Connect with Us

All posts tagged "pakti per universitetin"

Politikë 20:45 - 27 Korrik, 2019

“Lojë e pistë”/ Ish-deputeti “nxjerr zbuluar” Ministren e Arsimit

Ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boci ka reaguar sërish pas deklaratës së Ministrisë së Arsimit, lidhur me Paktin për Universitetin, të cilin ai e cilësoi një pakt...

Politikë 16:09 - 27 Korrik, 2019

“Pakti për Universitetin tradhëti ndaj studentëve”/ Reagon ministria e Arsimit

Ministria e Arsimit ka reaguar pas deklaratës së ish-deputetit të PD-së, Luçiano Boçi, i cili tha se Pakti për Universitetin është një akt tradhëtie ndaj studentëve....

Politikë 12:44 - 27 Korrik, 2019

Pakti për Universitetin/ PD: Rama tradhtoi studentët

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, në një deklaratë për mediat foli mbi mashtrimin, që sipas tij, k ka bërë kryeminstri Edi Rama studentëve. Boçi tha...

Aktualitet 16:22 - 13 Mars, 2019

“Pakti për Universitetin”/ Peleshi jep lajmin e mirë për studentët e Korçës

Deputeti i PS-së, Niko Peleshi nga foltorja e Kuvendit foli rreth “Paktit për Universitetin” të propozuar nga qeveria pas protestës së studentëve. Sipas Peleshit, ulja e...

Rama-takim-me-studentet-tek-konviktet-e-Mjekesise-
Aktualitet 09:35 - 6 Shkurt, 2019

“Pakti për Universitetin”/ Qytetarët nxjerrin “zbuluar” Ramën  

Kryeministri Rama e ka nisur ditën sot, duke publikuar në rrjetet sociale, rastin e një studenteje ekselente, e cila sipas tij i është bashkuar administratës publike...

Levizja socialiste per integrim selia
Aktualitet 13:58 - 2 Shkurt, 2019

“Pakti për Universitetin”/ LSI zbulon prapaskenat

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj ka thënë sot se kryeministri Edi Rama do që të sjellë në Shqipëri universitetin e mikut të tij....

besa shahini iken nga komisioni
Aktualitet 14:13 - 1 Shkurt, 2019

Pedagogu degjeneron ministren/ Nuk ia ka haberin ç’po ndodh

Pedagogu i Fakultetit të Ekonomisë, Rezart Prifti ka  thënë sot se ministrja e Arsimit Besa Shahini nuk diskutojë dhe nuk dha mendim për asnjë nga kërkesat...

Aktualitet 13:33 - 1 Shkurt, 2019

Takimi me pedagogët/ Reagon ministrja Shahini

Pas takimit me pedagogët e Universitetit të Tiranës, ministrja e Arsimit Besa Shahini ka dalë në një deklaratë për mediat. Shahini tha se ky takim shërbeu...

Rama udhezon studentet ku te orjentohen per problemet
Aktualitet 10:57 - 29 Janar, 2019

Qeveria gënjen studentët/ Pakti për Universitetin nuk zgjidh kërkesat

Lëvizja Socialiste për Integrim vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të qeverisë. Nënkryetari i LSI, Luan Rama në një postim në rrjetet sociale, akuzon...

deputetja e pd jorida tabaku
Aktualitet 20:55 - 21 Janar, 2019

Projektbuxheti i Thumanë-Kashar/ Tabaku nxjerr zbuluar Ramën

Nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku ka publikuar një tabelë ku shfaqet se projektbuxheti i qeverisë për aksin Thumanë-Kashar për këtë vit është zero lek....

Ministrja per Infrastrukturen dhe energjitiken, Belinda Balluku ne nje deklarate per mediat
Aktualitet 13:56 - 21 Janar, 2019

Koncesioni për aksin Thumanë-Kashar/ Anulohet nga Balluku

Ministrja e re e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka bërë me dije se koncesioni i aksit Thumanë-Kashar është anuluar. Në një deklaratë për mediat, Balluku u shpreh...

rama dhe berisha
Aktualitet 14:26 - 19 Janar, 2019

Arrogant dhe burracak/ Berisha “shpërthen” kundër Ramës

Pas përplasjes së kryeministrit Edi Rama me studenten gjatë takimit për “Paktin për Universitetin”, ka ardhur reagimi i ish-kyeministrit Sali Berisha. Në një postim në rrjetet...

Aktualitet 18:33 - 18 Janar, 2019

“Pakti për Universitetin”/ Rama kërkon diskutim

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar si një ftesë prezantimin e Draft-Paktit për Universitetin nga ana e ministres së Arsimit, Besa Shahinit. Në një postim në...

Shkrirja e Akademisë/ Ish-deputetja demokrate shpërthen në akuza
Aktualitet 16:57 - 18 Janar, 2019

“Pakti për Universitetin”/ Vokshi nxjerr zbuluar Ramën

Kryetarja e Komisionit për Arsimin në Parlament dhe njëkohësisht deputete e PD-së, Albana Vokshi i ka quajtur të dënueshme veprimet e kryeministrit Edi Rama, pasi sipas...

Aktualitet 16:34 - 18 Janar, 2019

Dokumenti/ Draft-Pakti i MASR për Universitetin

Në takimin e zhvilluar ditën e sotme me studentët, pedagogët, dekanët, rektorët, ministrat dhe kryeministrin Edi Rama, ministrja e Arsimit, Sporteve dhe Rinisë, Besa Shahini prezantoi...

Aktualitet 12:58 - 18 Janar, 2019

Rama përplaset me studenten/ “Po më ndërpreve del jashtë”

Kryeministri Edi Rama është përplasur ditën e sotme me një studente, e cila ka replikua ndaj fjalës së tij. Gjatë zhvillimit të “Paktit për Universitetin”, kreu...

ministrja e shendetesise, ogerta manastirliu nekonference
Aktualitet 11:55 - 18 Janar, 2019

Manastirliu jep lajmin e mirë për studentët e Mjekësisë

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë me dije sot se marrëdhënia e Ministrisë me studentët e Mjekësisë do të ndryshojë në bazë të një partneriteti...

Aktualitet 11:50 - 18 Janar, 2019

Pakti për Universitetin/ Rama “lan duart” para studentëve ?

Kryeministri Rama duket se po kërkon të heqë përgjegjësitë e veta në lidhje me kërkesat e studentëve, gjë të cilën e ka treguar edhe paraditen e...

kryeministri edi rama, protesta e studenteve
Aktualitet 21:26 - 27 Dhjetor, 2018

“Po i bie me shqelm një dere të hapur”/Aktivisti nxjerr zbuluar Ramën

Pedagogu, Arlind Qorri i cili është një prej aktivistëve kryesor i “Lëvizjes për Universitetin”, i ftuar në emisionin “Të Pa Ekspozuarit” të News 24 ka komentuar...