Connect with Us

All posts tagged "panik"

Sociale 12:00 - 28 Prill, 2020

Rikthimi i lëkundjeve të tërmetit/ Bozdo: Jemi ende në fazën e pasgoditjeve

Inxhinierja Luljeta Bozdo thotë se nuk ka vend për panik pas lëkundjeve të tërmetit mbrëmjen e djeshme. Bozdo thekson se jemi ende në fazën e pagoditjeve...

Politikë 19:59 - 25 Prill, 2020

“Ramës i është shqetësuar menderja për taksitë”/ Berisha: Hidhni poshtë me neveri terrorin

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor bëri sot me dije se nga e hëna do të nisin shërbimet taksi, ndërsa publikoi edhe masat që...

Politikë 22:16 - 20 Prill, 2020

A i trembet koronavirusit?/ Berisha: Vazhdoj aktivitetin jashtë çdo paniku

Ish-kryeministri Sali Berisha ka treguar mbrëmjen e sotme se gjendja e tij shëndetësore është shumë e mirë. Teksa u pyet në një lidhje me Syri Tv,...

Shëndeti 19:38 - 11 Prill, 2020

“Është neglizhuar mjeku i familjes/ Gëzim Xhepa: Duhet të ishte në frontin e parë të luftës

Mjeku Gëzim Xhepa ka kritikuar qeverinë për rolin mjekut të familjes gjatë kësaj situate pandemie. Xhepa tha se mjeku nuk e njeh pacienntin dhe familjen dhe...

Shëndeti 19:12 - 11 Prill, 2020

“Ka ardhur koha që fjalën ta marrin epidemiologët”/ Mjeku Xhepa: Media ka krijuar panik

Mjeku i njohur Gëzim Xhepa ka kritikuar mediat për informacionet që kanë trajtuar gjatë kësaj situate në vendin tonë. Mjeku tha se paniku i krijuar te...

Politikë 20:32 - 9 Prill, 2020

“Shqipërinë e fali pandemia, po e merr në qafë paniku”/ Mjeku kërkon lehtësim masash për COVID 19

Profesori dhe mjeku Gëzim Xhepa i drejtohet e Komitetit Teknik të COVID 19 që t’i propozojnë kryeministrit masa të reja lehtësuese për lëvizjen në Shqipëri. Sipas...

Shëndeti 23:06 - 3 Prill, 2020

“Koronavirusi ka panikun aleatin më të ngushtë”/ Pipero këshillon qytetarët

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero thotë se koronavirusi ka aleatin më të ngushtë, panikun. Pipero i bën thirrje qytetarëve të mos panikosen por të qendrojnë në shtëpi...

Lajme 22:57 - 26 Mars, 2020

Berisha flet për pasojat e rënda të stresit dhe panikut/ Apeli i fortë për qytetarët

Ish kryeministri Sali Berisha ka ashpërsuar tonet lidhur me ndjelljen e panikut nga ana e kryeministrit Edi Rama përsa i përket masave ndaj koronavirusit. Berisha bën...

habit ndoka
Lajme 16:14 - 21 Mars, 2020

“Koha për mend, jo për urdhëra lufte”/ Ndoka këshillon Ramën: Mos krijo panik e stres

Kreu i PDK, Nard Ndoka i ka bërë thirrje kryminitrit Edi Rama të mos krijojë oaik dhe stress tek njerëzit por të reagojë pozitivisht. Ndoka ka...

Lajme 23:34 - 14 Mars, 2020

Biznesmeni apel të fortë qytetarëve/ “Mos lejoni panikun e stimuluar nga politika t’ju shkatërojë jetën”

Biznesmeni shqiptar në industrinë e transportit detar Aleksandër Kalivopulli ka bërë një apel të fortë lidhur me koronavirusin e ri që ka marrë mijëra jetë njerëzish....

Bota 18:24 - 13 Mars, 2020

Italia në panik/ Shkon në 1266 numri i viktimave, 250 më shumë se dje

Vazhdon të thellohet bilanci i viktimavë në Itali sipasojë e virusit vdekjeprurës. Sipas “Corriere della Sera” numri i viktimave ka shkuar në 1266, pra 250 viktima...

