Connect with Us

All posts tagged "pampuri"

Politikë 13:00 - 16 Janar, 2020

Pas lëvizjeve të fundit/ Zbulohet qeveria hije e Lulzim Bashës

Kryetari i Republikës së re Lulzim Basha së fundi ka “ndezur” militantët, me shpresën se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Por ndërkohë që...

Politikë 13:49 - 28 Dhjetor, 2019

Korrupsioni qeveritar nuk kursen asnjë/ Si diskriminohen personat me aftësi të kufizuar

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të qeverisë. Sipas ish-deputetes Pampuri, në festat e fundvitit dora e qeverisë...

Politikë 10:41 - 22 Dhjetor, 2019

A munden me e fal shqiptarët për atë ç’ka bëri?/ Ish deputetja kërkon që Rama të shpallet “non grata”

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri , ka kritikuar ashpër sulmet e kryeministrit shqiptarë, Edi Rama, ndaj liderve të Kosovës dhe qëndrimihn që mbajti për...

Politikë 09:28 - 3 Dhjetor, 2019

Manastirliu i përgjigjet ish-deputetes/ Po mashtron qytetarët me foto “fake” nga tërmeti

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka reaguar pasi ish- deputetja demokrate, Oriola Pampuri nëpërmjet fotove të publikuara në rrjetet sociale pretendon se qendra spitalore Universitare, QSUT...

Politikë 23:08 - 30 Nentor, 2019

“Mjaft i përdore fëmijët!”/ Ish deputetja thirrje Ramës: Kanë nevojë për psikolog, jo fotograf

“Ndal abuzimit me femijet Edi Rama!”, kështu është shprehur në rrjetet sociale  ish-deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri, ndërsa akuzon kreun e qeverisë për përdorimin e...

Politikë 11:23 - 12 Nentor, 2019

Pampuri shpalli të vdekur një nga banorët e Astirit/ Vokshi “justifikon” kolegen

Ish deputetja Albana Vokshi ka komentuar deklaratën e koleges së saj Oriola Pampuri e cila tha me herët se një nga banorët e Unazës ka ndërruar...

Politikë 14:39 - 17 Tetor, 2019

Skandali-Rama jep 20 milionë euro në vit për inceneratorët korruptivë/ Asnjë lek për pensionistët

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me raportin e Bankës së Shqipërisë, ku thuhet se 19% e familjeve shqiptare ushqehen me listë. Në një deklaratë për...

Politikë 19:20 - 12 Tetor, 2019

Nuk shkohet në BE me drogë dhe krim/ Shpërthen Oriola Pampuri

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri e ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora  është shprehur se problemi i vërtetë për moshapjen e negociatave...

Politikë 11:12 - 21 Shtator, 2019

Erion Veliaj nuk heq dorë nga mashtrimi/ Ja si po rrezikon jetën e qytetarëve

Partia Demokratike ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Ish-deputetja e PD-së, Oriola Pampuri, në një deklaratë për mediat...

Politikë 10:18 - 11 Shtator, 2019

Rama dhe Veliaj show me librat falas/ Si po tallen me prindërit

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri ka akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakune  Tiranës, Erion Veliaj se po bëjnë shoë propagande me librat “falas”, ndërsa prindërit...

Politikë 11:30 - 5 Shtator, 2019

Tekstet shkollore falas?/ Zbulohet skema e mashtrimit e qeverisë

Partia Demokratike ka akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe qeverinë socialiste, se po mashtron qytetarët në lidhje me skemën e dhënies së librave falas. Në një deklaratë...

Politikë 14:29 - 26 Gusht, 2019

Zbulohen emrat/ Kush janë “sheikët” e PS-së që rrjepin shqiptarët

Partia Demokratike ka reaguar sërish sot në lidhje me rastin e publikuar në media, për shpenzimet e luksit të ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj. Në një...

Politikë 10:15 - 26 Korrik, 2019

Përplasjet tek Prefektura e Tiranës/ PD: Qeveria po u grabit dyqanet pronarëve të ligjshëm

Pas përplasjeve që kanë ndodhur sot te Prefektura e Tiranës, ku u mbyllën disa dyqane, ka ardhur edhe reagimi i parë nga selia blu. Ish-deputetja e...

Aktualitet 12:20 - 23 Korrik, 2019

KE pohon varfërinë në Shqipëri/ PD zbardh planin për rritjen e ekonomisë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri është shprehur sot se treguesit më të qartë të qeverisë së Edi Ramës janë dy: rritja e abuzimit me pasuritë...

Aktualitet 12:54 - 12 Dhjetor, 2018

Pse nuk flasin avokatët e krimit të Ramës, për universitetin?!

Në vitin 2015 Reforma e Arsimit të lartë, pas një kontrolli që bëri Ministria e Arsimit në universitetet private duke mbyllur edhe disa prej tyre, sollën...

Aktualitet 20:05 - 22 Nentor, 2018

Pampuri tregon çfarë do të bëjë opozita në ditët në vijim

Orjola Pampuri ishte sot në KafeIn. Në intervistën me Flavion ajo foli për marrëdhënien e kushtëzuar me Kuvendin. Sipas saj PD do futet në zgjedhje por...

Aktualitet 12:07 - 16 Nentor, 2018

“Nuk ka shpëtim”/ Vangjush Dakos i tunden prangat?

Partia Demokratike vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako. Në një deklaratë për mediat, deputetja e PD, Orjola Pampuri...

Aktualitet 13:51 - 17 Tetor, 2018

Koncesioni korruptiv i Ramës/ Si u zhvatën 300 milionë euro nga xhepat e shqiptarëve

Partia Demokratike ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të kryeministrit Rama në lidhje me koncesionin e Check-up. Në një deklaratë për mediat, deputetja e...

Aktualitet 13:38 - 6 Tetor, 2018

Familja me 6 anëtarë/ Aty ku varfëria është ulur këmbëkryq

Deputetja Oriola Pampuri ishte në familjen 6 anëtarëshe të Arben Hysenjt në Babrru të Tiranës, e cila jeton pa asnjë të ardhur dhe është në gjendje...

duke ngerene duke pire per te rerzuar ramen
Aktualitet 12:58 - 30 Korrik, 2018

Mashtrimi i Ramës për të sëmurët/ Kryeministri del zbuluar

Deputetja e Partisë Demokratike Oriola Pampuri ka denoncuar  mashtrimin e kryeministrit Rama për të sëmurët me kancer. Nga spitali Onkologik, deputetja Pampuri vuri në dukje mungesën...

Politikë 09:55 - 10 Prill, 2018

Debatet për LGBT/ Deputetja e PD letër ambasadorit Lu: Problemi i shqiptarëve është…

Deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri ka reaguar pas paralajmërimit të ambasadorit të SHBA, Donald Lu, ndaj disa deputetëve për qëndrimin e tyre kundër komunitetit LGBT,...

Politikë 12:22 - 22 Shkurt, 2018

Heqja e ndihmës ekonomike/ Debate mes opozitës dhe mazhorancës në Kuvend

Pasi u zhvilluan dy interpelanca me ministren e Arsimit, Lindita Nikolla dhe atë të Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, seanca e sotme e Kuvendit është përfshirë nga debati...

Aktualitet 15:24 - 20 Dhjetor, 2017

Deputetja e Lulit heq postimin kundër CityNews

Ditën e protestës së opozitës, CityNews.al raportoi se një nga deputetët e PD, Orjola Pampuri rreth orës 10:00-10:30 është parë në ambientet e bar “Kapriço”, në...