Connect with Us

All posts tagged "Palmer"

Politikë 11:57 - 21 Nentor, 2019

Zbulohen detaje nga telefonata e Metës me Palmer/ Presidenca: Jemi gati të publikojmë bisedën

Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi ka konfirmuar telefonatën e presidentit Ilir Meta me Zv.Ndihmës Sekretarit të Shtetit të SHBA, z.Mattheë Palmer, me kërkesë të këtij të...

Politikë 11:16 - 21 Nentor, 2019

Kriza politike/ Matthew Palmer bisedë telefonike me Presidentin Meta

I dërguari special i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer ka zhvilluar një bisedë telefonike me Presidentin e Republikës Ilir Meta. Sipas News...

kriza politike
Politikë 14:44 - 8 Nentor, 2019

Mini Shengeni Ballkanik/ Palmer: Ka mbështetjen tonë

I dërguari i posaçëm i DASH për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer deklaroi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë të jenë të angazhuar në perspektivën europiane...

kriza politike
Politikë 13:29 - 8 Nentor, 2019

Palmer mesazh të fortë politikës/ Uluni në dialog

I dërguari i posaçëm i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer ka reaguar sërish në lidhje me situatën në të cilën ndodhet Shqipëria. I...

Kosova & Rajoni 18:42 - 4 Nentor, 2019

Surprizon Matthew Palmer/ Mosçelja e negociatave, gabim historik

I dërguari i posaçëm i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha sot se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë që Ballkani Perëndimor të ketë përspektivë...

Kosova & Rajoni 09:11 - 2 Nentor, 2019

Kosovës i mungon një marrëveshje e normalizimit me Serbinë

Zëvendësndihmësi i Sekretarit amerikan të Shtetit Matthew Palmer tha në Prishtinë, se SHBA e inkurajon Kosovën që t’i qaset seriozisht dialogut për një marrëveshje gjithpërfshirëse me...

Politikë 10:17 - 24 Tetor, 2019

Refuzimi për çeljen e negociatave/ Palmer i zhgënjyer nga BE: Sinjal negativ për Ballkanin

Në një seancë të Komisionit të Jashtëm të Senatit, i dërguari i Posaçëm i DASH, për Ballkanin Perëndimor, Mattheë Palmer  shprehu zhgënjimin për mos-hapjen e negociatave...

Blog 11:00 - 19 Tetor, 2019

Po vjen Titanik II/ Ç’duhet të dini mbi anijen që po ndërtohet nga manjati australian Klajv Palmer

Titaniku e nisi udhëtimin e tij të parë dhe të fundit më 10 prill 1912, nga porti i Sauthemptonit në Angli. Pesë netë më vonë, ai...

Politikë 22:49 - 26 Shtator, 2019

“Çmendet” Kryemadhi/ Nuk pyes për Departamentin Amerikan të Shtetit..!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, nga ekrani i emisionit “Open” është prezente, u shpreh se Departamenti Amerikan i Shtetit e ka këshilluar vazhdimisht, por ajo ka...

Politikë 20:13 - 26 Shtator, 2019

Cakaj takon Palmer: Dialog gjithëpërfshirës për reformën elektorale

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka takuar zëvendësndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit dhe të Ngarkuarin Special për Ballkanin Perëndimor, Matthew...

Uncategorized 23:18 - 18 Shtator, 2019

Palmer për Shqipërinë: SHBA nuk zgjedhin fitues dhe humbës në lojën politike

Matthew Palmer, i dërguar i posaçëm i SHBA për Ballkanin Perëndimor, në një intervistë  për radion “Zeri i Amerikës”, ndër të tjera foli mbi përparësitë në...

kriza politike
Blog 09:30 - 12 Shtator, 2019

Ja si mund t’i ndryshojë Uashingtoni gjërat në Ballkan

Nga Janusz Bugajski “Center for European Policy Analysis” * Emërimi i zv/ndihmëssekretarit të Shtetit, Metju Palmer si Përfaqësues Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, është një vendim...

