Connect with Us

All posts tagged "paloka"

U caktua drejtues qarku në Durrës/ Paloka tregon pse u tërhoq Rama nga kandidimi
Politikë 14:26 - 23 Shkurt, 2021

Edi Paloka i bindur/ Po, do jem pjesë e kabinetit të Lulzim Bashës

Nënkryetari i PD, Edi Paloka deklaron se do jetë pjesë e kabinetit të Lulzim Bashës. I ftuar në emisionin “Dekalog” në RTSH 24 të gazetarit Roland...

Paloka: Rama s’ka më ç’të ofrojë, në 8-të vite mendoi vetëm për xhepat tij
Politikë 20:59 - 21 Shkurt, 2021

Paloka: Rama s’ka më ç’të ofrojë, në 8-të vite mendoi vetëm për xhepat e tij

Drejtuesi politik i Qarkut Durrës, Edi Paloka është takuar ditën e sotme me banorët në zonën e ish-Kënetës. Gjatë fjalës së tij, Paloka tha se në...

Politikë 14:09 - 20 Shkurt, 2021

Paloka viziton familjen që jeton në çadër: Rama po bën premtime boshe, koha për ndryshim!

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka vizituar sot një familje në gjendje të vështirë ekonomike në Durrës. Shpresa Guçe prej më shumë se një viti...

U caktua drejtues qarku në Durrës/ Paloka tregon pse u tërhoq Rama nga kandidimi
Politikë 10:24 - 20 Shkurt, 2021

30 vjet nga rrëzimi i bustit të Enver Hoxhës/ Paloka: Këtë vit do e rrëzojmë më 25 prill

Ish deputeti i PD, Edi Paloka ka kujtuar 30 vjetorin e rrëzimit të bustit të diktatorit, Enver Hoxha. Pëmes një postimi në rrjetet sociale, Paloka shprehet...

“Prapë me filma ky!?”/ Paloka ironizon Ramën: Premton në letër aeroporte e porte
Politikë 12:39 - 9 Shkurt, 2021

“Mor zuzar”/ Paloka i kthehet Ramës: Hap i madh kur të përfundosh në burg

Nënkryetari i PD, Edi Paloka i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama përsa i përket arrestimit të bashkëpunëtorëve të sanitares së spitalit Shefqet Ndroqi. Paloka...

paloka: rama nje burracak
Politikë 12:28 - 30 Janar, 2021

Premtimet e Ramës nga Korça/ S’përmbahet Paloka: Mashtrues ordiner e i legenosur

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka reaguar pas premtimit të bërë të kryeministrit Edi Rama nga Korça, për resortin e skive. Paloka kujton se edhe në...

Paloka i përgjigjet Ballës/ Rama bën biznes me mafian dhe shtron darka luksi
Politikë 15:21 - 27 Janar, 2021

Paloka i përgjigjet Ballës/ Rama bën biznes me mafian dhe shtron darka luksi

Nënkryetari i PD, Edi Paloka i është përgjigjur sekretarit të Përgjithshëm të PS, Taulant Balla i cili tha pak më herët se kreu i PD e...

Paloka i ‘përvishet’ Ramës/ Nuk është koha të bësh gaztorin!
Politikë 14:30 - 26 Janar, 2021

Paloka i kthehet Veliajt/ Po për Ardit Gjoklajn do mbjellësh ndonjë pemë o fëlliqsirë?!

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka reaguar pasi kryebashkiaku Erion veliaj dhe babai i Klodian Rashës mbollën sot një pemë në kujtim të të riut që...

“Politika llum pa din e pa iman”/ Rama i përgjigjet akuzave për “shitje” të detit te Greqia
Politikë 12:42 - 12 Janar, 2021

“Sa kushton xhupi”/ Rama i kthehet komentuesit: Mos u bëj si Palokja i PD

Kryeministri Edi Rama shpesh replikon me ndjekësit e tij në rrjetet sociale ku nuk mungojnë edhe ironitë nga ana e kryeministrit. Një komentues e ka pyetur...

Paloka ironizon Ramën/ Do çpojë me gjilpëra disa militantë në stadium, të harrohet Dubai
Politikë 22:39 - 10 Janar, 2021

‘Nesër vaksina antiNusret…’/ Opozita ndryshon mendjen për vaksinimin

Pas lajmit të dhënë sot nga kryeministri Rama se nesër nis vaksinimi në Shqipëri, ka reaguar edhe nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka. Ndonëse prej muajsh...

U caktua drejtues qarku në Durrës/ Paloka tregon pse u tërhoq Rama nga kandidimi
Politikë 12:48 - 8 Janar, 2021

U caktua drejtues qarku në Durrës/ Paloka tregon pse u tërhoq Rama nga kandidimi

Ditën e djeshme nënkryetari i PD, Edi Paloka u konfirmua si drejtues qarku në zgjedhjte e 25 prillit. Paloka është shprehur se Durrësi është një ndër...

