Connect with Us

All posts tagged "parfum"

Kuriozitete 13:10 - 12 Qershor, 2019

“Parfum me aromë sperme”/ Shpikja e çuditshme që po blihet masivisht nga njerëzit

Shumë gjëra të çuditshme po “pushtojnë” botën por këtë herë bëhet fjalë për një parfum. “Secretions Magnifiques” (Sekrecionet madhështore) nga Etat Libre d’Organge, në fillim u...

Aktualitet 10:53 - 5 Qershor, 2019

“Ambasadore e parfumit për gra”/ Dua Lipa plotëson ëndrrën e saj, imazh i markës së famshme

“Sekreti më i vështirë për t’u mbajtur”. Kështu është shprehur Dua Lipa në llogarinë e saj në Instagram e cila ka zbuluar se është imazhi i...

Kuriozitete 14:10 - 13 Prill, 2019

Parfum ose veshje/Kini besim tek vetja me këto tre gjëra

Nuk ka asgjë më çliruese sesa të përqafoni veten tuaj dhe të pranoni të metat tuaja. Ka disa gjëra që kuptoni se, ju bëjnë të ndiheni...

Kuriozitete 16:25 - 25 Mars, 2019

Parfumi më i shtrenjtë në botë/Dubai thyen rekordin “Guiness”

Momentalisht, ka thyer dy rekorde Guinness,për shishen më të madhe dhe për parfumin më të shtrenjtë në botë. Në Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe, u krijua...

sekretet e aromes parfumi
Aktualitet 14:17 - 21 Mars, 2019

Sekretet e aromës/ Çfarë duhet të dini për parfumet

Aroma është një takim midis emocioneve tona, lëkurës dhe njerëzve rreth nesh. Për ta shijuar sa më shumë ndryshimin e sezonit, përdorni aroma marramendëse, nga ato...

sekretet e aromes parfumi
Aktualitet 14:38 - 4 Janar, 2019

Ja si ta bëni parfumin të zgjasë më gjatë

Parfumi ka lindur me nevojën e njeriut për të patur gjithmonë erë të mirë, për të dominuar përmes dehjes dhe joshjes. Ka bashkëudhëtuar me të që...

Aktualitet 14:09 - 3 Janar, 2019

Ja se cilat janë gabimet e zakonshme, që bëjmë kur zgjedhim parfumin

Aroma është një takim midis emocioneve tona, lëkurës dhe njerëzve rreth nesh. Për ta shijuar sa më shumë ndryshimin e sezonit, përdorni aroma marramendëse, nga ato...

Aktualitet 22:05 - 31 Dhjetor, 2018

Sekretet e parfumeve që me siguri nuk i dinit, por do t’ju ndihmojnë

1.Që parfumi juaj të zgjasë më shumë, mbrojeni atë larg nga dielli dhe drita 2.Reagimi alergjik është i paparashikueshëm. Kjo varet nga secili prej nesh. Pra,...

Kuriozitete 14:25 - 11 Dhjetor, 2018

Çfarë duhet të bëni që parfumi juaj të zgjasë deri ditën tjetër

Parfumi ka lindur me nevojën e njeriut për të patur gjithmonë erë të mirë, për të dominuar përmes dehjes dhe joshjes. Ka bashkëudhëtuar me të që...

Kuriozitete 14:10 - 20 Tetor, 2018

Si ta hidhni parfumin në mëngjes, në mënyrë që t’ju qëndrojë më gjatë

Për shumë njerëz dita nuk nis nëse nuk hedhin pak parfum para se të dalin nga shtëpia. Në fakt duhet ta pranojmë të gjithë që disa...