Connect with Us

All posts tagged "para"

Politikë 18:57 - 7 Gusht, 2020

“Para ka, po ndahen me oligarkët”/ Teliti e thotë hapur: Inceneratori mori dje 890 mijë euro

“Para ka, por ndahen me miqtë e me oligarkët”. Kështu deklaron ish-deputeti i Partisë Demokratike Dorjan Teliti, i cili zbulon se Inceneratori i Tiranës ka marrë...

Life Style 11:37 - 3 Gusht, 2020

Pirja e ujit para ushqimit/ Çfarë funksioni ka në organizëm

Uji është thelbësor për shëndetin e trupit tonë, ai kryen shumë funksione, për shembull, ndihmon në pastrimin e gjakut, lejon që veshkat të punojnë më pak,...

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi mujor, 01-31 Gusht
Horoskopi 12:07 - 31 Korrik, 2020

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi mujor, 01-31 Gusht

Dashi Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Dashit, në gusht do të mërziteni nga veprimet dhe fjalët e njerëzve që kanë idenë e tyre të...

Life Style 11:45 - 31 Korrik, 2020

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Songyl mëson se Kader i ka dhënë paratë Banusë

Songyl i qëndron pranë Lalinit në një moment të vështirë. Banu nis me teka teksa qëndron në shtëpinë e Mesudes. Xhemre e ka të vështirë të...

“Me paratë e muzikës mbaj familjen”/ Anxhela Peristeri kundër masave për mbylljen e klubeve të natës
Showbizz 13:14 - 23 Korrik, 2020

“Me paratë e muzikës mbaj familjen”/ Anxhela Peristeri kundër masave për mbylljen e klubeve të natës

Këngëtarja e njohur shqiptare, Anxhela Peristeri ashtu si shumë artistë të tjerë është shprehur se është kundër masave të fundit të marra nga qeveria për mbylljen...

Zhupa denoncon shpërdorimin e parave/ “Veliaj shkatërron dhe ribën fasadën e ministrisë së Drejtësisë”
Politikë 17:36 - 19 Korrik, 2020

Zhupa denoncon shpërdorimin e parave/ “Veliaj shkatërron dhe ribën fasadën e ministrisë së Drejtësisë”

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka bërë një tjetër denoncim për kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj. Zhupa deklaron se Veliaj ka zgjedhur të shpërdorojë paratë duke...

Këto shenja duhet të kenë kujdes me financat/ Ja si do të jenë marrëdhëniet tuaja me paratë javën e ardhshme
Horoskopi 12:45 - 18 Korrik, 2020

Parashikimi i yjeve për financat/ Si do të jetë java e ardhshme për secilën shenjë

Dashi Kjo javë do të dhurojë shumë kënaqësi me përfitime materiale ose financiare. Kjo mund të ndodhë falë të afërmve tuaj, përmes burimeve të ndryshme të...

Kejvina Kthella e thotë troç: Më kanë ofruar para në këmbim të seksit
Showbizz 11:49 - 5 Korrik, 2020

Kejvina Kthella e thotë troç: “Më kanë ofruar para në këmbim të seksit”

Kejvina Kthella është një nga modelet më të komentuara dhe së fundi është kthyer në qendër të vëmendjes në mediat rozë. Në një lidhje direkte në...

Horoskopi javor, nga 13 korrik deri në 19 korrik 2020
Horoskopi 11:40 - 4 Korrik, 2020

Horoskopi javor për financat/ Si do të jenë marrëdhëniet tuaja me paratë për ditët në vazhdim

Dashi  Çështjet tuaja financiare këtë javë do të jenë të zhvilluara mirë, veçanërisht nëse ato lidhen me njerëz të lindur nënshenjat e tokës ose me shenja...

Kronika 11:11 - 4 Korrik, 2020

Sekuestrohen 31400 euro të padeklaruara në Rinas/ Procedohen penalisht 2 persona

Shërbimet e Policisë Kufitare të Rinasit, si rezultat i shtimit të kontrolleve, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë evidentuar dhe goditur dy raste...

1.18 miliardë euro për aksin Milot-Fier/ Balluku: Do bëhet me paratë e privatit
Politikë 22:42 - 2 Korrik, 2020

1.18 miliardë euro për aksin Milot-Fier/ Balluku: Do bëhet me paratë e privatit

Ditën e djeshme u hap gara për tenderin e rrugës Milot –Fier, për të cilin CNA.al denoncoi se fituesin e ka të paracaktuar dhe është një...

