Connect with Us

All posts tagged "pagese"

Politikë 18:57 - 7 Gusht, 2020

“Para ka, po ndahen me oligarkët”/ Teliti e thotë hapur: Inceneratori mori dje 890 mijë euro

“Para ka, por ndahen me miqtë e me oligarkët”. Kështu deklaron ish-deputeti i Partisë Demokratike Dorjan Teliti, i cili zbulon se Inceneratori i Tiranës ka marrë...

Teknologji 13:48 - 29 Korrik, 2020

Twitter në krizë/ Disa shërbime mund të bëhen me pagesë

Për shkak të rënies së të ardhurave, Twitter po mendon të zbulojë një mënyrë të re për të fituar para, dhe një prej tyre mund të...

Lajme 10:02 - 14 Korrik, 2020

10 mijë lekë të reja çdo muaj/ Rikthehet pagesa shtesë e ushqimit për ushtarakët

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka njoftuar se do të rikthehet pagesa shtesë e ushqimit për efektivët e Forcave të Armatosura. Sipas Xhaçkës, që prej muajit...

Ish-deputetja studente e LSI akuza qeverisë/ “Tempulli i dijes është kthyer në vendin e vrasjes së ëndrrave”
Politikë 13:44 - 5 Korrik, 2020

Ish-deputetja studente e LSI ngre akuza/ “Tempulli i dijes është kthyer në vendin e vrasjes së ëndrrave”

Ish-deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi, ka hedhur disa akuza ndaj ministrisë së Arsimit dhe qeverisë. Ish-deputetja që nuk ka përfunduar ende studimet dhe që përfaqëson të...

Kronika 14:52 - 2 Korrik, 2020

Po transportonin 20 emigrantë të paligjshëm/ Arrestohen 3 persona në Korçë

Vijon operacioni policor i koduar “Perimetri”. Në kuadër të këtij operacioni, goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë shtetasve të huaj...

Hapet gara për koncesionin e rrugës Milot- Fier/ Balluku: Do jetë me pagesë
Politikë 12:06 - 1 Korrik, 2020

Hapet gara për koncesionin e rrugës Milot-Fier/ Balluku: Do jetë me pagesë

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, ka njoftuar sot hapjen e garës për koncesion të rrugës Milot-Fier. Ajo tha në një deklaratë për mediat se ky segment...

Kronika 09:42 - 30 Qershor, 2020

Transportonin emigrantë të paligjshëm kundrejt pagesës/ Arrestohen 5 persona në Korçë

Strukturat për Hetimin e Krimeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, në bashkëpunim me Policinë Kufitare, shërbimet e Sektorit të Policisë Rrugore dhe Komisariatin e Policisë...

Pagesa 500 mijë euro për inceneratorin/ Basha: T’i kthehen shqiptarëve, ia morën me taksa
Politikë 17:41 - 24 Qershor, 2020

Pagesa 500 mijë euro për inceneratorin/ Basha: T’i kthehen shqiptarëve, ia morën me taksa

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte sot në Vorë ku zhvilloi takime me sipërmarrësit e vegjël dhe fermerët e kësaj zone. Basha thotë se largimi...

5000 euro për një natë/ Shqiptari zhigolo habit me rrëfimin: "Kam kliente nga bota e showbizit"
Life Style 14:14 - 24 Qershor, 2020

5 mijë euro për një natë/ Shqiptari zhigolo habit me rrëfimin: “Kam kliente nga bota e showbizit”

Ilir Pjetërnikaj, 42-vjeçari shqiptar ka rrëfyer për herë të parë në media eksperiencën e tij si zhigolo. I ftuar në emisionin “Shqipëria Live”, Pjetërnikaj ka treguar...

"U mori shqiptarëve 2.1 miliardë euro nga rritja e taksave"/ Teliti “shpërthen” keq ndaj Ramës
Politikë 13:15 - 24 Qershor, 2020

500 mijë euro për inceneratorin që nuk ekziston/ PD: Si po abuzohet me paratë e qytetarëve

Shefi i kabinetit të PD, Dorian Teliti ka reaguar lidhur me koncesionin e inceneratorit të Fierot. Teliti thotë se kryeministri në largim “kap ça t’kapësh” i...

Kronika 22:56 - 17 Qershor, 2020

Dy llojet e vrasësve në Shqipëri/ Ja sa paguhen për një ekzekutim

Raporti i SHISH-it për vitin 2019 vë në dukje kontraktimin në rritje nga grupet kriminale të vrasësve me pagesë. SHISH ka informacione se këta individë përdorin...

