Connect with Us

All posts tagged "pajisje"

Blog 08:30 - 1 Janar, 2020

Po planifikoni udhëtimin e radhës?/ Këto janë disa nga gjërat që duhet t’i keni patjetër

Pajisjet dhe aksesorët mund të përmirësojnë shumë përvojën tuaj të udhëtimit. Unë po udhëtoj botën për disa vjet tani, dhe kam provuar pajisje të ndryshme gjatë...

Aktualitet 12:25 - 8 Korrik, 2019

Mjekët japin lajmin e mirë/ Shpiket pajisja historike që zbulon kancerin për 7 minuta

Sëmundjes më vdekjeprurëse të shekullit mesa duket po i vjen fundi. Së fundmi mjekët në Britaninë e Madhe kanë dhënë lajmin e mirë se mund të...

Life Style 14:40 - 27 Shkurt, 2019

Kjo është pajisja më e çuditshme që do të zëvendësojë smartphone-t

Nubia Alpha, pajisja që ka formën e një rripi fitnesi, pritet të dalë në treg dhe do të zëvendësojë smartphone-t. Prezantuar nga Nubia në Kongresin Mobil...

Aktualitet 14:53 - 11 Dhjetor, 2018

E frikshme! Gruaja ndërron jetë pasi përdori pajisjen popullore për çlirimin e hundëve gjatë gripit

Nëse nuk e keni përdorur më parë  një “Neti Pot” ( pajisje popullore në formën e çajnikut që përdoret për zhbllokimin e hundëve), ndoshta keni dëgjuar...

Kuriozitete 23:10 - 21 Shkurt, 2018

Foto/ Në rast infrakti duhet të keni këtë pajisje

Në raste infarkti, personat që janë pranë të sëmurit duhet ti bëjnë patjetër sa më parë masazh kardiak, por jo të gjithë janë të njohur me...

Teknologji 19:17 - 26 Nentor, 2016

Apple është duke prodhuar një pajisje të re

Shumë shpejt nga kompania Amerika  e prodhimit të pajisje të zgjuara mund të shohim një risi në linjën e saj të tabletave.  Sipas disa burimeve të...

Aktualitet 16:40 - 24 Nentor, 2016

Austria dhe Sllovenia i dhuronjë Shërbimit Zjarrfikës 30 pajisje

Qeveria austriake dhe ajo sllovene i dhuruan Shërbimit Zjarrfikës 15 motopompa si dhe 15 motosharra. Në ceremoninë e dorëzimit të këtyre pajisjeve në Repartin e Zjarrfikësve...

Aktualitet 21:10 - 3 Qershor, 2016

Sekretarja e Tahirit zbuloi pajisjen përgjuese

Pas shumë informacionesh kontradiktore, të enjten prokurori i përgjithshëm ka hequr çdo dyshim lidhur me dosjen hetimore të përgjimeve te supozuara nga Interforca. Prokuroria nuk ka...

Aktualitet 21:01 - 24 Maj, 2016

Harasani: Pse përdoren pajisje përgjuese të Italisë dhe jo SHBA-së?

Ish-deputeti socialist, Andis Harasani ka ngritur pikëpyetje lidhur me çështjen e përgjimeve. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Harasani pyet se pse përdoren pajisjet përgjuese të Italisë...

Aktualitet 14:13 - 18 Maj, 2016

“Burime të sigurta/ Pajisja përgjuese është siguruar në kundërshtim me ligjin shqiptar”

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se pajisja për të cilën pretendohet se kryen përgjime, është siguruar nga autoritetet shqiptare në kundërshtim me ligjin shqiptar. Përmes një...

Aktualitet 12:58 - 18 Maj, 2016

Seanca dëgjimore/ Haki Çako: Policia e Shtetit nuk ka një pajisje të përgjimit telefonik

Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako është shprehur se  Policia e Shtetit nuk ka një pajisje të përgjimit telefonik. I pranishëm në Komisionin e Sigurisë ku...

Aktualitet 20:15 - 16 Maj, 2016

Presidenti Nishani: Pajisja e përgjimit ekziston

Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka deklaruar sot se pajisja e përgjimit e përfolur ditët e fundit në media, ekziston. Kreu i Shtetit ka shtuar se përdorimi...

Uncategorized 22:45 - 6 Korrik, 2015

Ja pse fëmijët flenë më pak

Pajisjet elektronike janë shkatërruese për gjumin e fëmijëve të vegjël. Sipas një studimi të kryer nga shkencëtarët në Universitetin e California-s në SHBA ku pjesë e...

Bota 14:12 - 18 Maj, 2015

Obama heq dorë nga pajisja e policisë me mjete ushtarake

Presidenti amerikan, Barack Obama vendosi të braktisë një nismë për të pajisur me disa mjete të tipit ushtarak policinë lokale, autoblinda, armë të fuqisë së madhe...

Aktualitet 18:30 - 16 Prill, 2015

Hue Go është një llampë wireless që duket si një pajisje ndriçuese e bukur

Të gjithë ndihemi mirë kur një llampë mund të lëvizë nëpër shtëpi. Zakonisht mungesa e një ndriçimi me bateri na ka kushtëzuar zgjedhjet tona të ndriçimit....

Aktualitet 16:30 - 2 Prill, 2015

Pajisja që e bën ecjen më efiçente

Për herë të parë kërkuesit mund të përmirësojnë mënyrën se si njerëzit ecin pa përdorur fuqi shtesë, sipas një studimi të publikuar në “Nature”. Një eksoskelet i...

Teknologji 23:59 - 1 Prill, 2015

Pajisja që e bën ecjen më efiçente

Për herë të parë kërkuesit mund të përmirësojnë mënyrën se si njerëzit ecin pa përdorur fuqi shtesë, sipas një studimi të publikuar në “Nature”. Një eksoskelet i...