Connect with Us

All posts tagged "paketa anti shpifje"

Politikë 09:40 - 13 Janar, 2020

Kthimi në Kuvend i paketës së censurës/ Reagojnë Reporterët pa Kufij

Pas vendimit të presidentit Ilir Meta për të kthyer në Kuvend paketën “Anti-Shpifje” të qeverisë, ka ardhur reagimi edhe nga Reporterët pa Kufij. Nëpërmjet një mesazhi...

Politikë 12:57 - 18 Dhjetor, 2019

Rama sfidon Hajdarin në Parlament/ “Hajde na thuaj si ta bëjmë ligjin”

Gjatë diskutimeve në Parlament mbi projektiligjet e medias, janë hapur debate ndërmejt Kryeministrit dhe Deputetës së Opozitës Parlamentare, Rudina Hajdari. Rama i ka replikuar akuzave të...

Politikë 12:10 - 18 Dhjetor, 2019

“Prostituta, matrapazë, dhe hajdutë”/ Rama shfrenon gjuhën në Parlament

Në seancën parlamentare ku pritet të votohet ligji i medias, Kryeministri Edi Rama po mban fjalën e tij në mbrojtje të paketës së censurës, të propozuar...

Petrit Vasili, gjate nje mbledhje te Komisionit Parlamentar te Shendetesise
Politikë 11:42 - 18 Dhjetor, 2019

Petrit Vasili në protestë kundër censurës/ “Edi Rama e ka betejë të humbur”

Në protestën e sotme të gazetarëve përpara Kuvendit kundër paketës së censurës të propozuar nga Qeveria, janë bashkuar edhe qytetarë, analistë dhe politikanë. I pranishëm ishte...

zhejiii
Politikë 11:28 - 18 Dhjetor, 2019

Ku janë gazetarët që mungojnë në protestë?/ Zheji: Pasojë e një vendi post-komunist

Protesta e gazetarëve përpara parlametit po vijon në mënyrë paqesore, me mesazhet që shkruhen në pankarta, pa mbajtur fjalime publike. Analisti Artur Zheji ka marrë pjesë...

Politikë 09:38 - 18 Dhjetor, 2019

Çipa në protestë kundër paketës së censurës/ “Do të bëjmë çmos për ta ndaluar”

Kreu i Unionit të Gazetarëve, Aleksandër Çipa ka dalë në protestë sot përpara Parlementit për të kundërshtuar paketën e censurës. Ai tha se nëse ligji miratohet,...

Politikë 09:01 - 18 Dhjetor, 2019

Pritet të votohet paketa e censurës/ Gazetarët në protestë përpara Parlamentit

Sot pritet që në Parlament të miratohen ose jo projektiligjet e medias, paketa e censurës. Kjo paketë ka hapur shumë kundërtshi, si në rang kombëtar ashtu...

Politikë 13:24 - 17 Dhjetor, 2019

Meta kundër paketës anti-shpifje/ Pa media të lirë rruga drejt BE është e pamundur

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka reagur sërish kundër paketës Anti-shpifje, këtë herë pasi edhe ndërkombëtarët kanë bërë komentet e tyre kundër këtij projektiligji të propozuar...

Politikë 12:30 - 17 Dhjetor, 2019

“Do të jetë e vetmja gojë në Shqipëri”/ Kryemadhi Ramës: Je anti-europian dhe anti-shqiptar

Në një deklaratë për shtyp, Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka reaguar për të disatën herë në lidhje me paketën “Anti-shpifje” të propozuar...

Politikë 11:55 - 17 Dhjetor, 2019

Këshilli i Europës në alarm për Paketën Anti-shpifje/ “Shkel të drejtat e njeriut”

Komisionerja për të Drejtat e Njeriut në Këshillin e Evropës, Dunja Mijatović ka reaguar në mënyrë kritike kundër paketës “anti-shpifje” të propozuar nga Qeveria shqiptare, paketë...

