Connect with Us

All posts tagged "paisje"

Lajme 18:21 - 18 Mars, 2020

Përhapja e koronavirusit/ Bregu publikon vendimin e vendeve të Rajonit

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka publikuar vendimin e të gjitha vendeve të Rajonit dhe Organizatat Nderkombetare në Rajon. Bregu bën...

Lajme 21:00 - 3 Dhjetor, 2019

Mungesa e paisjeve të ekip-shpëtimit shqiptar/ Meta: Është momenti për plotësimin e kapaciteteve

Presidenti Ilir Meta ka komentuar diferencën e paisjeve të ekipit të shpëtimit shqiptar me ekipet e huaja. Sipas Metës kjo është një diferencë e qartë dhe...

Politikë 19:59 - 2 Dhjetor, 2019

Ekipet shqiptare të shpëtimit jo të pajisur mirë?/ Rama i kthehet gazetarëve: Përralla

Kryeministri Edi Rama është pyetur sot nga gazetarët për cilësinë e skuadrave të emergjencave civile shqiptare të cilët nuk ishin të pajisur mirë me mjete për...

Kuriozitete 09:27 - 27 Maj, 2015

Pajise që mbikëqyrin të moshuarit në shtëpi

Kompanitë e ndërtimit të shtëpive inteligjente tashmë po shikojnë përtej kontrollit të masave të sigurisë dhe temperaturës nëpër shtëpi, duke krijuar pajisje që ndihmojnë të mbajnë...