Ekonomi 16:44 - 15 Qershor, 2020

Akti normativ/ Nëse keni paguar pushimet, do merrni kupona ose rimbursim

Nëse i keni prenotuara pushimet apo udhëtimet tuaja për në verë, që në muajt e parë të vitit, atëhere kur askush nuk e dinte se çfarë...

Petrit Vasili: Lëngata e emigrimit do marrë fund me largimin e Rilindjes
Politikë 23:25 - 13 Qershor, 2020

Petrit Vasili: Digitalb grabit sheshit shqiptarët

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas lajmit se punonjësit e Digitalb nuk kanë marrë rrogat dhe gjithashtu nuk është bërë pagesa e kampionatit spanjoll...

Politikë 21:14 - 12 Qershor, 2020

“Sot janë paguar 6 fatura”/ Teliti: Qeveria i dha mbi 800 mijë euro inceneratorit të Tiranës

Eksperti i ekonomisë, Dorjan Teliti është shprehur se vetëm ditën e sotme qeveria shqiptare ka paguar gjashtë fatura të koncesionit të inceneratorit të Tiranës, mbi 800...

Kronika 09:09 - 11 Qershor, 2020

Transportonin sirianë kundrejt pagesës/ Arrestohen 2 persona

Finalizohet operacioni policor i koduar i koduar “Panda”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies së ndihmës për kalim të paligjshëm të kufijve, kundrejt...

Showbizz 11:17 - 5 Qershor, 2020

Pjesë e klipit të Nora Istrefit/ Gazetarja tregon shifrën qesharake me të cilën është paguar

Në videoklipin këngës së njohur të këngëtares Nora Istrefi, Sa t’kom dasht, një prej figuranteve si modele ka qenë edhe gazetarja Genta Hodo. E ftuar në...

Denoncimi/ Shkojnë të inspektojnë masat anti-covid në fasoneri dhe blihen me rryshfet
Sociale 16:24 - 11 Maj, 2020

28 fasoneri largojnë nga puna mbi 2300 punonjës/ Kërkojnë tu paguhet ndihma financiare

28 kompani fasoni, që kanë larguar nga puna rreth 2300 punonjës në kushtet e pamundësisë financiare që vjen nga ndërprerja e kontratave të punës me partnerët...

Sociale 20:15 - 7 Maj, 2020

“Kartë krediti për të paguar dhe karrige 1 metër larg”/ Rregullat për rihapjen e lokaleve

Në datën 18 maj, pritet që lokalet të rifillojnë punën pas një shkëputje 2 mujore për shkak të koronavirusit. Qeveria ka publikuar në portalin e- Albania...

Tre vrasje brenda 24 orëve/ Hoxha tregon “lodrën” e re të vrasësve, rikthehet “Legjenda e misrit”
Sociale 12:07 - 15 Prill, 2020

“Mund të ndërroni jetë pa pishman”/ Artan Hoxha tallet me Veliajn: Do ua paguajë biletën e “udhëtimit”

Gazetari Artan Hoxha ka ironizuar deklaratën e kryetarit të Bashkisë Tiranë, ErionVeliaj e cili tha se bashkia do të mbulojë shpenzimet e personave që ndërrojnë jetë...

Sociale 17:34 - 14 Prill, 2020

Ahmetaj shpjegon paketën e dytë/ Personat që përfitojnë dhe lehtësirat me pagesën e tatim-fitimit

Koordinatori për situatën ekonomike nga Covid-19 Arben Ahmetaj ka shpjeguar sërish paketën e dytë të qeverisë. Ahhmetaj tregoi edhe njëherë se nga kjo paketë do të...

Afera me inceneratorin e Tiranës/ Tabaku publikon videon: Koha që Rama të japë dorëheqjen
Politikë 22:52 - 9 Prill, 2020

“Boll i lodhe njerëzit me gënjeshtra”/ Tabaku i kthehet Ramës

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama përsa i përket pagesave për familjet dhe bizneset. Tabaku thotë se është fatkeqësi për...

Lajme 20:56 - 9 Prill, 2020

Burri i Desada Metës “mollë sherri” në Albpetrol/ Zbulohet emaili dhe ndërhyrja e Ballukut për pagesën

Eksperti kontabël Sokol Toska, bashkëshorti i këshilltares së PD-së Desada Metës, është bërë shkak i një sherri në kompaninë Albpetrol gjatë ditëve të fundit. Mësohet se...

Sociale 16:10 - 8 Prill, 2020

Si mund ta marrin pagesën e papunësisë/ Ambasada shqiptare në SHBA njoftim të rëndësishëm

Ambasada shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka bërë një njoftim të rëndëishëm për të gjithë bashkëkombasit që ndodhen atje. Ambasada bën me dije se...