Connect with Us

All posts tagged "paraburgim"

Bota 19:05 - 29 Maj, 2020

Vdekja e afrikano-amerikanit nën arrest/ Policët dalin kundër dhunës

Vrasje. Brutalitet. E dënueshme. E pambrojtur. Policia në mbarë vendin, me një gjuhë të qartë dhe të pashembullt, ka dënuar veprimet e policisë së Minneapolisit për...

Kronika 11:59 - 14 Prill, 2020

Dolën të bënin pazar/ Çifti nga Durrësi përfundon tre ditë në paraburgim

Një çift nga Durrësi ka përfunduar në polici pasi kishin dalë për të kryer pazarin. Sipas News24, bëhet fjalë për M.l Papajorgjin, 31 vjec dhe O....

Kronika 11:19 - 14 Prill, 2020

Arrestimi i vëllezërve Çala/ Shtyhet afati i paraburgimit për autorët e grabitjes në Rinas

Zgjatet afati i paraburgimit për nëntë të arrestuarit për ngjarjne 10 prillit në Rinas ku u vodhën 4.6 milionë euro. Vendimi i mor sot për shkak...

Lajme 19:35 - 3 Janar, 2020

U deportua nga Shqipëria/ Mësuesi “gylenist” lihet në paraburgim

Lihet në paraburgim Harun Çelik, mësuesi turk i cili u depërtua nga autoritetet shqiptare dy ditë më parë. Mësohet se, Gjykata e Turqisë ka vendosur të...

Lajme 21:39 - 11 Dhjetor, 2019

Trafikonin kokainë me vlerë 500 mijë paund/ 3 shqiptarët sulmojnë oficerët e huaj

Tre shtetas shqiptarë kanë sulmuar oficerët anglezë të Agjencisë Kombëtare kundër Krimit, pasi u kapën duke furnizuar kokainë me vlerë prej gjysmë milioni paundësh. Përveç lëndëve...

Aktualitet 15:54 - 11 Mars, 2019

Ndodhej në paraburgim/ Humb jetën në spitalin e burgut

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme  në spitalin e burgut në Tiranë. Një 70 vjeçar ka humbur jetën, bëhet fjalë për shtetasin Eleni...

Aktualitet 16:19 - 22 Janar, 2019

Humbi jetën në paraburgim/ Prokuroria pushon hetimet për Enea Ftoin

Ditën e sotme Prokuroria e Korçës ka ndaluar së hetuari çështjen e 27 vjeçarit Enea Ftoi i cili humbi jetën në ambientet e paraburgimit në qytetin...

selia e partise demokratike
Aktualitet 17:07 - 17 Maj, 2018

Vdekja e 27-vjeçarit në paraburgim/ PD thirrje për revoltë: Ja pse u vra i riu

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas ngjarjes në Korçë ku një 27-vjeçar i cili ndodhej në paraburgim, humbi jetën. Me anë të një postimi në rrjetet...

Aktualitet 20:01 - 1 Mars, 2018

Si futen në burgun e Durrësit telefona me 500 euro?

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka vijuar me publikimin e denoncimeve të mbërritura në adresë të tij. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar...

Aktualitet 14:19 - 22 Nentor, 2016

Vdekja e Astrit Deharit/ Pezullohet Drejtori i Burgut në Prizren

Inspektorati i Ministrisë së Drejtësisë ka kërkuar masa disiplinore për punonjësit e Qendrës së Paraburgimit në Prizren, aty ku edhe vdiq aktivisti i “Vetëvendosjes”, Astrit Dehari....

Uncategorized 13:48 - 25 Shkurt, 2015

Drejtoria e Burgjeve pranon problemet e sistemit

Drejtori i Drejtorisë së Burgjeve, Artur Zoto, ka deklaruar gjatë një deklarate për shtyp se sistemi i burgjeve në vendin tonë ka probleme të shumta. Ai...