Connect with Us

All posts tagged "Paolo Borselino"

Blog 08:29 - 22 Janar, 2020

Tomazo Busheta, mafiozi i parë që shkeli Kodin e Heshtjes, dhe çoi në burg qindra anëtarë të Cosa Nostra-s 

Ju mund të mos keni dëgjuar kurrë për Tomazo Bushetën. Por mbi 400 anëtarë të mafias italiane, me siguri që do të donin të mos e...

Politikë 10:55 - 16 Shtator, 2019

LSI jep alarmin/ Shqipëria në koma politike, antishteti sundon qytetarët

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka risjellë sot në vëmendje një shprehje të ish-prokurorit të antimafias italiane, Paolo Borsellino. Në një postim në...