Politikë 17:37 - 25 Shkurt, 2020

“Nuk ka vend për panik!”/ Rama këshillon qytetarët:  Shmangni sa më shumë telebroçkullat

“Nuk ka vend për panik!” Kjo është thirrja e kryeministrin Edi Rama lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi. Rama ka publikuar një video me 10...

Lajme 12:08 - 24 Shkurt, 2020

Alarmi për koronavirusin/ Mjeku i Infektivit: S’ka vend për panik, gripi stinor më i rrezikshëm

Mjeku Pëllumb Pipero, nga reparti i Infektivit në QSUT, shprehet se nuk duhet të ketë panik te qytetarët për koronavirusin, pasi ai është aleat me virusin...

Lajme 19:43 - 23 Shkurt, 2020

Ngriti alarmin për përhapjen e koronavirusit në Shqipëri/ Reagon vajza e audiomesazhit që “çmendi” rrjetin

Gjatë ditës së sotme ka qarkulluar në rrjet nje audio mesazh i një vajze e cila tregonte se në Shqipëri ka mbi 12 raste me koronavirus....

Bota 17:49 - 18 Shkurt, 2020

Rikthehen tërmetet në Turqi/ Lëkundje të forta shkundin vendin

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.0 të shkallës rihter është regjistruar vetëm pak minuta më parë në Turqi. Lajmi bëhet i ditur nga Qendra Evropiane...

Kronika 16:01 - 5 Janar, 2020

Tirana në kaos/ Stuhia e erës rrëzon disa pemë, panik tek banorët

Një stuhi e fuqishme ere ka përfshirë kryeqytetin pasditen e sotme. Sipasojë e erës së fortë disa peme janë rrëzuar, duke bllokuar rrugë e trotuare. Pas...

Sociale 17:51 - 19 Dhjetor, 2019

Tërmeti me epiqendër në Vorë/ Kryebashkiaku në detyrë: Rrugët plot me njerëz, nuk ka dëme

Kryebashkiaku në detyrë i Vorës, Genti Picari ka reaguar pas tërmetit që lëkundi pak minuta Tiranën dhe zonat përreth. Tërmeti me epiqendër në Vorë, krijoi panik...

Politikë 18:52 - 11 Dhjetor, 2019

“PS protestonte me maska për lirinë e fjalës”/Manjani: 10 vite më vonë rrasin brenda ata që guxojnë të mendojnë

Ish Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka bërë publik një krahasim midis sjelljes së Partisë Socialiste para 10 vitesh në raport me fjalën e lirë dhe...

Politikë 11:49 - 1 Dhjetor, 2019

“Ju të terrenit jeni heronj”/ Rama i hakërrehet “shefave”: I luajtën mendsh njerëzit

Kryeministri Rama ndodhet sot në në Durrës, qyteti i cili u trondit më së shumti nga tërmeti i 26 nëntorit. Në një prononcim për mediat, Rama...

Kronika 09:41 - 29 Nentor, 2019

Përhapi informacion të rremë që ngjalli panik/ Arrestohet 25 vjeçarja në Durrës

Strukturat e specializuara të Policisë së Shtetit në vijim të masave të marra për parandalimin dhe ndëshkimin ligjor të atyre personave, të cilët nëpërmjet njoftimeve të...

Sociale 08:39 - 23 Shtator, 2019

Foto-Panik nga lëkundjet e tërmetit/ Si e kaluan natën qytetarët e Tiranës

Mbrëmjen e djeshme një “Fake News” u përhap nga disa media, duke alarmuar qytetarët se një tërmet prej 6 ballësh pritet të godasë Shqipërinë. Lajmi ka...

Sociale 10:16 - 22 Shtator, 2019

“Frikë dhe panik nga tërmetet”/ VOA: Ç’ndodhi në mbledhjen e qeverisë

Shqipëria u godit në mesnatë nga një tjetër tërmet i fortë, ndonëse me intensitet pak më të ulët se ai i pasdites të së shtunës. Sipas...

Politikë 21:38 - 13 Shtator, 2019

Meta në panik / I  tmerruar nga hetimet e SPAK-ut

Presidenti Ilir Meta ka duartrokitur ardhjen e Komisionit të Venecias në Shqipëri në lidhje me shkeljen e pretenduar të Kushtetutës prej tij. I ngacmuar nga gazetari...