Connect with Us

All posts tagged "pallatet"

Kronika 18:58 - 16 Janar, 2020

Hetimet për tërmetin/ Arratisen ndërtuesit, banorët mes katër rrugëve

Pas tërmetit të 26 nëntorit, një bllok banimi në zonën e Liqenit të Thatë në Tiranë është boshatisur totalisht, ndërkohë që Bashkia ka vendosur ne të...

Denoncim 18:38 - 8 Janar, 2020

Denoncimi i fortë/ Qytetarët në qiell të hapur, pushtetarët prishin pallatet e tyre për t’i bërë të reja

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar një tjetër skandal. Bëhet fjalë për një denoncim të një banori nga qyteti i Laçit. Sipas tij, rilindasit po mundohen...

Politikë 14:57 - 3 Dhjetor, 2019

Prokuroria e Tiranës vihet në lëvizje, por administratorët e pallateve janë sërish jashtë loje

Që prej ditës së djeshme vihen re radhë të gjata në zyrat e njësive bashkiake për rregjistrimin e dëmeve. Administratorët e pallateve edhe kësaj rradhe, siç...

Sociale 12:08 - 2 Dhjetor, 2019

Dëmtimi nga tërmeti/ 9 pallate të pabanueshme në Lezhë

Pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit, ka nisur punë në terren për verefikimkimin e banesave të dëmtuara. Mësohet se në rrethin e Lezhës ka patur...

Kronika 18:56 - 18 Gusht, 2019

Foto/ Zjarr te kodrat e Liqenit të Thatë

Është përfshirë nga flakët kodra e Liqenit të Thatë në Tiranë. Zjarri ka rënë pak minuta më parë, shumë pranë pallateve. Ende nuk dihen shkaqet e...

Aktualitet 13:38 - 2 Tetor, 2018

Basha dhe vjehrri/ Të gjitha akuzat për favorizim dhe leje pallatesh

Prej disa ditësh, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka propozuar nismën për vetingun në politikë. Basha ka kërkuar që edhe politikanët t’i nënshtrohen Vettingut, njëlloj...

Aktualitet 17:54 - 18 Nentor, 2017

Pazaret e pista politike/ Basha nuk sulmon Veliaj-n, ndërtojnë bashkë pallate?!

Prej disa kohësh Partia Demokratike ka një heshtje totale zyrtare për kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj. Një heshtje sa e dyshmtë aq dhe akuzë direkte për...

Aktualitet 11:53 - 3 Maj, 2017

IKMT shemb sot dy pallate në Vlorë/Preken nga “Lugomarja”

Inspektorati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit (IKMT) pritet të shembë sot dy pallate katër katëshe pranë zonës së Ujit të Ftohtë në Vlorë. Për shembjen e...

Aktualitet 14:41 - 26 Janar, 2017

Veliaj kopjon Ramën/”Masakron” pallatet me vizatime (Foto-Lajm)

Kryebashkiaku Erion Veliaj duket se kopjon kryeministrin Edi Rama në çdo veprim. Veliaj është kapur “mat”, teksa ka vjedhur idenë e Ramës për vizatimet nëpër pallate....

Kronika 17:44 - 28 Maj, 2015

Pallatet tek Liqeni, Apeli: Te ndalen ndertimet

Gjykata e Apelit ka vendosur sot të rrëzojë kërkesën e firmës së ndërtimit , për pallatet që po ngrihen tek diga e liqenit artificial në kryeqytet....