Connect with Us

All posts tagged "paralajmerimi"

“Variantet e reja të virusit prekin më shumë të rinjtë”/ Arben Gjata analizon situatën e COVID në vend
Aktualitet 09:11 - 15 Tetor, 2020

Mbajtja e maskës/ Paralajmëron Arben Gjata: Mos e politizoni, çfarë mund të ndodhë në vijim

Nga dita e sotme ka nisur zbatimi i urdhrit për mbajtjen e maskës me detyrim edhe në rrugë, ndërsa do të aplikohet edhe gjobë. Në një...

“Gjithçka është mbajtur shënim”/ Meta bën paralajmërimin e fortë: Askush nuk ka për të shpëtuar
Politikë 09:43 - 29 Shtator, 2020

“Gjithçka është mbajtur shënim”/ Meta bën paralajmërimin e fortë: Askush nuk ka për të shpëtuar

Në ditën Kombëtare të Trashëgimisë Kulturore, presidenti Ilir Meta ka rikthyer në vëmendjen shembjen e Teatrit Kombëtar, të cilën e cilëson si një akt taleban. Në...

Blog 13:15 - 31 Korrik, 2020

BE, sinjal paralajmërues drejt Polonisë

Për herë të parë BE po e shoqëron respektimin e vlerave themelore me pasoja të drejtpërdrejta financiare. Disa qytete polake të shpallura “Zona të pastra prej...

Ftesa për takim/ Rama-Bashës: Mos humb kohë me dokrra të vjetra, eja në tryezë
Politikë 12:14 - 15 Korrik, 2020

“Do përfundoni në kazanët e plehrave”/ Paralajmërimi i fortë për Ramën dhe deputetët e tij

Deputeti Lefter Maliqi ka bërë sot një paralajmërim të fortë për kryeministrin Edi Rama dhe deputetët e tij. Në një postim në rrjetet sociale, Maliqi shkruan...

Moody’s paralajmëron rreziqet e Shqipërisë/ Ekonomi e padiversifikuar, borxh i lartë, po rriten PPP-të jashtë bilancit
Ekonomi 08:16 - 13 Korrik, 2020

Moody’s paralajmëron rreziqet e Shqipërisë/ Ekonomi e padiversifikuar, borxh i lartë, po rriten PPP-të jashtë bilancit

Shërbimi i Investitorëve Moody’s (“Moody’s”) ka publikuar rishikimin periodik të një grupi emetuesish që përfshin Shqipërinë, i cili kryhet në mënyrë periodike në përputhje me rregulloret....

Ambasada gjermane paralajmëron qytetarët e saj/ Shqipëria, rajon me rrezikshmëri
Sociale 12:03 - 10 Korrik, 2020

Ambasada gjermane paralajmëron qytetarët e saj/ Shqipëria, rajon me rrezikshmëri

Ambasada gjermane në Shqipëri ka paralajmëruar qytetarët e saj se Shqipëria kategorizohet aktualisht nga institucionet kompetente shëndetësore gjermane si rajon me rrezikshmëri për shkak të situatës...

Shëndeti 10:55 - 9 Korrik, 2020

“Kjo është kriminale”/ Profesori bën paralajmërimin e fortë: Ju lutem refuzojeni, mos e blini…

Profesor Ilir Pecnikaj, në një postim në rrjetet sociale, ka dhënë alarmin në lidhje me një produkt që sipas tij shitet në supermarkete, si solicion dezinfektues....

“Rama të mbajë tepsinë”/ Rudina Hajdari braktis mbledhjen e Këshillit Poltik
Politikë 12:11 - 30 Qershor, 2020

“Ky është një moment historik”/ Rudina Hajdari bën paralajmërimin e fortë: Do vijojmë betejën

Deputetja Rudina Hajdari ka folur, pas vendimit të kryeparlamentarit Gramoz Ruçi për të vendosur që në datën 30 korrik, Kuvendi të votojë në lidhje me hapjen...

Transport publik në kaos/ Qosja: Nuk kthehemi në punë
Sociale 10:11 - 25 Qershor, 2020

Transport publik në kaos/ Qosja: Nuk kthehemi në punë

Kryeqyteti është akoma pa transport publik. Kreu i Shoqatës së Transportit Urban, Rixhin Qosja në një intervistë për Abc News është shprehur se në kuadër të...

Ekonomia e Suedisë u tkurr më pak se ajo e Eurozonës, në kulmin e pandemisë
Ekonomi 08:22 - 24 Qershor, 2020

Pandemia “gjunjëzon” ekonominë/ Paralajmërimi i BB: Shqipëria, ndër më të rrezikuarat nga 106 shtete

Pandemia e COVID-19 ka shkaktuar dëme të pashembullta kudo në ekonominë globale dhe ka krijuar tendosje për sistemin financiar në shumë vende, por Shqipëria do të...

