Connect with Us

All posts tagged "Pano Soko"

Tenderi për tunelin e Llogarasë/ Soko: Qeveria jep koncesione në kohë pandemia, i ka lënë shqiptarët pa bukë
Aktualitet 09:26 - 13 Dhjetor, 2020

Tenderi për tunelin e Llogarasë/ Soko: Qeveria jep koncesione në kohë pandemia, i ka lënë shqiptarët pa bukë

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku ka zgjedhur pikërisht momentin kur në Tiranë protestohet, për të prezantuar hapjen e garës ndërkombëtare për ndërtimin e tunelit të Llogarasë....

Tenderi për tunelin e Llogarasë/ Soko: Qeveria jep koncesione në kohë pandemia, i ka lënë shqiptarët pa bukë
Aktualitet 22:40 - 26 Nentor, 2020

“Po flet si injorant”/ Debat i ashpër për rindërtimin mes Sokos dhe Shkrelit

Një debat i ashpër u zhvillua mes Pano Sokos dhe Artan Shkrelit teksa po diskutonin për rindërtimin. Debati në ‘Open’ nisi kur Soko tha me ironi...

Nisma “Thurje” largon Rudina Hajdarin/ Pano Soko: Nuk do të kthehemi në parti politike
Politikë 10:50 - 6 Tetor, 2020

Nisma “Thurje” largon Rudina Hajdarin/ Pano Soko: Nuk do të kthehemi në parti politike

Aktivisti i Nismës “Thurje”, Pano Soko tha se Nisma ‘Thurje’ nuk do të kthehet në parti politike. Ai përjashtoi mundësinë e bashkëpunimit me deputeten Rudina Hajdari,...

Besjan PEsha, Pano Soko, Endri Shabani
Lajme 15:54 - 28 Janar, 2020

Zbulohet skandali i radhës/ “Nisma Thurje” vjedh programin e Lëvizjes SHqipON

Organizatës politike “Nisma Thurje” e themeluar nga Besian Pesha, një “Mjafti-st”, vegël e LSI-së dhe hajdut i dënuar edhe në gjykatë, i është zbuluar skandali i...

Besjan PEsha, Pano Soko, Endri Shabani
Opinione 11:31 - 27 Janar, 2020

Sqarim i editorit pse reaguam dhe po flasim ndaj nismës “Thurje”

City News Albania (cna.al), një agjensi lajmesh prej gati 6 vitesh në treg, prej disa ditësh ka sjellë një seri materialesh lidhur me nismën “Thurje”, një...

Tenderi për tunelin e Llogarasë/ Soko: Qeveria jep koncesione në kohë pandemia, i ka lënë shqiptarët pa bukë
Politikë 23:09 - 17 Janar, 2020

Reforma Zgjedhore/ Pano Soko: Kur dy palët e mëdha ulen bashkë, ka gjithmonë pazare

“Kur dy palët e mëdha ulen në tryezë ka gjithmonë pazare”. Kështu u shpreh përfaqësuesi i “Nismës Thurje”, Pano Soko i ftuar në emisionin “Kapital”, duke...

Politikë 21:48 - 14 Janar, 2020

U ul në tryezë me Gjiknurin dhe Hajdarin/ Pano i përvishet Bylykbashit: Po bëni pazare

Një debat ka ndodhur mbrëmjen e sotme mes Sokol Panos të Nismës Thurje dhe ish-deputetit të PD-së Oerd Bylykbashit, i cili u ul sot në tryezë...

Kronika 09:55 - 2 Dhjetor, 2019

Tragjedia e 26 nëntorit/ Eksperti i ekonomisë “zbulon vrasësit” e 51 personave

Eksperti i Ekonomisë, Pano Soko ka bërë një koment në lidhje me ngjarjen tragjike të 26 nëntorit, ku 51 persona humbën jetën pas tërmetit me magnitudë...

Politikë 09:21 - 25 Nentor, 2019

Eksperti i Ekonomisë “hedh poshtë” paketën e Ramës/ Faktet që e “vënë me shpatulla pas muri”

Eksperti i Ekonomisë, Pano Soko ka reaguar në lidhje me të ashtuquajturën paketë Anti-KÇK që pritet të prezantojë sot kryeministri Edi Rama. Në një postim në rrjetet...