Connect with Us

All posts tagged "paralajmerim"

Aktualitet 21:28 - 24 Prill, 2017

Basha paralajmëron nga çadra/Kurrë s’do ketë zgjedhje pa opozitën!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i është bashkuar çadrës së protestës edhe këtë mbrëmje, pas tubimit masiv mesditën e sotme. Basha falënderoi të gjithë qytetarët,...

Aktualitet 13:37 - 17 Prill, 2017

Basha paralajmëron Ramën/Vëri gishtin kokës dhe falju Zotit se …!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur me tone të ashpra nga çadra e protestës. Basha paralajmëroi kryeministrin Edi Rama, t’i vërë gishtin kokës, se...

Aktualitet 19:30 - 24 Mars, 2017

Sergei Lavrov paralajmëron perëndimin për situatën në Maqedoni

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, paralajmëroi vendet perëndimore kundër destabilizimit të situatës politike në Maqedoni. Komentet e tij u bënë dy ditë pas vizitës në...

Aktualitet 14:42 - 16 Shkurt, 2017

Berisha paralajmëron Ramën/ Do japësh llogari për të zezat që ke bërë!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se do të japë llogari para shqiptarëve për të zezat që iu ka bërë këto vite qeverisje. Jashtë...

Shëndeti 19:45 - 11 Shkurt, 2017

Ja çfarë paralajmërojnë këto simptoma

1. Dhimbje koke apo muskujsh tregojnë për mangësi magnezi. Magnezi është i pranishëm tek lakra jeshile dhe bishtajoret. 2. Akne, puçra tregojnë për mungesë zinku. Ju...

Aktualitet 16:53 - 3 Dhjetor, 2016

Mësuesit paralajmërojnë bojkot/ Pezullojmë mësimin nëse nuk marrim pagën e 13-të

Federata e sindikatave të arsimit paralajmëron pezullim të procesit mësimor në ditët e fundit të dhjetorit nëse nuk do të marrin pagën e 13-të. “Një kërkesë...

Aktualitet 11:18 - 2 Tetor, 2016

Siguria ushqimore/ AKU paralajmëron bllokim të 73 bizneseve

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka paralajmëruar për bllokim të 73 bizneseve, si markete, furra buke dhe subjekte të qumështit dhe mishit. Në një njoftim të zyrës...

Aktualitet 17:44 - 7 Tetor, 2015

Ndeshja me Serbine, ambasada amerikane paralajmeron qytetaret e saj

Ambasada e SHBA në Tiranë informon qytetarët amerikanë që të tregohen të kujdesshëm  ditën e enjte kur skuadra kombëtare shqiptare e futbollit do të presë Serbinë...

Bota 14:27 - 6 Tetor, 2015

Presidenti i KE-se: 3 milione refugjate mund te vijne ne Europe

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka thënë se Turqia e ka paralajmëruar BE-në, se edhe miliona migrantë të tjerë mund të largohen nga lufta civile...

Kronika 19:00 - 21 Gusht, 2015

Paralajmërimi gjerman: Po rrezikoni liberalizimin e vizave

Ministri i Brendshëm gjerman Thomas de Maiziere ka deklaruar se lëvizja e lirë në zonën Shengen rrezikohet nga fluksi i lartë i azilkërkuesve. Deklaratat ai i...