Connect with Us

All posts tagged "pallate"

Politikë 15:10 - 8 Maj, 2020

Video- Hapësirave të gjelbërta u vihet zjarri/ Veliaj përgatit terrenin për pallatet e radhës

Në Tiranë hapësirat e gjelbërta po zhduken gjithnjë e më shumë. Ndërsa Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, vijon një fushatë mediatike për mbjelljen e...

Sociale 13:02 - 5 Maj, 2020

Shemben 18 pallate të dëmtuara nga tërmeti në Shijak/ Rama i pranishëm

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar nga afër punimet për prishjen e disa banesave në Shijak. 18 ndërtesa të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit, ndodhen në...

Lajme 17:14 - 18 Mars, 2020

“Askush nuk ka kërkuar ujë”/ Veliaj sqaron administratorët për dizinfektimin e pallatit

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka folur lidhur me dizinfektimin e shkalleve dhe ashensoreve të pallateve në kryeqytet. Veliaj bëri me dije se administratorët e plalateve duhet të...

Politikë 15:26 - 11 Janar, 2020

Erion Veliaj përfshihet sërish në skandal/ Pazare dhe afera korruptive në Bashkinë e Tiranës?

Gjatë fushatës elektorale për pushtetin vendor në vitin 2015, Erion Velaj, i qenë në rolin e kandidatit garues të PS-së për kryetar bashkie i Tiranës zotohej...

Sociale 15:16 - 28 Dhjetor, 2019

Bashkia e Tropojës lëshon alarmin “SOS”/ Dy pallate rrezikojnë të shemben

Bashkia e Tropojës ka ngritur alarmin për shembjen e 2 pallateve, të cilat thotë se mund të shkaktojnë një tjetër tragjedi si ajo e Thumanës nga...

Lajme 12:22 - 27 Dhjetor, 2019

I nxorri “të palarat” e formularëve për pallatet e dëmtuara/ Çfarë thuhej në vendimin e shkarkimit të inxhinierit

Së fundmi, profesori i Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit Agim Seranaj u shkarkua nga detyra pasi denoncoi 5 tipe të ndryshme formularësh që merreshin me përcaktimin...

Lajme 15:15 - 12 Dhjetor, 2019

Vijojnë hetimet për tërmetin/ Janë mbledhur dosjet e pallateve në Durrës

Prokuroria e Durrësit po zhvillon hetime intensive lidhur me pasojat e tërmetit të 26 Nëntorit, ku fatkeqësisht në vend patëm 51 viktima, si dhe u dëmtuan...

Lajme 20:42 - 11 Dhjetor, 2019

U shpallën të pabanueshëm/ Miratohet shembja e 7 pallateve në Kurbin

Këshilli Bashkiak i Kurbinit, gjatë ditës së sotme ka miratuar shembjen e 7 pallateve që janë dëmtuar nga fatkeqësia natyrore e 26 nëntorit. Specialistët kanë bërë...

Politikë 14:02 - 4 Dhjetor, 2019

Ministria e Brendshme bën bilancin/ 5514 shtëpi dhe 558 pallate të dëmtuara rëndë

Zv. Ministrja e Brendshme Rovena Voda, përmes një njoftimi për shtyp, ka publikuar numrin e shtëpive dhe pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Sipas...

Politikë 16:03 - 3 Dhjetor, 2019

“5 pallate me nga 25 familje në Manëz janë të pabanueshme”/ Basha: Gjendja po përkeqësohet nga moti

Kreu i PD, Lulzim Basha ka qenë sot në Manëz, ku sipas tij gjendja po rëndohet për shkak të motit. Basha bën me dije se 5...

Lajme 18:45 - 29 Nentor, 2019

Sazan Guri qetëson qytetarët/ 97% e pallateve në Tiranë nuk janë dëmtuar

Inxhinieri gjeolog Sazan Guri ka dhënë një lajm të mirë përsa i përket ndërtesave në Tiranë. Sipas Gurit 97% e pallateve nuk kanë pësuar çarje apo...

