Connect with Us

All posts tagged "panik"

Aktualitet 22:45 - 27 Tetor, 2018

Të shtëna me armë në Amerikë/ Katër persona humbin jetën

Një sulm me armë zjarri është regjistruar  në Pittsburgh të Pensilvanisë në Amerikë. Deri më tani mediat amerikane raportojnë për 4 viktima. Mësohet se një person...

Aktualitet 17:16 - 24 Tetor, 2018

Çfarë po ndodh në Amerikë/Alarm për katër bomba në pak orë

Gjatë ditës së sotme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës  janë vendosur katër bomba. Mediat amerikane raportojnë se të katërta bombat janë vendosur në qytetin e...

Aktualitet 16:02 - 24 Tetor, 2018

Amerika nuk gjen paqe/ Gjendet një tjetër bombë

Shërbimi Sekret i SHBA-së ka njoftuar se pas bombës që është gjetur në shtëpinë e ish-presidentit Bill Clinton, një bombë tjetër është gjetur në shtëpinë e...

Aktualitet 15:41 - 24 Tetor, 2018

Amerika në panik/ Vendoset bombë në shtëpinë e ish-presidentit

Një pako bombë është vendosur në shtëpinë e ish-presidentit amerikan Bill Clinton dhe gruas së tij Hilary Clinton në New York. Deri më tani nuk ka...

Aktualitet 16:46 - 16 Tetor, 2018

Panik në Australi/ Jeta e 1.5 milionë njerëzve është në rrezik

Australia është në panik, pasi ekspertët kanë dhënë alarmin se qyteti i Sidnejit shumë shpejt do të godite nga një cunami shumë i rrezikshëm. Mediat australiane...

Aktualitet 14:45 - 14 Tetor, 2018

Panik në Portugali/ Uragani “Leslie” përpin çdo gjë

Në Portugali është ngritur alarmi, pasi pritet që uragani Leslie të godasë këtë shtet. Mësohet se qyteti i parë i goditur ka qenë Fugueira da Foz,...

Aktualitet 14:27 - 9 Tetor, 2018

Në panik Salianji/ Shpërthen ndaj gazetares

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji gjatë një interviste për çështjen “Babale” në rubrikën “Opinion” në News 24 ka debatuar ashpër me gazetaren Ola Bruko. Salinjani...

Aktualitet 17:08 - 23 Shtator, 2018

Fotot- Të shtëna me armë zjarri në sheshin “Nënë Tereza”/ Qytetarët në panik

Disa të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pak më parë tek sheshi “Nën Tereza”. Burime për CNA.al bëjnë me dije se nga të shtënat qytetarët...

Aktualitet 09:01 - 10 Shtator, 2018

Lëkundet Elbasani/ Tërmeti shkakton panik te qytetarët

Qyteti i Elbasanit është lëkundur mbrëmjen e djeshme nga një tërmet me magnitudë 2 ballë dhe pasdite me 3.3 ballë të shkallës rihter. Lëkundjet u ndjenë...

Aktualitet 09:14 - 22 Gusht, 2018

Politika dhe drejtësia në panik/ SHBA merr situatën në dorë

Edhe pse Reforma në Drejtësi po zvarritet, ngritja e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion dhe Byrosë Kombëtare të Hetimit do të jetë e mundur së shpejti. SPAK...

Aktualitet 08:36 - 16 Gusht, 2018

Ndërkombëtarët përgatiten për goditje të bujshme/ Politikanët në panik

Ndërkombëtarët kanë nisur përgatitjet për arrestime në nivele të larta. Bashkimi Europian ka kërkuar të ngrihet SPAK dhe të ketë arrestime pushtetarësh. Por teksa prokuroria deri...

Aktualitet 21:01 - 11 Gusht, 2018

Autobuzi merr flakë në ecje/ Udhëtarët në panik

Një incident është regjistruar në “Rrugën e Kombit”, pasi një autobus ushëtarësh është pëfshirë nga flakët, duke shkaktuar panik mes tyre. Sikurse raportohet nga flakët që...

Aktualitet 12:06 - 9 Gusht, 2018

Tërmet, tmerr dhe panik në Lombok

Ishulli indonezian, Lombok është goditur nga një tjetër tërmet i fuqishëm, ndërsa ende nuk e ka marrë veten nga pasojat e dridhjeve të së dielës. Instituti...

Aktualitet 15:56 - 5 Gusht, 2018

Te Juventusi në panik për fanellat e Ronaldos/ Arsyeja është epike

Që Juventusi do të kishte sukses me shitjen e fanellave të Cristiano Ronaldo pritej, por që të mbaronin kaq shpejtë jo. Aq sa në dyqan nuk...

Aktualitet 13:51 - 15 Korrik, 2018

Foto- Panik në Gjirin e Lalzit/ Misërpjekësit i shpërthen bombula e gazit

Një misërpjekësi në plazhin e Gjirit të Lalzit i ka shpërthyer bombula e gazit duke përhapur panik tek turistët. Burime për CNA.al bëjnë me dije se...

Aktualitet 10:10 - 13 Korrik, 2018

Opozita në panik për rrjedhje votash/ Zbardhet plani për të bojkotuar votimin e ligjit për KLD

Opozita duket se po mendon që të bojkotojë edhe punimet e seancës së ardhshme parlamentare. Pas deklaratave të kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla...

Aktualitet 18:00 - 12 Qershor, 2018

Frikë dhe panik në Paris/ Një i armatosur merr peng disa persona

Një ngjarje e rëdnë raportohet të ketë ndodhur në Paris, ku një njeri i armatosur ka marë peng disa persona. Sipas raportimeve ndërkombëtare, mësohet se pengjet...

Aktualitet 11:04 - 12 Maj, 2018

Panik në rrugë/ Flakët mbulojnë makinën gjatë ecjes

Një makinë është përfshirë nga flakët në ecje, gjë e cila ka sjellë djegien totale të saj. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Sauk-rrethrrotullimi...

Aktualitet 19:20 - 2 Maj, 2018

Rrëzohet avioni ushtarak/ Panik mes njerzëve (video)

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Savannah, të Gjeorgjisë, ku një avion ushtarak është rrëzuar. Ende nuk dihen shkaqet dhe rrethanat e ngjarjes, por sikurse...

Aktualitet 17:57 - 26 Prill, 2018

Skandali – Basha ka frikë se nuk mbush dot sallën/ Në kuvend kush të mundet

Lulzim Basha ka thirrur mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike, mbledhje e cila do të mbahet më 29 Prill, ditën e dielë dhe do të...

kreu i PD lulzim basha
Kryesore 15:22 - 27 Mars, 2018

Basha në panik/ Pse zgjodhi dje të fliste për bashkim? 

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një takim të zhvilluar dje me të persekutuarit politik ka bërë thirrje për bashkimin e PD-së, ndërsa ka shfaqur...

Aktualitet 21:02 - 4 Shkurt, 2018

VIDEO/ Pas përmbytjeve, banorët e jugut të vendit në panik nga gjarpërinjtë

Nuk kanë fund telashet për banorët e zonës së përmbytur pranë “Urës së Mifolit”. Pas përmbytjeve që kanë pushtuar zonën, tashmë banorët po përballen me një...

Aktualitet 10:53 - 22 Dhjetor, 2017

Panik në Prokurorinë e Përgjithshme/ Njerëzit e Llallës gati të dorëhiqen

Pas emërimit të Arta Markut Kryeprokurore e Përgjithshme e përkohshme, në organin qendror të akuzës ka nisur paniku, teksa të pasigurt janë edhe prokurorët e komanduar...