Connect with Us

All posts tagged "para false"

Kronika 14:44 - 22 Janar, 2020

Përdornin para false për blerje/ Arrestohen 2 mashtruesit në Tiranë

Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, në kuadër të operacionit policor të koduar “Euro 2020”, arrestoi...

Aktualitet 20:58 - 14 Dhjetor, 2017

Tentoi të furnizonte makinën me euro false/ Arrestohet 22-vjeçari

Policia e Sarandës, ka arrestuar në flagrancë një 22-vjeçar, i cili ka tentuar të paguajë karburantin me 100 euro të dyshuara si të falsifikuara. Pas konstatimit...

Aktualitet 19:58 - 10 Mars, 2017

Udhëtonte me 2 milionë euro false/Kapet shqiptari në Kosovë

Dy persona janë ndaluar nga Policia e Kosovës, pasi akuzohen për falsifikimin e parave. Në pranga kanë rënë një shtetas shqiptar 55 vjeç dhe një kamerunas...

Kronika 09:08 - 23 Korrik, 2015

Vlorë/ Policia sekuestron 3040 euro të falsifikuara, pranga autorit

Pas  hetimit një mujor, policia e Vlorës ka  sekuestuar 3040 euro të falsifikuara. Mësohet se në pranga ka rënë poseduesi i tyre , Nanx Nanxa. Policia...