Kronika 13:46 - 29 Nentor, 2019

8 pallate shpallen të pabanueshme në Kurbin/ Banorët vijojnë të qëndrojnë brenda

Tërmeti i 26 nëntorit la pas pasoja katastrofale. Ndërsa zonat më të prekura ishin Thumana dhe Durrësi, dhe Tirana, dëme të shumta ka pasur edhe në...

Lajme 10:07 - 29 Nentor, 2019

U vlerësuan si të pabanueshëm/ IKMT prish 2 pallate në Durrës

Inspektorati Kombetar i Mbrojtjes se Territorit pas vleresimit si të pabanueshem për shkak të dëmtimeve nga tërmeti i 26 Nëntorit, ka prishur 2 pallate pesë katësh...

Lajme 16:45 - 28 Nentor, 2019

2 pallate në Kavajë në rrezik shembje/ Qytetari denoncon: Askush nuk vjen për t’i kontrolluar

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një banori të Kavajës i cili shprehet se 2 pallate janë në rrezik shembje. Sipas qytetarit të Kavajës,...

Lajme 14:29 - 28 Nentor, 2019

7 objekteve të rrezikuara në Durrës/ Grida Duma publikon fotot: Mungojnë ekspertët

Ish deputetja e PD, Grida Duma bën me dije se në 7 objekte të rrezikuara në Durrës mungojnë ekspertët. Duma thotë se godinave i është vënë...

Kronika 17:22 - 4 Gusht, 2019

Vidhnin kasetat shpërndarëse të internetit/ Pranga dy të rinjve në Tiranë

Dy persona janë vënë në prangat e policisë së Tiranës ditën e sotem pasi akuzohen se vidhnin kasetat shpërndarëse të internetit nëpër pallate. Të arrestuarit janë...

avokati altin goxhaj Basha i sherben Sorosit
Aktualitet 18:52 - 24 Qershor, 2019

Pallate në Unazë të Re/ Avokat Goxhaj nxjerr zbuluar Veliajn

Avokat Altin Goxhaj në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një video nga zona e “Unazës së Re”, ku banorët protestojnë prej gati 8 muajsh...

Aktualitet 14:48 - 21 Dhjetor, 2018

Edmond Spaho, kërmilli që fsheh pasuri marramendëse

Në politikë prej gati 25 vitesh, një figurë komplekse që shpesh me heshtjen e tij, por edhe servilizmin ka mundur të shkoje deri në postet më...

Aktualitet 19:34 - 2 Nentor, 2018

Video/ Pamjet e organeve gjenitale mbi pallate bëjnë xhiron e botës

Një video e publikuar nga  “Daily Mail” është duke bërë xhiron e botës. Pamjet në këtë video janë filmuar me “Google Earth” dhe tregojnë se mbi...

Aktualitet 08:33 - 20 Shkurt, 2017

Kreditë e buta/ Bashkia tregon si ndahen 95 milionë lekë për 1 mijë familje

Personat apo familjet që nuk blejnë dot një banesë në kushtet e tregut të lirë, kanë një vit afat për të aplikuar pranë Bashkisë së Tiranës,...

Aktualitet 19:49 - 11 Maj, 2016

Taksat vendore, rrisin me 11 % çmimet e banesave në Tiranë në tremujorin e parë

Çmimet e banesave në qytetin e Tiranës janë rritur me ritme dyshifrore në tremujorin e parë të vitit 2016. Banka e Shqipërisë referoi sot se indeksi...

Kuriozitete 17:09 - 11 Gusht, 2015

Dhjetë pallatet më të bukura në botë

Pallatet presidenciale janë zakonisht një nga pikat më të rëndësishme estetike në qytet për qytetarët dhe turistët. Këto pallate kanë bukurinë unike arkitektonike. Në listën e përpiluar...

Aktualitet 10:58 - 14 Janar, 2015

INUK/Bllokohen pallatet tek diga e Liqenit Artificial

INUK ka urdhëruar sot ndërprerjen e punimeve për ndërtimin e disa pallateve shumëkatëshe  tek diga e liqenit artificial. Sipas këtij institucioni, janë të pavlefshme vendimet e...