Connect with Us

All posts tagged "parate"

Një president i trembur po na kërcënohet se do të bëjë gjëmën me paratë që iu ka grabitur shqiptarëve
Opinione 17:02 - 31 Tetor, 2020

Një President i trembur po na kërcënohet se do të bëjë gjëmën me paratë që iu ka grabitur shqiptarëve

Nga Spartak Ngjela Në këto ditë, kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel, deklaroi: “Europa i ka një borxh shtetit shqiptar, të cilin e krijoi të cunguar. Ky...

Jeton në një shtëpi me qera/ Rozana Radi zbulon arsyen pse e ka bërë këtë zgjedhje
Showbizz 16:00 - 25 Tetor, 2020

Jeton në një shtëpi me qera/ Rozana Radi zbulon arsyen pse e ka bërë këtë zgjedhje

Këngëtarja dhe moderatorja Rozana Radi është një nga personazhet më aktive në rrjetet sociale. Së fundmi këngëtarja ka publikuar një foto nga një kënd i shtëpisë...

Paratë dhe dashuria/ Si do të jetë kjo ditë e shtunë për ju
Horoskopi 09:53 - 17 Tetor, 2020

Paratë dhe dashuria/ Si do të jetë kjo ditë e shtunë për ju

Dashi Nëse keni angazhime që thjesht nuk mund t’i shtyni, në këtë ditë ju do të duhet domosdoshmërisht të organizoheni për më të mirën . Nuk...

Paratë apo koha/ Kush i bën njerëzit më të lumtur?
Kuriozitete 15:05 - 9 Tetor, 2020

Paratë apo koha/ Kush i bën njerëzit më të lumtur?

Një studim i fundit ka zbuluar se njerëzit që e vlerësojnë kohën më shumë sesa partë, janë më të lumtur. Një studim i vitit 2010 ka...

“Pylli i kanabisit po kthehet në pyll betoni në Tiranë”/ Hoxha zbulon se si po investohen paratë e krimit
Kronika 21:37 - 8 Tetor, 2020

“Pylli i kanabisit po kthehet në pyll betoni në Tiranë”/ Hoxha zbulon se si po investohen paratë e krimit

Gazetari Artan Hoxha është i ftuar mbrëmjen e sotme në Syri tv ku është ndalur të komentojë dhe betonizimin e Tiranës me paratë e krimit. Hoxha...

Basha takon naftëtarët e Ballshit/ “Unë sot s’kam gjë në dorë, bëhemi bashkë dhe e zgjidhim pas 25 prillit”
Politikë 19:21 - 6 Tetor, 2020

Basha takon naftëtarët e Ballshit/ “Unë sot s’kam gjë në dorë, bëhemi bashkë dhe e zgjidhim pas 25 prillit”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me naftëtarët e Ballshit të cilët prej ditësh janë futur në grevë urie. Gjatë fjalës...

Deklarata e fortë e avokatit Vishaj/ 167 persona të larguar nga vettingu po pastrojnë paratë me zyra avokatie
Aktualitet 20:15 - 23 Shtator, 2020

Deklarata e fortë e avokatit Vishaj/ 167 persona të larguar nga vettingu po pastrojnë paratë me zyra avokatie

Mungesa e Gjykatës Kushtetuese dhe asaj të Lartë vijon të mbetet çështja kryesore në sistemin e drejtësisë. Deputeti socialist, Alket Hyseni tha në “Ilva Now” se...

Horoskopi i financave/ Parashikimi i yjeve për paratë, si do të jetë java e ardhshme për xhepat tuaj
Horoskopi 10:49 - 1 Shtator, 2020

Horoskopi i Shtatorit/ Si do të jetë ky muaj për xhepat tuaj

Dashi Në shtator do të përjetoni një situatë në punë ose në biznesin tuaj që mund të çojë në disa humbje, vonesa ose ndërlikime të tjera....

Horoskopi i financave/ Parashikimi i yjeve për paratë, si do të jetë java e ardhshme për xhepat tuaj
Horoskopi 11:45 - 22 Gusht, 2020

Financat/ Zbuloni se si do të jetë marrëdhënia juaj me paratë për javën e ardhshme

Dashi Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni një kohë të favorshme për zhvillimin e çështjeve tuaja financiare, por vetëm nëse nuk lejoni një presion të...

Horoskopi i ditës, 24 shtator 2020
Horoskopi 08:03 - 16 Gusht, 2020

Horoskopi i ditës, 16 gusht 2020

Dashi 21 Mars – 19 Prill Dita e fundit e kësaj jave do të jetë një ditë e ndërlikuar për ju. Ju duhet të mbledhni energji...

Ejlyl vendos të shpëtojë Mesuden/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë këtë javë në serialin “Lule të vetmuara”
Life Style 09:49 - 11 Gusht, 2020

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Gynej mëson se e ëma i ka dhënë para Kaderit për ta ndarë nga Songyli

Kader i kthen paratë Selinit. Gynej mëson se e ëma i ka dhënë para Kaderit për ta ndarë nga Songyli. Nazan arratis Defnen. Banu i bën...