Paloka ironizon Ramën/ Do çpojë me gjilpëra disa militantë në stadium, të harrohet Dubai
Politikë 14:06 - 5 Janar, 2021

Caktimi i drejtuesve në qarqe/ Paloka: Çështje ditësh, do përcaktohen në bazë të interesave

Nënkryetari i Partisë Demokratike, zoti Edi Paloka u shpreh në Euronews Albania se zgjedhja e drejtuesve të qarqeve në PD është çështje ditësh. Sipas tij, përzgjedhja...

Besart Kadia zv.ministër i Ekonomisë/ Paloka: Socialistët duhet të mërziten në këtë rast
Politikë 15:40 - 29 Dhjetor, 2020

Ndryshimet në qeveri/ Paloka: Ripërtypje e asaj që ka jashtëqitur

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka reaguar pas ndryshimeve të vëra sot në qeveri. Sipas Palokës, “kjo është përtypja dhe ripërtypja e asaj që Rama ka...

Politikë 17:07 - 21 Dhjetor, 2020

“Si dy pika uji me Ramiz Alinë”/ Paloka paralajmëron revolta: Rama pas 25 prillit para drejtësisë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka folur sërish në lidhje me revoltat qytetare, pas vrasjes së të riut Klodian Rasha. Paloka thotë se është një...

U caktua drejtues qarku në Durrës/ Paloka tregon pse u tërhoq Rama nga kandidimi
Politikë 09:28 - 11 Dhjetor, 2020

“Plehra që superpaguhen për bythëlëpirje”/ “Shpërthen” Paloka: Akuzojnë të rinjtë për dhunë

Ish deputeti i PD, Edi Paloka ka shpërthyer në akuza ndaj atyre që ai i quan “plehra , që superpaguhen per bythële*irje me paratë qe Rama...

Politikë 18:05 - 28 Nentor, 2020

“Më kanë ndodhur disa fatkeqësi”/ Paloka rrëfen historinë e trishtë dhe akuzon qeverinë

Ish deputeti i PD, Edi Paloka, ka qenë i ftuar pasditen e sotme në emisionin “Kjo javë” ku ka folur për fshehjen e numrit të viktimave...

“Ku do i gjej PD paratë për realizimin e programit”/ Paloka iu përgjigjet shërbëtorëve të Ramës
Politikë 16:50 - 25 Nentor, 2020

“Koncert atje ku çdo ditë vdesin njerëz”/ Paloka ‘masakron’ Ramën

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka është shprehur i revoltuar, pas koncertit që u mbajt sot tek spitali Covid-2 (Shefqet Ndroqi) në Tiranë, ku në ballkone...

Politikë 09:27 - 24 Nentor, 2020

“Kufoma që do t’i shqyejnë qentë rrugëve”/ Paloka i kthehet Ramës: Mungojnë aparaturat në spitalet Covid

Ish deputeti i PD, Edi Paloka thotë se denoncimet e opozitës nuk përhapin panik pasi qëllimi i tyre është gjidhja e problemeve. Sipas Palokës, panik përhapte...

Besart Kadia zv.ministër i Ekonomisë/ Paloka: Socialistët duhet të mërziten në këtë rast
Politikë 09:12 - 14 Nentor, 2020

Besart Kadia zv.ministër i Ekonomisë/ Paloka: Socialistët duhet të mërziten në këtë rast

Ish deputeti i PD, Edi Paloka ka reaguar lidhur me emërimin e Besart Kadias, si zëvendës ministër i Financave dhe Ekonomisë. Paloka i është përgjigjur atyre...

“Ku do i gjej PD paratë për realizimin e programit”/ Paloka iu përgjigjet shërbëtorëve të Ramës
English 17:23 - 11 Nentor, 2020

Paloka makes the “scary” warning/After April 25, everyone will be in prison

Democratic Party deputy chairman Edi Paloka, has become part of the debate over the suicides of coronavirus patients at Covid hospitals. Through a status on the...

U caktua drejtues qarku në Durrës/ Paloka tregon pse u tërhoq Rama nga kandidimi
Politikë 17:25 - 21 Tetor, 2020

“Pas inceneratorëve jam unë dhe mos guxoni të hetoni”/ Paloka zbulon mesazhin e kryeministrit Rama për SPAK

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka komentuar daljen e kryeministrit Edi Rama sot në inceneratorin e Elbasanit. Sipas Palokës ky ishtë një mesazh për SPAK....

Politikë 20:26 - 14 Tetor, 2020

Edi Paloka publikon videon e Artan Hoxhës/ Për të pasuruar disa banda, Rama tradhëtoi interesin e shqiptarëve

Nënkryetari i PD, Edi Paloka, ka rishpërndarë videon e Artan Hoxhës në rrjetet sociale, ku shkruan se, kanabisi është i vetmi investim i Ramës për të...

Politikë 12:16 - 5 Tetor, 2020

Votimi i Kodit Zgjedhor/ Paralajmëron Paloka: S’do të zhdukeni dot pa mbajtur përgjegjësi

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka i ka dërguar një mesazh të fortë, deputetëve të opozitës parlamentare që po marrin pjesë sot në votimin e Kodit Zgjedhor,....