Connect with Us

All posts tagged "paligjshem"

Kosova & Rajoni 19:06 - 14 Janar, 2020

Arrestohen dy shtetas rusë për kalim të paligjshëm të kufirit të Kosovës

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ngriti të martën aktakuzë ndaj dy shtetasve rus, të cilët u kapën nga policia e Kosovës gjatë një përpjekjeje për të hyrë...

Aktualitet 18:58 - 27 Janar, 2019

Zbulohet marrëveshja e fshehtë me BE/ Shqipëria do strehojë emigrantët e palgjshëm

Zëvendës ministrja e Brendshme, Rovena Voda e cilë është pjesë e marrëveshjes me Agjencinë e Rojës Bregdetare dhe Kufirit Evropian (FRONTEX). Në një intervistë për Tv...