Ekonomi 14:07 - 7 Korrik, 2020

Drafti përfundimtar për amnistinë fiskale/ Sa do të paguhet për të legalizuar paratë

Kush do të deklarojë paratë, jo vetëm do t’i legalizojë, por nuk do të ndiqet as penalisht dhe as administrativisht. Kjo është përmbajtja e ligjit për...

“Ktheji shqiptarëve lekët që ke marrë nga Rama”/ Plas debati mes Palokës dhe Bolinos
Politikë 23:05 - 2 Korrik, 2020

“Ktheji shqiptarëve lekët që ke marrë nga Rama”/ Plas debati mes Palokës dhe Bolinos

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka është përplasur ashpër mbrëmjen e sotme ne studion e “Open” me Carlo Bolinon. Gjithçka nisi pas deklaratave të Bolinos në...

Horoskopi i ditës, 26 korrik 2020
Horoskopi 12:09 - 29 Qershor, 2020

Horoskopi i muajit Korrik për financat/ Çfarë parashikojnë yjet për xhepat tuaj

Dashi Gjatë këtij muaji do të keni më pak të ardhura në buxhetin tuaj familjar ose shpenzimet tuaja do të jenë më të larta. Kjo mund...

Parashikimi i yjeve për shëndetin/ Si do të jetë muaji i ardhshëm për ju
Horoskopi 11:59 - 6 Qershor, 2020

Dashuria, puna dhe financat/ Horoskopi javor, 08-15 Qershor 2020

Dashi Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Dashit, këtë javë do të duhet të ruani realizëm dhe praktikë në veprimet dhe vendimet tuaja. Ju nuk...

Politikë 18:41 - 30 Prill, 2020

Video-Akuzat e Ben Blushit/ “Rama ndan lekët e shqiptarëve me shokët e krimit”

Drejtori i Top Channel, Ben Blushi është rreshtuar sot krah kryeministrit Edi Rama dhe ka lidhur ortakëri me oligarkët, për të cilët dikur ngrinte akuza, bërtiste...

Ish-ministri i Shëndetësisë leksion qeverisë/ Si mund të vihet pandemia në kontroll
Politikë 12:20 - 20 Prill, 2020

Ku mund ti gjejë lekët qeveria për të ndihmuar biznesin?!

Qeveria shqiptare po shfaqet e kujdeshme në paktetat që jep për mbështetjen ndaj biznesit. Bën propagandë se po jep 40 mijë lek të reja, pra 400...

A ka hapësirë në PD për të (vetë) larguarit? Paloka: S’ka vend për ata që i kanë gjuajtur me gurë
Politikë 20:56 - 28 Mars, 2020

Paloka i përgjigjet Ballës/ Prioriteti juaj, tenderat dhe PPP-të, ktheni lekët e vjedhura

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka i është përgjigjur numrit dy të PS-së, Taulant Balla pas replikave në distancë për paketën ekonomike. Me një shënim në...

Politikë 17:18 - 26 Mars, 2020

“Një pjesë e personelit punon nga shtëpia”/ Ambasadori i BE flet për 50 mln eurot: Janë grante, jo kredi

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka folur lidhur me situatën aktuale në vendin tonë që është krijuar për shkak të koronairusit. Soreca tregoi se po vijon...

Rama akuza të forta Ramës/ Po largon shqiptarët me platformën e Vaso Çuvolovicit
Politikë 22:22 - 19 Mars, 2020

Berisha i bën thirrjen urgjente Bankës së Shqipërisë/ “Të dezinfektohen paratë kesh”

Ish kryeministri Sali Berisha, i ka bërë thirrje urgjente Banës së Shqipërisë, të dezinfektojë menjëherë paratë kesh, si një komponet i rrezikshëm për përhapjen e COVID-19...

Ekonomi 09:22 - 29 Shkurt, 2020

A janë të pastra paratë e shqiptarëve?!

Nga Hekuran Vladi *1. Morrat e kohës së tallonit. Në fund të viteve ’90, kohë që përveç të tjerash, shpalosi krizën ekonomike të akumuluar në shumë...

Politikë 18:23 - 30 Dhjetor, 2019

A do të jetë 2020 viti i karrierës?/ Yjet e kanë një përgjigje

Karriera dhe biznesi janë dy aspekte që na ndihmojnë të udhëheqim një jetë të mirë dhe të këndshme. Ato na sigurojnë bukën por edhe kënaqësinë e...

Lajme 16:56 - 30 Dhjetor, 2019

Karriera, dashuria dhe shëndeti/ Çfarë parashikon horoskopi kinez për 2020-ën

Karriera dhe pasuria Në kundërshtim me vitin 2019, Karriera dhe Pasuria e Vitit të Miut do të jenë nën ndikimin e elementit të metalit, ndryshe nga...