Connect with Us

All posts tagged "parfum"

Kuriozitete 14:10 - 13 Prill, 2019

Parfum ose veshje/Kini besim tek vetja me këto tre gjëra

Nuk ka asgjë më çliruese sesa të përqafoni veten tuaj dhe të pranoni të metat tuaja. Ka disa gjëra që kuptoni se, ju bëjnë të ndiheni...

Kuriozitete 16:25 - 25 Mars, 2019

Parfumi më i shtrenjtë në botë/Dubai thyen rekordin “Guiness”

Momentalisht, ka thyer dy rekorde Guinness,për shishen më të madhe dhe për parfumin më të shtrenjtë në botë. Në Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe, u krijua...

sekretet e aromes parfumi
Aktualitet 14:17 - 21 Mars, 2019

Sekretet e aromës/ Çfarë duhet të dini për parfumet

Aroma është një takim midis emocioneve tona, lëkurës dhe njerëzve rreth nesh. Për ta shijuar sa më shumë ndryshimin e sezonit, përdorni aroma marramendëse, nga ato...

sekretet e aromes parfumi
Aktualitet 14:38 - 4 Janar, 2019

Ja si ta bëni parfumin të zgjasë më gjatë

Parfumi ka lindur me nevojën e njeriut për të patur gjithmonë erë të mirë, për të dominuar përmes dehjes dhe joshjes. Ka bashkëudhëtuar me të që...

Aktualitet 14:09 - 3 Janar, 2019

Ja se cilat janë gabimet e zakonshme, që bëjmë kur zgjedhim parfumin

Aroma është një takim midis emocioneve tona, lëkurës dhe njerëzve rreth nesh. Për ta shijuar sa më shumë ndryshimin e sezonit, përdorni aroma marramendëse, nga ato...

Aktualitet 22:05 - 31 Dhjetor, 2018

Sekretet e parfumeve që me siguri nuk i dinit, por do t’ju ndihmojnë

1.Që parfumi juaj të zgjasë më shumë, mbrojeni atë larg nga dielli dhe drita 2.Reagimi alergjik është i paparashikueshëm. Kjo varet nga secili prej nesh. Pra,...

Kuriozitete 14:25 - 11 Dhjetor, 2018

Çfarë duhet të bëni që parfumi juaj të zgjasë deri ditën tjetër

Parfumi ka lindur me nevojën e njeriut për të patur gjithmonë erë të mirë, për të dominuar përmes dehjes dhe joshjes. Ka bashkëudhëtuar me të që...

Kuriozitete 14:10 - 20 Tetor, 2018

Si ta hidhni parfumin në mëngjes, në mënyrë që t’ju qëndrojë më gjatë

Për shumë njerëz dita nuk nis nëse nuk hedhin pak parfum para se të dalin nga shtëpia. Në fakt duhet ta pranojmë të gjithë që disa...

Aktualitet 09:35 - 16 Tetor, 2018

Dëshironi që aroma e parfumit në trupin tuaj të zgjasë sa më shumë? Ndiqni këto 8 truke…

E dinit se parfumin e keni hedhur gjithmonë gabim? Sigurisht që jo, se përndryshe do ta kishit ndryshuar mënyrën e spërkatjes. Ja përshembull, ju keni hedhur...

Kryesore Show Biz 23:00 - 30 Prill, 2018

Provojnë parfumin e ri të Kim/ Ja çfarë thonë njerëzit

Pas koleksionit limited-edition të Kimoji fragrances “BAE”, “RIDE OR DIE” dhe “BBF”, Kim Kardashashian solli parfumin e ri “KKW BODY 4.30”, i cili bëri namin duke...

Kryesore Show Biz 12:02 - 26 Prill, 2018

Kim Kardashian sapo na prezantoi shishen e parfumit si trupi i saj!

Pak ditë më parë Kim Kardashian ka publikuar në rrjetet sociale disa foto e zhveshur, ku lajmëroi se po përgatiste një shishe parfumi në formën e...

Aktualitet 23:00 - 22 Nentor, 2017

Parfumi i Kim shitet plotësisht brenda ditës

Të gjithë duan të kenë aromën e Kim Kardashian West. Bukuroshja dhe sensacioni i botës online sapo i ka shitur të gjitha parfumet që i kishin...

Aktualitet 22:40 - 14 Nentor, 2017

Kim Kardashian hedh në treg parfumin e ri/ Ka një dizenjo të çuditshme

Ajo ka një jetë të zënë që balancon gjërat duke përfshirë daljen në një reality show, menaxhimin e sipërmarrjeve të ndryshme, dhe kohën mes familjes. Dhe...

Femra 16:18 - 18 Mars, 2017

Ja parfumi i ri që mban aromë maceje

Kemi parë shumë parfume me shishe në formën e maceve. Kemi parë reklama parfumesh luksoze, ku protagoniste kanë qenë macet, por a e kishit menduar ndonjëherë...

Femra 22:30 - 9 Janar, 2017

Sekretet e parfumit ideal

A ka diçka më femërore dhe më seksuale sesa aroma, e cila qëndron pezull mbi ju edhe kur largoheni lini erë të këndshme pas vetes? Shumica...

Life Style 11:00 - 22 Qershor, 2015

Si të zgjedhim parfumin e duhur për partnerin?

  Zgjedhja e një parfumi, është një sfidë e ndërlikuar në vetvete edhe kur bëhet fjalë për përdorim personal. Por zgjedhja e parfumit të duhur për...

Femra 23:29 - 17 Shkurt, 2015

10 parfumet më të mira për femrat

Në shoqerinë e sotme moderne ku të gjithë femrat duan të duken në më të mirën e tyre dhe të kenë një aromë të këndshme kur...