Politikë 11:21 - 17 Dhjetor, 2019

“Në mes të fatkeqësisë, konfiskon lirinë e shqiptarëve”/ Berisha i “nxjerr bojën” Ramës

Ish Kryeministri Sali Berisha ka reaguar kundër paketës Anti – shpifje, projektligj i propozuar nga Qeveria. Sipas Berishës, Rama jo vetëm po cenon lirinë e fjalës,...

Politikë 10:50 - 17 Dhjetor, 2019

Paketa Anti-shpifje/ Lega: Do të rrezikohen negociatat me BE

Anëtari i Parlamentit Europian, David Lega ka reaguar në lidhje me Paketën Anti – shpifje, jo vetëm duke mbajtur një qëndrim kundër por edhe duke rënditur...

Politikë 10:04 - 17 Dhjetor, 2019

Olli vë gishtin mbi plagë/ Paketa antishpifje konsolidim i diktaturës

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ka reaguar në lidhje me projektligjit të propozuar nga qeveria, i njohur ndryshe si paketa Anti-shpifje. Në...

Politikë 08:36 - 17 Dhjetor, 2019

Arben Malaj jep alarmin/ Sjellja e Ramës do dëmtojë ekonominë e vendit

Gjatë një diskutimi mbi procesin e shkarkimit nga posti si anëtar i Këshillit Mbikqyrës në Bankën e Shqipërisë, Arben Malaj ka folur mbi situatën aktuale politike...

Politikë 15:35 - 16 Dhjetor, 2019

Rama nuk heq dorë nga ligji anti-shpifja/ Përgjigjia për kritikët

Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbi polemikat e shumta që kanë shpërthyer pas propozimit të Qeverisë për projektligjin e medias, të njohur si Paketa Anti-shpifje. Rama...

Politikë 12:59 - 16 Dhjetor, 2019

Rudina Hajdari ngre tonet kundër Ramës/ Tërhiq menjëherë paketën Anti-shpifje

Kryetarja e grupit Parlamentar Demokrat, Rudina Hajdari, në një konferencë për shtyp nga Kryesia e Kuvendit i ka bërë thirrje Qeverisë që të tërheqë menjëherë paketën...

Politikë 11:00 - 16 Dhjetor, 2019

Kryemadhi bën deklaratën e fortë/ “Pas Paketës Anti-shpifje priten spastrime politike”

Partia Demokratike ka organizur Tryezë me Opozitën në Komisionin e Medias për Paketën Anti-shpifje. Në këtë takim, Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka shprehur qëndrimin e...

Politikë 09:41 - 16 Dhjetor, 2019

“Tërhiq paketën anti-shpifje”/ 37 organizata ndërkombëtare “ultimatum” Ramës

37 është numri i organizatave nga vende të ndryshme të botës të cilat kanë reaguar kundër “Paketës anti-shpifje”, të propozuar nga Qeveria shqiptare. 35 prej këtyre...

Politikë 17:31 - 13 Dhjetor, 2019

“Paketa Antishpifje kërcënon gjithë popullin”/ Marku: Këtu nuk ka as PS, as Kuvend, Rama vendos

Pedagogu Mark Marku, në mbrojtje të qëndrimit të tij solid për kundërshtimin e projektligjeve “Paketa Anti-shpifje” për median të propozuara nga Qeveria, është shprehur se këto...

Politikë 12:22 - 12 Dhjetor, 2019

Vasili, mesazh të fortë mediave/ Bojkotoni Ramën, “black” është përgjigja që meriton

Në një deklaratë prë shtyp, ish Kreu i LSI, Petrit Vasili ka shprehur reagimin dhe qëndrimin mohues të LSI për projektligjet e propozuara nga Qeveria që...

Aktualitet 21:46 - 15 Tetor, 2018

Paketa anti-shpifje/ Bolino: Rama ka vetëm një qëllim

Botuesit italo-shqiptar Carlo Bolino ka thënë se kryeministri Edi Rama e ka propozuar paketën anti-shpifje sepse ka si qëllim të zbulojë pronarët e portaleve. Këtë gjë...