Connect with Us

All posts tagged "paralajmeron"

Paralajmëron Kryemadhi/ Do kemi një tërmet të ri, do ta nxjerrë Ramën në çadër
Politikë 22:08 - 27 Nentor, 2020

Paralajmëron Kryemadhi/ Do kemi një tërmet të ri, do ta nxjerrë Ramën në çadër

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka bërë një paralajmërim për kryeministrin Edi Rama, teksa po fliste për tërmetin. Kryemadhi tha se në Shqipëri do të ketë...

Donald Trump e ka ndryshuar përgjithmonë politikën amerikane
Bota 21:16 - 27 Nentor, 2020

Presidenti Trump paralajmëron Biden/ Do hysh në Shtëpinë e Bardhë vetëm nëse…

Presidenti në detyrë i SHBA Donald Trump, ka paralajmëruar ish-nënpresidentin e SHBA Joe Biden, se nuk do ta lirojë Shtëpinë e Bardhë. Nëpërmjet një postimi në...

“Ka probleme mentale”/ Çupi paralajmëron Metën: E ardhmja e tij do jetë para një hetimi të gjatë
Politikë 16:11 - 27 Nentor, 2020

“Ka probleme mentale”/ Çupi paralajmëron Metën: E ardhmja e tij do jetë para një hetimi të gjatë

Analisti Frrok Çupi ka bërë sërish deklarata të forta kundër presidentit Ilir Meta gjatë ditës së sotme. Çupi tha se Meta ka një problem mental, pasi...

Studentët mësim online/ Paralajmëron Fuga: Mos u sillni kështu, do e çoni vendin në kolaps
Politikë 18:01 - 25 Nentor, 2020

Studentët mësim online/ Paralajmëron Fuga: Mos u sillni kështu, do e çoni vendin në kolaps

Rritja e numrit të infektimeve në vend çoi në mos-hapjen e dyreve të universiteteve. Ky vendim bëri që studentët do duhet të ndjekin mësimin në distancë...

Gjoba nuk i bën derman Presidentin/ Erion Braçe nxjerr fotot nga ditëlindja e Bes Kallakut: A ka më turp!
Politikë 22:06 - 23 Nentor, 2020

U gjobit në festën e Bes Kallakut/ Paralajmëron Meta: Mbajtëm distancë shembullore, policët do…

Presidenti Ilir Meta mori pjesë dy ditë më parë në festën e ditëlindjes së aktorit Bes Kallaku, ku ishin mbledhur një sërë të ftuarish. Ajo që...

“‘Bomba biologjike’ e Gjirokastrës”/ Paralajmëron Shehu: Virusi po merr dimensione të rrezikshme
Politikë 21:29 - 22 Nentor, 2020

“‘Bomba biologjike’ e Gjirokastrës”/ Paralajmëron Shehu: Virusi po merr dimensione të rrezikshme

Ish-ministri i Shëndetësisë Tritan Shehu, ka hedhur sërish akuza ndaj qeverisë për përhapjene  koronavirusit hnë Gjirokastër. Shehu thotë se Gjirokastra është qyteti i dytë që ryeson...

Rama dhe Veliaj i shtojnë para incineratorëve/ Paralajmëron Teliti: Do merrni përsipër faturën politike
Politikë 18:56 - 19 Nentor, 2020

Rama dhe Veliaj i shtojnë para incineratorëve/ Paralajmëron Teliti: Do merrni përsipër faturën politike

Shefi i Kabinetit të kryetarit të PD-së Lulzim Basha, Dorian Teliti, ka reaguar lidhur me aferën e incineratorëve, pasi kryeministri Edi Rama i shtoi edhe 3...

Rihapet gara për aeroportin e Vlorës/ Rama:Shpresojmë që fituesi të zgjidhet brenda vitit
Politikë 22:06 - 12 Nentor, 2020

Rama paralajmëron shqiptarët/ Na pret dimër i vështirë

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar shqiptarët se na pret një dimër i vështirë për shkak të pandemisë së koronvairusit. Rama tha se në dimër qytetarët përballen...

Situata e Covid/ Basha: Plani ynë ofron zgjidhje për shqiptarët
Politikë 20:37 - 12 Nentor, 2020

Akuzat për çështjen e “Shtëpisë së Verdhë”/ Paralajmëron Basha: Sonte do rrëzoj shpifjet e Ramës

Gjatë ditëve të fundit, kryeministri Edi Rama ka ngritur një sërë akuzash ndaj kryetarit të opozitës Lulzim Basha lidhur me çështjen e “Shtëpisë së Verdhë”. Rama...

Vuçiç kërkoi ta vizitojë sot Kosovën/ Ministria e Jashtme nuk i dha leje
Kosova & Rajoni 15:48 - 12 Nentor, 2020

Paralajmëron Vuçiç/ Zgjidhje përmes dialogut ose konflikt i mundshëm

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka thënë para gazetarëve se në mëngjesin e të enjtes (12 nëntor) ka pasur takim me ambasadorët e vendeve të Kuintit, dhe...

“Nuk e kam lexuar progres raportin e KE”/ Rama s’heq dorë nga paketa e censurës: Ai ligj do kalojë në Kuvend
Politikë 21:52 - 9 Nentor, 2020

Paralajmëron Rama/ Nesër do nxjerr filmime ekskluzive nga…

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se ditën e nesërme do të nxjerrë filmime ekskluzive nga vija e parë e zjarrit në spitalet Covid. Kreu i qeverisë...