Politikë 20:33 - 9 Shtator, 2019

Palmer tregon prioritetet e SHBA për Shqipërinë, Kosovën dhe Bosnjën

Përfaqësuesi i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Mathhew Palmer, u ka thënë të hënën zyrtarëve të Malit të Zi se me emërimin e...

Politikë 23:09 - 30 Gusht, 2019

“FP” zbulon lëvizjen e fortë të SHBA, Palmerit i ngarkohet zgjidhja e çështjes Kosovë-Serbi

Nga Robbie Gramer, Foreign Policy – Departamenti i Amerikan i Shtetit pritet të njoftojë një të dërguar të ri special mbi Ballkanin në një përpjekje për të...

Politikë 23:02 - 1 Gusht, 2019

A duhen përsëritur zgjedhjet vendore?/ Palmer: Vendosin institucionet shqiptare

Zgjedhjet e 30 qershorit kanë qenë një tjetër temë për të cilën ka folur Zëvendësndihmës Sekretari i Shtetit për Çështjet e Evropës dhe Azisë, Matthew Palmer...

Politikë 22:25 - 1 Gusht, 2019

Deklarata e fortë e zyrtarit të lartë të SHBA/ Nuk mbështesim Edi Ramën

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën dhe Azinë, Matthew Palmer, në një intervistë për Zërin e Amerikës u pyet ne lidhje me situatën politike në...

Aktualitet 08:33 - 15 Korrik, 2019

Vili Minarolli sulmon Palmer dhe SHBA/ Ngatërron organizatën terroriste me organizatë të dhunshme

Zëvendës ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Mathew Palmer, në një intervistë për Zërin e Amerikës, në prag të zgjedhjeve vendore të 30 qershorit, kishte paralajmëruar opozitë,...

Aktualitet 22:01 - 29 Qershor, 2019

Shkarkimi i Palmer/ Gënjeshtra e radhës nga mediat e Bashës dhe Kryemadhit

Në disa media pranë opozitës në Tiranë ka qarkulluar një lajm se sekretari i Shtetit Mike Pompeo ka shkarkuar Mathew Palmer i cili është zv.Ndihmës Sekretari...

Aktualitet 23:11 - 28 Qershor, 2019

“Shpërthen” Dashamir Shehi/ Palmer nuk është Papa

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, ka komentuar intervistën e Zv.Ndihmësit të Sekretarit amerikan të Shtetit për Zërin e Amerikës. Sipas Shehit, Palmer nuk është Papa është...

sondazhi
Aktualitet 20:00 - 28 Qershor, 2019

Intervista e plotë e Palmer / Kërcënimi për Bashën e Kryemadhin dhe “kryqëzimi” i Ramës

Zëri i Amerikës: Zoti Palmer, faleminderit për mundësinë për këtë intervistë. Le të fillojmë me lajmin e fundit. Presidenti Meta shpalli datën e re të zgjedhjeve vendore,...

Aktualitet 18:34 - 28 Qershor, 2019

Kriza politike/ Palmer “kryqëzon” Ramën: “Nuk mund të luajmë rolin e arbitrit”

Zv.Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Mathew Palmer në një intervistë për VOA, teksa foli për situatën politike në Shqipëri,  ceku edhe skandalin e shit-blerjes së votave....

Aktualitet 18:24 - 28 Qershor, 2019

“Zgjedhjet me 30 qershor”/ Zyrtari i lartë amerikan nxjerr blof Ilir Metën

Zv.ndihmës sekretari Amerikan i Shtetit, Mathew Palmer, i pyetur rreth zgjedhjeve të 30 qershorit në Shqipëri gjatë një interviste për “Zërin e Amerikës” theksoi se ato...

Basha në selinë e LSI
Aktualitet 13:02 - 8 Qershor, 2019

SHBA “shuplakë” Bashës dhe Kryemadhit/ Do mbani përgjegjësi për dhunën

Vetëm pak orë para fillimit të protestës së radhës së opozitës jashtë parlamentit, ka ardhur një mesazh i fortë nga SHBA. Zëvendës Ndihmës-Sekretar i Shtetit në...