Iu gjetën 35 mijë paund në ‘Porsche-in’ luksoz/ Shoqërohet në polici i riu
Kronika 22:48 - 29 Qershor, 2020

Iu gjetën 35 mijë paund në ‘Porsche-in’ luksoz/ Shoqërohet në polici i riu

Një  i ri  është ndaluar mbrëmjen e sotmë në qytetin e Elbasanit pasi gjatë një kontrolli rutinë iu gjetën në makinën e tij tip “Porsche” një...

Kronika 10:22 - 28 Qershor, 2020

Trasportonin klandestinë në këmbim të parave/ Arrestohen 5 persona në Korçë

Policia e Korçës ka vënë në pranga 5 persona, procedoi në gjendje të lirë një person dhe një tjetër e shpalli në kërkim, në sajë të...

Ekzekutimi i Hekuran Billës/ Ish e dashura e pranon: Pritën ndaj Billës e kam bërë për para
Kronika 16:00 - 26 Qershor, 2020

Ekzekutimi i Hekuran Billës/ E dashura e pranon: Pritën ndaj Billës e kam bërë për para

Zbardhet dëshmia e 26-vjeçares Adjola Lakra, e cila dyshohet si bashkëpunëtore në vrasjen e Hekuran Billa. Mësohet se ajo ka thënë se takohej me Billën prej...

Showbizz 15:51 - 24 Qershor, 2020

“Paratë nuk i zëvendësojnë dot”/ Gashi zbulon “pengun” e madh që e mundon prej kohësh

Reperi me origjinë shqiptare Gashi është një nga personazhet i cili po korr suksese të njëpasnjëshme në karrierën e tij muzikore. Duke qenë shumë i përkushtuar...

Life Style 09:26 - 24 Qershor, 2020

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Meral bie në depresion, Selin i ofron para Banusë

Neriman ruan Meralin me frikën se mund t’i bëjë diçka vetes. Nazan i qëndron pranë Meralit në ditën e saj më të keqe. Xhemre sërish i...

“Boll e ndihmuam Shqipërinë”/ Eurodeputeti gjerman: Mos dërgoni më para, mbyllini negociatat
Politikë 19:22 - 22 Qershor, 2020

“Boll e ndihmuam Shqipërinë”/ Eurodeputeti gjerman: Mos dërgoni më para, mbyllini negociatat

Mbledhja e sotme e Parlamentit Europian ku po diskutohet për hapjen e negociatave të Shqipërisë është shoqëruar me kritika të forta ndaj qeverisë. Të shumtë kanë...

Kronika 22:04 - 13 Qershor, 2020

Video-Dalin pamjet e operacionit/ Si u sekuestruan rreth 500 mijë eurot në portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka publikuar pamjet e superoperacionit në portin e Durësit, ku u sekuestuan rreth 500 mijë euro. Blutë njoftojnë se më konkretisht janë sekuestruar...

Politikë 18:51 - 13 Qershor, 2020

Frangaj: Është marrëzi të mos japësh pagat e punonjësve të tu kur lekët i ke në bankë

Ka 13 ditë që punonjësit e Digitalb nuk marrin pagat e muajt maj. Kjo është bërë publike prej dy ditësh në media. Sot një portal ka...

Këto shenja horoskopi janë të destinuara për të notuar në para
Horoskopi 11:17 - 13 Qershor, 2020

Financat sipas parashikimit të horoskopit/ Si do të jetë java e ardhshme për ju

Dashi Kjo do të jetë një javë e mbarë për dashuri.Familjarët e kësaj shenje të zodiakut do të jenë në gjendje të arrijnë dhe ruajnë mirëkuptimin...

Politikë 22:53 - 10 Qershor, 2020

Paralajmëron Arian Çani/ “Do ketë pazare të mëdha, pokeri filloi”

Gazetari i njohur Arian Çani ka bërë paralajmërime të forta, teksa po fliste për situatën politike dhe marëveshjen për Reformën zgjedhore. Çani e cilësoi si biznes...

Politikë 22:30 - 10 Qershor, 2020

“Rama e nget makinën pa duar, ka marrë timonin”/ Arian Çani: Ky vit do të jetë vit i mbushur me para

Gazetari Arian Çani tha se kryeministri Edi Rama po e mban timonin me një fuqi më të madhe se atëherë kur e mori. Çani deklaroi se...

Life Style 13:51 - 10 Qershor, 2020

Mos kurseni/ 10 gjërat për të cilat nuk duhet t’i numëroni paratë

Nuk ka asgjë më të rëndësishme sesa të respektosh veten. Sa shpesh i injorojmë interesat dhe nevojat tona dhe blejmë diçka që burrat tanë, fëmijët, macet...