Shëndeti 09:55 - 20 Qershor, 2020

“Më shumë se 150 mijë raste të reja Covid në një ditë”/ Paralajmërimi i OBSH: Bota në një fazë të re dhe të rrezikshme

Oraganizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëron se bota është futur në një fazë të re dhe të rrezikshme të koronavirusit. Në një deklaratë për mediat, Drejtori i...

Politikë 14:26 - 18 Qershor, 2020

Foto-“Kjo është e pafalshme”/ Ibsen Elezi denoncon masakrën dhe paralajmëron Ramën: Do t’i dalim për zot..

Ish-kreu i degës së PD-së në Kukës, Ibsen Elezi ka denoncuar një masakër mjedisore që po ndodh në Kukës, për të cilën bën përgjegjëse kompaninë koncesionare...

Politikë 10:55 - 18 Qershor, 2020

Basha bën paralajmërimin e fortë/ Asgjë nuk do të harrohet dhe nuk do falet

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon të zhvillojë takime me qytetarët dhe bizneset, për t’u njohur nga afër me problematikat e tyre. Gjatë një takimi...

deputeti i ps taulant balla, kreu i pd lulzim basha
Politikë 15:07 - 14 Maj, 2020

“Apeli nuk i dha pafajësi”/ Balla publikon të tjera detaje, paralajmërimi i fortë për Bashën

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit, e cila shpalli të pafajshëm kreun e PD-së, Lulzim Basha,...

Bota 19:54 - 13 Maj, 2020

Shifrat e frikshme/ Ky vend po kthehet në epiqendrën e Covid-19 në botë

Një mjek që trajton pacientët me Covid-19 në njësitë e kujdesit intensiv në São Paulo, Brazili , ka paralajmëruar se ky vend “me shumë gjasa është...

Politikë 19:37 - 8 Maj, 2020

Tenderat sekret në kohë pandemie në Shqipëri/ Rreziku që paralajmëron GRECO

Grupi i Shteteve të Këshillit të Evropës kundër Korrupsionit, i njohur ndryshe si GRECO ka publikuar një sërë udhëzimesh për vendet anëtare që synojnë parandalimin e...

Shëndeti 12:54 - 20 Prill, 2020

Zbutja e masave kufizuese/ Kreu i OBSH-së paralajmëron një vale të re të pandemisë së Covid-19

Ndërkohë që disa vende po planifikojnë zbutjen e masave kundër përhapjes së koronavirusit, një paralajmërim i fortë ka ardhur nga ana e kreut të Organizatës Botërore...

Politikë 14:10 - 1 Prill, 2020

Braçe paralajmëron të “fortët”/ Shkurtoni luksin dhe jo punëtorët, do paguani dëmshpërblim

Pavarësisht situatës së vështirë që po kalon vendi për shkak të koronavirusit, Zv kryeministri Erion Braçe ka bërë një paralajmërim të fortë për biznesin e madh....

Bota 09:26 - 28 Mars, 2020

Paralajmërimi i fortë i Europol/ Kriza nga Covid-19 favor për mashtruesit, ofertat për vaksina janë të falsifikuara

Frika nga virusi është një “model perfid biznesi” për mashtruesit, paralajmëron Autoriteti Policor i BE-së, Europol. Ofertat për vaksina janë të falsifikuara. Të falsifikuara dhe pa...

Dvorani kërkon rikthimin në KED/ Zbulohet shkresa për Vitore Tushën
Politikë 20:32 - 2 Mars, 2020

Fakti/ CNA.al e paralajmëroi dekretin që do firmoste presidenti Meta

Nëpërmjet një shënimi të publikuar dy ditë më parë në mesditë, CNA.al tregoi se çfarë po bënte presidenti Ilir Meta me paralajmërimet e tij për të...

Politikë 08:52 - 20 Shkurt, 2020

“Paralajmërimi i fundit për këtë bandë”/ Meta nuk ndalet, thellohen përplasjet me mazhorancën

Përplasjet në distancë mes presidentit Ilir Meta dhe mazhorancës socialiste, duket se vijojnë të thellohen. Ndërsa një ditë më parë, presidenti Meta paralajmëroi për mbajtjen e...

Kronika 19:51 - 7 Janar, 2020

Vrasja e gruas në Mallakastër/ Paralajmëron kunata: Do bëjmë vetëgjyqësi

Mallakastra u trondit, sot, nga gjetja e trupit të pajetë të Drita Salianjit, e cila ishte vrarë nga nipi i burrit dhe më pas ishte hedhur...

Politikë 22:37 - 24 Shtator, 2019

Kushti për të votuar Reformën zgjedhore/ Paralajmërimi i ashpër i deputetit Murrizi

Myslim Murrizi, zvendeskryetari i Parlamentit dhe përfaqësues i opozitës parlamentare ka folur me tone të ashpra nga studioja e emisionit “Repolitix”, ku ndër të tjera po...

Me shume postime