëri kundër tarifave të larta studentore, në Serbi kundër dhunës së shtetit. Në Gjermani ka pasur...

Aktualitet 16:27 - 15 Dhjetor, 2018

Sërish protesta në Paris/ Jelek verdhët nuk ndalen

Megjithë thirrjet e autoriteteve franceze për qetësi, qindra protestues u mblodhën sërish sot tek Harku i Triumfit dhe marshuan drejt bulevardit të famshëm të Parisit, Champs...

Aktualitet 18:26 - 11 Dhjetor, 2018

Bushati nga Parisi: Marrëdhëniet mes dy vendeve në një stad të ri

Në kuadër të Takimit të Nivelit të Lartë të vendeve të Ballkanit Perëndimor me Francën dhe Gjermaninë, në fushën e sigurisë, ministri për Evropën dhe Punët...

Kryesore Show Biz 11:25 - 10 Dhjetor, 2018

“Ishte sikur të më përdhunonin”- Paris Hilton flet për publikimin e videos së seksit

14 vjet më parë, showbizzi u trondit nga publikimi i videos së seksit të Paris Hilton me ish-të dashurin e saj Rick Salomon. “1 night in Paris”...

Aktualitet 08:45 - 9 Dhjetor, 2018

Video-Kaos nga protestat në Paris/ Kulla Eifel dhe muzetë qëndrojnë të mbyllura

Protesta  e  ‘jelekëve të verdhë’ në Paris është përshkallëzuar. Mësohets e Kulla Eifel, dyqanet, restorantet dhe muzetë vijojnë të qëndrojnë të mbyllura Kjo është fundjava e...

Aktualitet 15:14 - 8 Dhjetor, 2018

Foto-Përleshje gjatë protestave në Paris/ Policia hedh gaz lotsjellës

Policia franceze hodhi gaz lotsjellës të shtunën mbi protestuesit me “jelekë të verdhë” në Champs Elysees. Demonstruesit po protestojnë kundër kostos së lartë të jetesës. Policia...

Aktualitet 18:09 - 1 Dhjetor, 2018

Protesta në Francë/ Sërish përleshje në Champs Elysee

Protestat në Paris vijojnë prej ditës. Sot policia dhe protestuesit janë përleshur, pasi kundërshtojnë rritjen e çmimit të karburantit. Policia përdori gazin lotsjellës, granatat tymuese dhe...

Aktualitet 22:30 - 30 Nentor, 2018

I kërkoi mbrapsht unazën 2 mln $ pasi u ndanë, Paris Hilton flet për herë të parë për ish-të fejuarin

Paris Hilton u largua nga i fejuari i saj me kokën lart. Trashëgimtarja e njohur foli për ndarjen me aktorin Chris Zylka për herë të parë...

Aktualitet 09:23 - 29 Nentor, 2018

E frikshme/ Lyen flokët në shtëpi, si u shpërfytyrua  studentja

Studentja 19-vjeçare Estelle, nga Parisi, shpërndau disa fotografi të sajat në rrjetet sociale ku tregonte se si ishte katandisur nga boja e flokëve pasi provoi që...

Life Style 21:30 - 23 Nentor, 2018

Surprizohuni nga Parisi i dashurisë me këto fakte interesante për të

Ah Parisi qyteti i dashurisë… Përveç artit, kulturës dhe kulinarisë së tij që njihet kudo në botë, lexoni dhe këto 10 fakte interesante që ndoshta nuk...

Aktualitet 10:37 - 12 Nentor, 2018

Video-E ngatërrojnë me gruan e Macron/ Shihni si reagon Merkel

100 vjetori i përfundimit të Luftës së Parë Botërore ka mbledhur në Paris shumë personalitete botërore. Por, veç festimeve dhe takimeve mes liderëve politikë botërorë kishte...

Aktualitet 22:48 - 11 Nentor, 2018

Paqja arrihet me kompromis/ Merkel mesazh botës nga Parisi

Në 100-vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore në Paris kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi se kishte konflikte të shumta rajonale në botë dhe theksoi...

Aktualitet 21:30 - 11 Nentor, 2018

“Ku shkon me atë fustan”, blogerja nuk lejohet brenda muzeut të njohur prej veshjes

Një blogere e revoltuar ka treguar se i është mohuar hyrja në një nga muzetë më të njohur në botë për shkak të veshjes. Neesha Syeh...

Aktualitet 20:22 - 16 Tetor, 2018

Së shpejti bëhet 23-vjeç/ Enca tregon se ku do e festojë ditëlindjen

Këngëtarja Enca Haxhia ka treguar se 23-vjetorin e saj do e kaloj në qytetin e Parisit. Enca prej disa kohësh këngëtarja ka lajmëruar se ka nisur...

Aktualitet 22:10 - 18 Shtator, 2018

Video- Goditi me shuplakë adoleshentin/ Francezët peticion kundër pushimit nga puna të shoferit të autobusit

Francezët kanë firmosur një peticion në mbështetje të një shoferi autobusësh, ndaj të cilit kompania ka marrë vendim për ta pushuar, pasi goditi me shuplakë një...

Aktualitet 08:47 - 10 Shtator, 2018

Video-Terror në Paris/ Sulmohen me thikë 7 persona

Dy turistë britanik janë sulmuar me thikë nga një person në mes të Parisit pak para mesnatës në verilindje të kryeqytetit. Sipas Daily Mail sulmuesi me...

Aktualitet 22:45 - 28 Gusht, 2018

“Drejtësi për Vanesën”/ Protesta në rrugët e Parisit për prostitutën transgjinore

Në Paris janë zhvilluar protesta për vrasjen e një prostitute transgjinore peruane, e cila u qëllua për vdekje pasi u përpoq të mbronte klientin e saj....

Aktualitet 12:43 - 20 Gusht, 2018

Zjarr në Paris/ 7 persona në gjendje të rëndë, mes tyre 5 fëmijë

Një ndërtesë banimi në Paris është përfshirë nga flakët e zjarrit. Shtatë persona kanë mbetur të plagosur rëndë, mes tyre 5 fëmijë. Konfirmimi për zjarrin ka...

Aktualitet 19:56 - 16 Gusht, 2018

Pas tragjedisë në Genova/ Në një tjetër shtet në Europë, 840 ura rrezikojnë shembjen

Shembja e urës së “Morandit”, në Itali është kthyer në kambanë alarmi për shtetet e tjera të Bashkimit Europian. Të parat që kanë ngritur, alarmin se...

Aktualitet 19:46 - 11 Korrik, 2018

Pasojat e Brexit/ 3500 vende të reja pune në Paris

Mbi 3500 vende pune pritet të zhvendosen drejt Parisit, si rezultat i Brexit. Këtë e ka konfirmuar Paris Euro Place, shoqata përgjegjëse për promovimin e tregut...

Aktualitet 18:19 - 16 Maj, 2018

Kryeprokurorja Arta Marku në Paris/ Ja arsyeja

Kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku, po zhvillon një vizitë zyrtare në kryeqytetin e Francës, në Paris. Burime nga Prokuroria e Përgjithshme bëjnë me dije, se vizita...

Aktualitet 22:26 - 12 Maj, 2018

Sulm me thika/ Një i vdekur disa të plagosur

Një persona ka humbur jetën ndërsa 7 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një sulmi me thika, në Paris. Sikurse raportojnë mediet vendase, ngjarja...