Connect with Us

All posts tagged "palosje"

Teknologji 18:15 - 5 Korrik, 2019

Vështirësitë e një telefoni me ekran që paloset/ Ja pse nuk janë të sigurtë

Samsung dhe Huawei përdorin një ekran mbrojtës përbërë nga polimerë plastikë. Këta polimerë janë aq fleksibël saqë lejojnë palosjen e ekraneve por jo aq rezistentë sa...

Life Style 13:40 - 5 Nentor, 2018

Prezantohet smartfoni futuristik, mund ta “palosni” dhe ta fusni në xhep

Një firmë më bazë në SiliconValley ka lëshuar një smartfon futuristik që mund të paloset. FlexPai është faturuar nga zhvilluesi i tij, Royole si telefoni i...

Life Style 22:10 - 25 Mars, 2018

Bëhuni gati në 2020-n/ iPhone që paloset

Në vitin 2020, “Apple” mund të nxjerrë në treg “iPhone” që paloset. Kështu ka zbuluar analisti i Bankës së Amerikës, Merrill Lynch, që citon disa furnizues...

Aktualitet 21:25 - 9 Prill, 2017

Samsung do të sjellë telefon që paloset më 2019

Inxhinieri i ekraneve të Samsung, Kim Tae-woong thotë se ekranet e tanishëm shiten mirë dhe nuk ka nevojë të nxitohet për teknologji të re të ekraneve...