Shqetësimi nga rastet ditore/ Ministri i Shëndetësisë së Kosovës paralajmëron masa të reja
Kosova & Rajoni 19:58 - 8 Nentor, 2020

Shqetësimi nga rastet ditore/ Ministri i Shëndetësisë së Kosovës paralajmëron masa të reja

Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj, ka paralajmëruar marrjen e masave të reja me qëllim të frenimit të koronavirusit. Pasi një takimi me kryetarin e...

“Mijëra vota nuk u lejuan të vëzhgohen”/ Trump: Dyert u mbuluan me karton të trashë
Bota 07:38 - 4 Nentor, 2020

Trump paralajmëron fitore të madhe/ Do dal në një deklaratë për shtyp

Ndërkohë që rezultati i zgjedhjeve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është i ngushë, presidentui Donald Trump ka paralajmëruar se do të dalë në një deklaratë...

Sulmi islamik në Nicë/ Franca paralajmëron qytetarët në të gjithë botën: Kërcënimi është kudo
Bota 12:30 - 31 Tetor, 2020

Sulmi islamik/ Franca paralajmëron qytetarët në të gjithë botën: Kërcënimi është kudo

Pas sulmit islamik në Nicë i cili shkaktoi tre të vdekur, Franca ka paralajmëruar qytetarët e saj në të gjithë botën për sulme të mundshme ndaj tyre:...

Meta publikon foto me “Sofinë”/ Jemi gati për t’i vënë flakën
Politikë 21:09 - 30 Tetor, 2020

Meta publikon foto me “Sofinë”/ Jemi gati për t’i vënë flakën

Presidenti Ilir Meta ka publikuar një foto “Sofinë” e re të emisionin “Zonë e Lirë{“, ku është I ftuar sonde. Meta paralajmëron se janë gati për...

Diskutimet në parlament/ Patozi: Partitë më të lodhura dhe më të stërkonsumuara
Politikë 16:21 - 28 Tetor, 2020

“Nuk kam kohë të merrem me Bashën”/ Patozi: Nëse vazhdon sulmet, pas 26 prillit do jetë jashtë politike

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, i ka dhënë një mesazh të qartë Lulzim Bashës, teksa ka folur për sulmet e drejtuar ndaj tij. Patozi tha...

Gjobat për mos vendosjen e maskës/ Policia bën “kërdinë”
Aktualitet 09:15 - 28 Tetor, 2020

Qeveria paralajmëron një mbyllje të dytë/ Braçe bën thirrje për respektimin e masave

Zv. kryeministri Erion Braçe thotë se angazhimi i policisë vetëm për ndëshkimin e atyre që lëvizin pa maska në rrugë nuk mjafton për parandalimin e përhapjes...

"Skema e inceneratorëve po mbytet”/ Paralajmëron Alibeaj: Nuk del dot pa u lagur
Politikë 17:44 - 24 Tetor, 2020

“Skema e inceneratorëve po mbytet”/ Paralajmëron Alibeaj: Nuk del dot pa u lagur

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka publikuar një video për skemën e inceneratorëve, të cilët janë akuzuar se kanë vjedhur miliona euro nga taksat e...

Nishani paralajmëron Ramën/ PD do ju dërrmojë në zgjedhje, do tronditet thellë sistemi
Politikë 23:25 - 21 Tetor, 2020

Nishani paralajmëron Ramën/ PD do ju dërrmojë në zgjedhje, do tronditet thellë sistemi

Ish-presidenti Bujar Nishani, ka paralajmëruar se sistemi do të pësojë një tronditje të thellë më 25 prill. Nishani tha në emisionin “Arena” në Ora News, se...

Video-“Landfilli i Sharrës frymëzim për filmat me mafiozë”/ Paralajmëron Gazment Bardhi: Në fund…
Politikë 17:41 - 20 Tetor, 2020

Video-“Landfilli i Sharrës frymëzim për filmat me mafiozë”/ Paralajmëron Gazment Bardhi: Në fund…

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka publikuar pak minuta më parë një video për Landfillin e Sharrës dhe ka ngritur akuza për aferën...

“Sa bosh mund ta ketë shpirtin një kryeministër”/ Bardhi: Rama mos të harxhojë kohë me video të pavlera
Politikë 23:20 - 19 Tetor, 2020

“Inceneratorët po hetohen nga ndërkombëtarët”/ Paralajmëron Bardhi: Shumë shpejt…

“Ka një hetim ndërkombëtar për inceneratorët në Shqipëri”. Kështu ka deklaruar mbrëmjen e sotme sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi. Demokrati tha në emisionin...

“Kompania e inceneratorëve e fshehur në parajsa fiskale”/ Zhupa: Çdo zyrtar që ka firmosur…
Politikë 20:38 - 19 Tetor, 2020

“Kompania e inceneratorëve e fshehur në parajsa fiskale”/ Zhupa: Çdo zyrtar që ka firmosur…

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa, ka folur sërish për inceneratorët, për të cilët ka deklaruar se kryeministri Edi Rama nuk hapi garë ndërkombëtare për t’i dhënë...

Rindërtimi në Thimanë/ Rama: Ka nisur puna për banesat individuale
Politikë 16:49 - 19 Tetor, 2020

Rama paralajmëron mbylljen/ Respektoni rregullat që ta shmangim, kjo nuk është lojë

Kryeministri Edi Rama ka bërë një thirrje për qytetarët nga Lezha, ku ka prezantuar platformën mësimore online që mbështet strategjinë afatgjatë për mësimin e kombinuar. Rama...